Yerli Erkek Ünlüler

Cemil Tugay Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cemil tugay kimdir 1
Tam adı
: Cemil Tugay
Doğum tarihi: ??. ??. 1967
Doğum yeri: Van, Türkiye
Burcu: 
Ailesi: –
Eşi: –
Çocukları: –
Mesleği: Doktor, Belediye Başkanı
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Cemil Tugay Kimdir? Cemil Tugay, doktor ve belediye başkanıdır.

Cemil Tugay Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Cemil Tugay, 1967 yılından ev hanımı bir anne ve öğretmen bir babanın oğlu olarak Van’da dünyaya gözlerini açtı. Babası mecburi hizmet sebebi ile Van’da olduğu dönemde doğdu.

Cemil Tugay Eğitimi

İzmir İnönü Lisesi’nin ortaokul kısmından 1980’de lise kısmında ise 1983’te mezun oldu. Üniversite eğtimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 4 yıl boyunca Çorum ve İzmir, Tire’de pratisyen hekim olarak görek yaptı. 1993 ve 2000 yılları arasında Plastik Cerrahlık üzerine ihtisas eğitimini aldı.

Cemil Tugay Kariyeri

1997 yılında ABD’de yer alan Cleveland Clinic’te bir yıl boyunca araştırmacı olarak görev yaptı. 2000 yılında İzmir’de yer alan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor olarak görev yapmaya başladı. 2001 ve 2005 yılları arasında uzmanlık derecesini aldıktan sonra Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde, ardından 2005-2009 yılları arasında İzmir Çiğli Kent Hastanesi’nde Plastik Cerrahi uzmanı olarak görev aldı.

2009’da Karşıyaka’da serbest pratisyen olarak çalışmaya başladı ve daha sonra Alsancak’ta bulunan muayenehanesini, belediye başkanı seçilmesinin ardından kapattı. Evli ve üç çocuğu olan Cemil Tugay‘ın, ikisi kız biri erkek olmak üzere üç çocuğu vardır. Hepsi üniversite, lise ve ilkokul seviyelerinde eğitimlerine devam etmektedir. Tugay, İngilizce ve Fransızca dillerini de akıcı bir şekilde konuşabilmektedir.

2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan Tugay, 2011 yılında CHP İzmir il BYKP sağlık komisyonunda görev alarak parti faaliyetlerine katılım sağladı. 2012 ve 2016 yılları arasında, İzmir Tabip Odası Özel Hekimlik Komisyonu Başkanlığı, Türk Tabipler Birliği Özel Hekimlik Kolu Yürütme Kurulu üyeliği ve 2 dönem boyunca TTB Kol Başkanlığı görevini üstlendi.

Cemil Tugay, 2013 ve 2014 yılları arasında CHP İzmir İl Ar-ge Kurulu üyeliği yapan ve daha sonra başkanlık görevini üstlendi. 2014 yılında Karşıyaka Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine seçilerek 1 yıl süresince Kent Konseyi’nde aktif rol aldı.

2015 yılında, Genel Merkez atamasıyla CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda ilk olarak Bilişim Sorumlusu olarak, ardından seçim ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlendi. 2016 yılında, önce Karşıyaka İnönü Mahallesi delegesi olarak, daha sonra ilçe kongresinde seçilerek CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda STK ve Meslek Odalarından sorumlu başkan yardımcılığı görevini başarıyla yürüttü.

Aynı yıl içerisinde Türk Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen birey, 1 yıl süresince bu önemli görevde bulundu. 2017-2018 yıllarında ise Ege Bölgesi Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilerek bu dönem boyunca başarıyla görev aldı.

Hali hazırda İzmir karşıyaka Belediye Başkanı olarak görev yapan Cemil Tugay, 31 Mart 2024 günü yapılacak olan yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu