Gezi Rehberi

Bisiklet İle Gezebileceğiniz 5 Avrupa Şehri

instagram takipçi hilesi

Çevrenizde olup bitenlere ya da merak ettiğiniz şeylere daha iyi odaklanabilmek için , bisikleti şehir için ulaşım aracı olarak tercih edebilirsiniz.

Caddelerde ya da sokaklarda iki tekerlek üzerinde yolculuk yaparken , ilginç bir kafe ya da restoran ile karşılaşabilir. Araba gibi ulaşım araçlarının ulaşamadığı her yere gidebilir.  Birbirinden güzel fotoğraflar çekebilmek için mükemmel bir açı yakalayabilirsiniz.

Bisiklet ile eğlenceli ve daha ekonomik bir biçimde seyahat edebileceğiniz 5 Avrupa şehrine göz atarak , seyahat planınızı yeniden planlayabilirsiniz.

Çevre dostu , ucuz ve iki tekerlek üzerinde bir araç seyahat edebileceğiniz 5 Avrupa kenti ;

Danimarka – Kopenhag

bisiklet ile gezilecek 5 avrupa kenti 4

Kopeng halkının çoğunluğu , günlük ulaşım aracı olarak bisikleti tercih ediyor. Kopenhag’ın bisiklet yolları oldukça geniş bir ağa sahip olmasına rağmen , büyük yollara bisiklet köprüleri eklenmesi gibi yeni yaratıcı projeler ile bisiklet ulaşımını sürekli olarak geliştiriyor. Şehir içerisinde rahat bir gezinti yapmak isteyen seyahat severler , bisiklet park alanlarından uygun fiyatlara bisiklet kiralayabilir.

Fransa – Strazburg

bisiklet ile gezilecek 5 avrupa kenti 3

Köklü bir bisiklet ulaşım yapısına sahip olan Strazburg’ta bir konumdan diğer konuma bisiklet ile kolayca ulaşılabiliyor. Velhop olarak isimlendirilmiş olan bisiklet paylaşım sistemi ile ulaşımın rahatlamasına yardımcı oluyor . Şehirde bulunan dock istasyonlarında basit bir şekilde bisiklet kiralamanız mümkün.

İsveç – Malmö

bisiklet ile gezilecek 5 avrupa kenti 2

İsveç’in en büyük üçüncü kenti olan Malmö’de bisiklet ulaşımı ayrı bir önem taşıyor. Şehrin farklı bölgelerini birbirne bağlayan bisiklet yolları , hem şehir içi ulaşımda hem de kırsal alanda bisiklet kullanmayı daha önemli bir hale getiriyor. Malmö’de ulaşımın yüzde yirmi beşi bisikletler ile sağlanılıyor.

Belçika – Antwerp

bisiklet ile gezilecek 5 avrupa kenti 1

Antwerp , son dönemlerde Avrupa’nın en fazla bisiklet kiralanan şehirleri arasına girmeyi başardı. Otomobil park alanlarında bile bisiklet kiralama noktası bulmanız mümkün.Şehirde bulunan bisiklet yolları ve özel navigasyon sistemleri , şehir halkına ve turistler için ulaşım anlamında oldukça büyük kolaylık sağlıyor.

Almanya – Berlin

bisiklet ile gezilecek 5 avrupa kenti

Özel olarak yapılmış olan bisiklet yolları ve geniş bisiklet yolları ile ismini duyuran Berlin , bisiklet üzerinde gezintiye çıkmak için kesinlikle tercih edebileceğiniz ideal kentler arasında yer alıyor.

Bisiklet yolları üzerinde çok fazla dik yokuşlar bulunmadığından dolayı , bisiklet ile ulaşım daha rahat hale geliyor. Berlin’de bisiklet kiralama fiyatları oldukça ucuz.

Uygun bir ücret karşılığında kiralanan bisikletler ile bir kentin kültürünü , yemeklerini , insanlarını , yaşam tarzlarını yakından tanıma şansı yakalayabilirsiniz.

İlgili video

https://youtu.be/G0ue7OZ4GGA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu