Yabancı Kadın Ünlüler

Bhasha Mukherjee Kimdir?

instagram takipçi hilesi

bhasha mukherjee 1
Tam adı: Bhasha Mukherjee
Doğum tarihi: ??. ??. 1996
Doğum yeri: Kalküta, Batı Bengal, hindistan
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Sevgilisi:
Mesleği: Doktor, Model
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Bhasha Mukherjee Kimdir? Bhasha Mukherjee, 1996 senesinde Hindistan’ın Batı Bengal eyaleti olan Kalküta’da dünyaya gelmiştir. “Miss England 2019″ yarışmasını kazanmıştır. Aynı zamanda bir hint doktor, aktivist ve modeldir. 2019 senesinde düzenlene “Miss World 2019” yarışmasında Top 40 listesine girmeyi de başarmıştır. 2019 senesinin Temmuz ayında Sabi Madara çektiği “Kadar” isimli müzik klibinde model olarak rol aldı.

Mukherjee, 9 yaşına kadar Hindistan‘da yaşamını sürdürmüştür. Daha sonra ailesi ile birlikte İngiltere’ye yerleşmiştir. Üniversite eğitimini İngiltere Nottingham Üniversitesi’nden tamamlamış ve başarı ile mezun olmuştur.  Üniversiteden mezun olduktan sonra Bachelor of Science (BSC) derecesinin sahibi olmuştur. Daha sonra aldığı eğitimler sonucunda  Bachelor of Medicine and Bachelor of Surgery (MBBS) derecesinin sahibi olmuştur.

İlginizi çekebilir: Tuğçe Kazaz Kimdir?

Bhasha Mukherjee, “Miss England 2019” güzellik yarışmasına katılmıştır. Yarışmayı kazanarak “Miss England” unvanının sahibi olmuştur. Yarışmada birinci olduktan sonra, pek çok markadan modellik teklifleri almaya başlamıştır. Sabi Madara‘nın “Punjabi” albümünde yer alan “Kadar” isimli müziğin klibinde yer almıştır. son aylarda dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgınından sonra modelliğe ara vererek asıl mesleği olan doktorluğa geri dönmüş ve salgından etkilenen insanlara yardım etmeye başlamıştır.

Dünyayı adeta eve hapseden Covid-19 salgını ile zorlu bir mücadele içerisinde yer alan İngiltere, gerçek mesleği doktorluk olan 2019 İngiltere Güzeli Bhasha Mukherjee, doktorluk mesleğine geri döndü ve göreve başladı. Pek çok insan 2019 İngiltere Güzeli‘nin gerçek mesleğinin doktorluk olduğunu bilmiyordu. Bu yüzden Mukherjee, doktorluk mesleğine geri döndükten sonra pek çok insan hem çok şaşırdı hem de  taktir etti.

Dr. Bhasha Mukherjee, “Miss England 2019″ güzeli seçilmeden önce görev yaptığı eski hastanesi Libncolnshire kontluğunda yer alan Pilgrim Hospital‘da görev yapan meslektaşlarından Covid-19 salgını sonrası yaşanan zorluklara dair pek çok mesaj aldığını söyledi. Bu yüzden de doktorluk mesleğine geri dönme kararı aldığını açıkladı.

Uçuşların yasak olduğu bu günlerde Hindistan‘da mahsur kalan Dr. Mukherjee, Kalküta’da bulunan İngiliz Yüksek Komisyonu‘na başvuruda bulundu ve İngiltere’ye dönmek ve ordaki doktorlara yardım etmek istediğini belirtti. Özel izin ile bir uçuş ayarlandı ve Dr. Mukherjee İngiltere’ye döndü. Meslektaşlarının haftanın 7 günü günde 13 saatten fazla çalıştığını belirten Bhasha Mukherjee, kendisini suçlu hissettiğini ve bu yönde karar aldığını söyledi.

Dr. Bhasha Mukherjee Elde Ettiği Başarılar

  1. 2019 – Miss England 2019 (Birinci)
  2. 2019 – Miss World 2019 (Top 40 List)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu