Yabancı Kadın Ünlüler

Iman Elbani Kimdir?

instagram takipçi hilesi

iman elbani kimdir 2
Tam adı: Iman Elbani Yıldırım
Doğum tarihi: 22 Ekim 1982
Doğum yeri: Meknes, Fas
Boyu: 1,7 m
Burcu: Terazi
Ailesi: 
Eşi: Murat Yıldırım (2016)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Model, Oyuncu
Aktif Yılları: 2008 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Iman Elbani Kimdir? Iman Elbani, model ve oyuncudur.

Iman Elbani, 22 Ekim 1982 günü Fas’ın Merkes şehrinde dünyaya gözlerini açtı.

2008 yılında katıldığı güzellik yarışmasında birinci oldu ve ve güzellik kraliçesi seçildi. Yine 2008 yılında düzenlenen Miss Arab World güzellik yarışmasında da birinci oldu ve kraliçe unvanının sahibi oldu.

Güzellik yarışmasından sonra Londra’ya gitti ve oyunculuk üzerine dersler aldı. Fas ve Mısır’da pek çok proje de kamera karşısına geçti. Kısa süre içerisinde ünü dünya çapına yayıldı.

2016 yılında Murat Yıldırım ile dünya evine girdi. Sosyal medyada da oldukça aktif olan Elbani’nin İnstagram hesabında 3,3 milyondan fazla takipçi var.

Murat Yıldırım ve eşi Iman Elbani‘nin 2018 yılında Hürriyet gazetesi yazarlarından Tülay Demir’e verdikleri röportajda Londra’da tanıştıklarını belirttiler. Daha önce birkaç kez İstanbul’a geldiğini fakat kaderin onları Londra’da bir araya getirdiğini dile getirdi.

Ünlü model ve oyuncu, Türkiye’yi ikinci vatanı olarak gördüğünü ve çok fazla yabancılık çekmeyerek kısa süre içinde adapte olduğunu söyledi. Türkiye’ye gelirken Fas’taki kariyeri hiç düşünmediğini sadece Murat Yıldırım’ı düşünerek Türkiye’ye geldiğinin altını çizdi.

Elbani, son olarak Show TV ekranlarında yayınlanan ve eşi Murat Yıldırım’ın başrolde yer aldığı Aziz isimli diziye dahil oldu. Bu yapım ile Türkiye’deki ilk projesine start vermiş oldu. Aynı zamanda gelen haberlere göre Elbani, diziden kazandığı bütün ücreti kimsesiz çocuklara bağışladığı öğrenildi. Çift, 2018 yılında da Emsan reklamında birlikte kamera karşısına geçmişti.

Iman Elbani Rol Aldığı Yapımlar

Dizi

  1. 2021 – Aziz (Mısır Prensesi Fevziye Karakteri)

Reklam

  1. 2018 – Emsan

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu