Yabancı Kadın Ünlüler

Billie Eilish Kimdir?

instagram takipçi hilesi

15 1
Tam adı: Billie Eilish Pirate Baird O’Connell
Doğum tarihi: 18 Aralık 2001
Doğum yeri: Los Angeles, Kaliforniya, ABD
Boyu: 1.61 m
Ailesi: Maggie Baird, Patrick O’Connell,  Finneas O’Connell
Sevgilisi:
Mesleği: Şarkıcı ve söz yazarı
Aktif Yılları: 2015 yıllarından bu yana
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Billie Eilish kimdir? Billie Eilish, 18 Aralık 2001 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya’da doğmuştur. Amerikan söz yazarı ve şarkıcıdır. Bilinmeyen tam adı, Billie Eilish Pirate Baird O’Connell‘dır. Annesi ve babasından dolayı oyuncu ve müzisyen bir ailede yetişen Billie Eilish, Highland Park’ta büyümüştür. Aslen İskoçya ve İrlandalı’dır.

8 yaşındayken müzikle tanışıp ilgisini artırmıştır. Abisi olan Finneas O’Connell o sıralarda bir müzik grubunda solist olarak yer aldığından müziğe daha da yaklaşmıştır. 11 yaşına geldiğinde kendi bestelerini yazmaya başlamıştır. 2015 yılında ilk single’ı “Ocean Eyes”ı yapmıştır. 2016’da Sound Cloud’da yayınlanan ve klibi çekilen şarkı viral olmuştur.

Müzik severlerin hemen dikkatini çeken Billie Eilish, hızla yükselişe geçti. 2019’a kadar bu Single’ı spotify platformunda 194 milyondan fazla dinlendi.

2017 yılında “Don’t Smile At Me” isimli mini albümünü çıkardı. Aynı sene Netflix’in 13 Reasons Why isimli dizisi için Bored isimli şarkıyı yaptı.

2019 yılında When We All Fall Asleep, Where Do We Go? isimli albümü yapmıştır. Birçok ülkede bir numaraya yerleşen albümü büyük başarı yakalamıştır. Bu albümde yer alan Bad Guy şarkısı dünya çapında fenomen olan bir parça olmuştur.

Kısa zamanda büyük bir başarı ve kitleye sahip olan Billie Eilish, çılgın tarzı ve renkli bir kişiliğe sahip olsa da çoğu kişinin bilmediği bir hastalığı bulunmaktadır. Hayatı boyunca sahip olacağı genetik bir hastalığa sahiptir. Tourette Sendromu adı verilen bu hastalık nörolojik kalıtsal bir rahatsızlıktır. Belirli kısa aralıklarla, istemsiz, ani bedensel tikler gibi belirtileri bulunur.

Mücadele ettiği bu hastalıktan çekinmemekte ve sık sık paylaşmaktadır. Genç yaşına rağmen göründüğünden çok daha duyarlı bir sanatçıdır. Dünya sorunları, küresel ısınma ve hayvanlarla ilgili konularda devamlı düşüncelerini dile getirir. Birçok büyük sanatçının da takip ettiği ve destek verdiği genç bir yetenektir.

Billie Eilish Diskografisi

  • 2017 – Don’t Smile at Me
  • 2019 – When We All Fall Asleep…

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu