Yerli Kadın Ünlüler

Başak Gümülcinelioğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

basak gumulcinelioglu 1
Tam adı: Başak Gümülcinelioğlu
Doğum tarihi: 22 Ekim 1991
Doğum yeri: Almanya
Boyu: 1.6 m
Ailesi: 
Sevgilisi: 
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Şarkıcı
Aktif Yılları: 2018 yılında bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Başak Gümülcinelioğlu Kimdir? Başak Gümülcinelioğlu, 22 Ekim 1991 tarihinde Almanya‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Lise eğitimini İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü‘nde tamamlamıştır. Lise eğitimini bitirdikten sonra Dramatic Arts, İngiltere London Academy of Music ve Amerika Kansas Müzikal‘de oyunculuk eğitimleri almıştır.

Oyunculuk kariyerine ilk olarak tiyatro oyunculuğu ile başlamıştır. “Hababam Sınıfı” ve “Annie” isimli müzikallerde sahne almıştır. İlk oyunculuk tecrübesini 2018 yılında “8. Gün” adlı dizide yaşamıştır. Bu d,z,de “Genç Şehnaz” karakterini canlandırmıştır.

Başak Gümülcinelioğlu, Star TV‘de yayınlanan “Erkenci Kuş” isimli dizide de rol almıştır. Gümülcinelioğlu’e bu dizide Demet Özdemir, Can Yaman, Birand Tunca, Öznur Serçeler, Özlem Tokaslan, Cihan Ercan, Berat Yenilmez, Tuğçe Kumral, Sevcan Yaşar ve Anıl Çelik gibi isimler eşlik etmiştir.

FOX TV ekranlarında yayınlanan “Sen Çal Kapımı” isimli dizide de kamera karşısına geçmiştir. Gümülcinelioğlu’na bu dizide Hande Erçel, Kerem Bursin, İsmail Ege Şaşmaz, Melisa Döngel, Neslihan Yeldan, Evrim Doğan, Sarp Bozkurt ve Bilge Önal gibi isimler eşlik etmektedir.

Oyunculuğunun yanı sıra şarkıcılık da yapmaktadır. FOX TV‘de yayınlanan “Sen Çal Kapımı” isimli dizinin müziğini yapmıştır. Aynı zamanda “Bir Anda” ve “Ah Bu Ben” isimli şarkıları da vardır.

Başak Gümülcinelioğlu Dizileri

  1. 2020 – Sen Çal Kapımı (Pırıl Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  2. 2019 – Erkenci Kuş (Deniz) Karakteri (Televizyon Dizisi)
  3. 2018 – 8. Gün (Genç Şehnaz Karakteri) (Televizyon Dizisi)

Şarkıları

  1. 2020 – Sen Çal Kapımı
  2. 2020 – Bir Anda
  3. Ah Bu Ben

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu