Badem Göz Nedir, Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Badem Göz Nedir, Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem Göz Ameliyatı nedir diye merak edenler için oldukça detaylı şekilde açıkladık. Gözler vücutta ilk dikkat edilen organdır. Bir çift güzel göz, kişiye estetikte ve sosyal ilişkilerde avantaj sağlar. Kadınlar için en popüler makyaj göz şekli badem gözdür. Gözün dış kenarının yukarı doğru eğimli olduğu ve yapının büyüdüğü yapıya badem gözler denir.

Badem Göz Nedir, Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği yaptıran kadın ve erkekler daha sağlıklı, genç, çekici ve çekici bir görünüme sahip olur. Badem göz ameliyatına tıp dilinde kantoplasti denir. İnsanlar gözlerinin şeklinden estetik ve psikolojik olarak mutsuz olabilirler.

Çekik gözler düşük göz kapakları, kırışıklıkları ve düşük gözleri olan kişiler için popüler bir yöntemdir. Bu ameliyat bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında yapılacaksa tok karnına işlem yapılabilir. Ancak genel anestezi kullanmaya karar verirseniz işlem için belli bir süre aç kalırsınız. Bilinen bir sistemik hastalık veya kullanılan ilaç olup olmadığı ameliyat öncesi hekime bildirilecektir. Bu kısa bir cerrahi işlemdir.

Estetik uygulama için gözün dışından küçük bir kesi yapılır. Daha sonra gözün dış kenarı yukarı doğru çekilir ve özel cerrahi iplerle periosteuma sabitlenir.

Göz kenarındaki ilk kesi, işlemi tamamlamak için dikilir. Badem göz güzelliği geçici bir yöntem değildir. Bu uygulamalardan sonra güzelleşen hastaların uzun yıllar badem gözlere sahip olmaları amaçlanır. Ancak yaşlandıkça dokulardaki sıvı kaybı, dokuların elastikiyetini kaybetmesi, yer çekimi gibi istenmeyen etkenler nedeniyle göz çevresinde sarkmalar ve kırışıklıklar oluşabilmektedir.

Göz kapağı kaldırma gibi diğer kozmetik işlemlerle birlikte uygulandığında daha uzun süreli sonuçlar elde edilir.

Kimler Badem Göz Ameliyatı Olabilir?

Çekik gözler düşük göz kapakları, kırışıklıkları ve düşük gözleri olan kişiler için popüler bir yöntemdir. Bu ameliyat bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilir.

Badem göz güzelliği erkekler, kadınlar ve çocuklar tarafından sıklıkla kullanılan bir estetik yöntemdir. Göz çevresindeki yaşlanmanın olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak daha genç ve çekici bir görünüme kavuşmak için uygulanan bir işlemdir.

Doğal ve canlı gözlere sahip olmak için tasarlanır. Diğer kozmetik prosedürlerle birlikte kullanılabilir. Bu uygulamada göz çevresindeki bağlar kısaltılır ve gerilir. Germe miktarı hastaya bağlıdır. Temelde cerrahi ve ameliyatsız olmak üzere iki çeşit badem göz estetiği vardır.

Cerrahi göz estetiği, ameliyatı da içerse de genellikle uzun ömürlü olması ve başarılı sonuçları nedeniyle tercih edilmektedir.

Ameliyatsız göz kozmetiği hastalara geçici bir çözüm sunar. Hangi hasta için hangi yöntemin uygun olduğu doktor muayenesine ve hastanın gereksinimlerine bağlıdır.

Gözlük takan, bilgisayar veya kitap başında uzun süre oturan kişilerde kalıcı göz kapağı hasarları oluşabilmektedir. Şaşılık ameliyatı sayesinde bu deformasyonları düzeltmek, kişilerin görünümüne ve psikolojisine olumlu katkı sağlamak mümkündür.

Bu ameliyatı kimler yapabilir sorusuna yanıt olarak şu özelliklere sahip kişiler sıralanabilir:

  • Göz çevresi kırışıklığı olan kişiler,
  • Göz kapakları düşük olan insanlar,
  • Daha çekici, alımlı, belirgin ve kısılmış gözlere sahip olmak isteyenler,
  • Yaşlılığa bağlı olarak düşük göz ve göz dibi olan kişiler,
  • Küçük gözlü insanlar,
  • Daha genç görünmek isteyenler,
  • Göz şeklini herhangi bir nedenle beğenmeyen kişiler,
  • Asimetrik gözlü insanlar
  • Alt veya üst göz kapaklarında sorun yaşayanlar,

Doktor tarafından yapılan ön muayene sonrasında hastanın isteği doğrultusunda badem göz ameliyatı yapılmasına karar verilir.

Badem Göz Ameliyatı İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu