Baba Parası Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Baba Parası, 2020 yılı yapımı başarılı yönetmen Selçuk Aydemir‘in yazıp yönettiği Türk komedi filmidir. 1 Ocak 2020 tarihinde vizyona giren film Aydemir’in yazıp yönettiği, 6. komedi filmidir. Çalgı Çengi, Düğün Dernek gibi serilerle gişede büyük başarı yakalayan dahi yönetmene eşlik eden yetenekli oyuncular bu filmde de yer almaktadır. Film, ayrılmaz ikili oyuncular Ahmet Kural ve Murat Cemcir başta olmak üzere büyük ve yetenekli bir oyuncu kadrosuna sahiptir. 2020 yılının ilk gününde vizyona girerek yılın iddialı komedi yapımı olduğu belirten filmin konusuna birlikte bakalım.

baba parasi 1 685x1001

Baba Parası Filminin Konusu

Çalgı Çengi, Düğün Dernek gibi daha birçok başarılı yapımla izleyiciden ilgi gören ve gişede başarı yakalayan filmlerin olmazsa olmaz ikili Kural ve Cemcir, bu sefer baba parasının peşindedir. Filmde ülkenin en zengin insanı olan bir adamın ölümü üzerine gayri meşru çocuklarının büyük bir servetin üzerine konması konu alınmaktadır.

Ölen babalarının mirası bir kasanın içerisinde yer almaktadır. Bu kasanın şifresini bulan evladı ise tüm mirasın sahibi olabilecektir. Ancak şifre sadece ölen milyarder babaları gibi aç gözlü, acımasız, düzenbaz ve zeki olan kişi tarafından bulunabilecektir. Birbirinden farklı karakterlere, yaşam tarzlarına ve kültüre sahip olan kardeşler, kendilerine düşen serveti almak için harekete geçerler ancak bu beklenmedik durumlar onları bir kaos içerisine sokar.

baba parasi 3 685x456

Baba Parası Oyuncu Kadrosu

Türk komedisinin önemli yazar ve yönetmenlerinden Aydemir’e her daim eşlik eden ikilinin filmin başrollerinde yer aldığını söylemiştik. Ahmet Kural ve Murat Cemcir‘in başrolünde yer aldığı bu komedi filmin kadrosunda birbirinden yetenekli usta isimlerde kendilerine eşlik etmektedir. Daha önceden de Düğün Dernek film serisinde birlikte rol aldıkları Rasim Öztekin ve Devrim Yakut’ta kadroda bulunmaktadır. Yağmur Tanrısevsin ve Ayhan Taş gibi yetenekli oyuncularda aynı zamanda ikiliye bu komedi filminde eşlik eden isimlerdendir.

Geniş bir kadroya sahip olan bu filmin oyuncularının tam listesi ise şöyledir:

  • Ahmet Kural
  • Murat Cemcir
  • Rasim Öztekin
  • Yağmur Tanrısevsin
  • Devrim Yakut
  • Özgür Emre Yıldırım
  • Demir Karahan
  • Osman Alkaş
  • Ayhan Taş
  • Deniz Barut

baba parasi 5 685x385 1

Selçuk Aydemir’in kurucusu olduğu TR 40 33 Productions şirketinin Sinehane ile ortak yapımı olan Baba Parası filmi, 1 Ocak 2020 tarihinde vizyona girdikten sonra toplamda 1.872.347 seyirci gişesi yapmıştır. Diğer filmlerine göre düşük bir sayı olsada Türk sineması için başarılı sayılmaktadır. İzleyenler tarafından yine de olumsuz eleştirilere sahip olan yapımın diğer işlerinden daha az komik olduğu düşünülmektedir. Eğer sizde merak ediyorsanız, filmi Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

Filmin Fragmanı

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu