Yerli Kadın Ünlüler

Deniz Barut Kimdir?

instagram takipçi hilesi

deniz barut 1
Tam adı: Deniz Barut
Doğum tarihi: 19 Mart 1983
Doğum yeri: Denizli / Türkiye
Boyu: 1.75 m
Ailesi:
Eşi: Halil Şafak Bakkalbaşıoğlu (2005 – 2019)
Çocuk (ları): Kuzey ve Uzay (Oğulları)
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Aktif Yılları: 1997 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Deniz Barut Kimdir? Deniz Barut, 19 Mart 1983 tarihinde Denizli’de dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini İzmir Ege Üniversitesi Spor Akademesi‘nde alarak mezun olmuştur. Barut, 1997 senesinde Elite Model Look güzellik yarışmasına katılmıştır. Bu yarışmada onlarca aday arasında ikinci olarak büyük bir başarı elde etmiştir.

Deniz Barut, podyumlardan kamera karşısana hızlı geçiş yapmıştır. İlk projesi olan “Kaybolan Yıllar” isimli dizi ile diziseverlerin karşısına çıkmıştır. 2011 senesinde “Anneler ve Kızları” adlı dizide Çağla karakterine hayat vermiştir. Dizinin konusu iki kadın ve kızlarının çektikleri acıları ve yaşadıklarını anlatmaktadır. Deniz Barut’a bu dizide Feride Çetin, Ozan Çobanoğlu, Ebru Özkan Şerif Sezer ve Levent Üzümcü gibi isimler eşlik etmiştir.

Başarılı ve güzel oyuncu Barut, daha sonra “Lale Devri” isimli dizide de rol almıştır. Bu dizide Müge isimli bir kadına hayat vermiştir. Dizi, apayrı kültürlerde büyüyen ve yaşayan iki ailenin ekonomik ve evlilik nedenleri sebebi ile bir araya gelmesini anlatmaktadır. “Lale Devri” dizisinin başrollerinde Tolgaha Sayışman, Serenay Sarıkaya, Murat Ünaldı, Birce Akalay ve Hatice Aslan yer almıştır.

Deniz Barut, 2014 senesinde “Kara Para Aşk” isimli dizide de oynamıştır. Bu dizide ise Pınar isminde bir kadına hayat vermiştir. Bu dizi, trafik kazası sebebi ile sevdikleri kişileri kaybeden Ömer ve Elif’in bir araya gelmesini ve sonrasında ortaya çıkan aşkı anlatmaktadır. Dizinin başrollerinde  Erkan Can, Tuğba Büyüküstün, Engin Akyürek ve Nebahar Çehre oynamıştır.

Barut, 2015 senesinde “Son Çıkış” adlı dizide de oynamıştır. Dizinin başrollerinde Deniz Barut’la birlikte Furkan Palalı, Sultan Ulutaş, Tolga Güleç, Orçun Koray Kaygusuz ve Dolunay Soysert yer almıştır.

2005 senesinde 2 oğlunun babası olan yönetmen Halil Şafak Bakkalbaşoğlu ile dünya evine girmiştir. Uzun süren evlilğinin ardından Deniz Barut, yönetmen eşi ile 2019 yılında boşanmıştır.

Deniz Barut  Rol Aldığı Diziler ve Filmler

 1. 2019 – Baba Parası (Film)
 2. 2018 – Avlu (Melis) (Dizi)
 3. 2017 – Poyraz Karayel: Küresel Sermaye (Film)
 4. 2017 – Nezih Bir Film (Emine) (Film)
 5. 2016 – Hayatımın Aşkı (Eylem) (Dizi)
 6. 2015 – Son Çıkış (Nilüfer) (Dizi)
 7. 2014 – Kara Para Aşk (Pınar ) (Dizi)
 8. 2012 – Lale Devri (Müge) (Dizi)
 9. 2011 – Anneler ile Kızları (Çağla) (Dizi)
 10. 2011 – Elde Var Hayat (Yüksel ) (Dizi)
 11. 2006 – Kaybolan Yıllar (Dizi)

Videoları

 

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu