Yerli Kadın Ünlüler

Ayşe Özyılmazel Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ayse ozyilmazel kimdir 6
Tam adı: Ayşe Özyılmazel
Doğum tarihi: 24 Ekim 1979
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu:
Burcu: Akrep
Ailesi: Oya German (Annesi), Neco (Babası), Zeynep Özyılmazel, Leyla Özyılmazel, Ali Nejat Özyılmazel (Kardeşleri)
Eşi: Ali Taran (2011-2012)
Çocuk(ları): 
Mesleği: Köşe Yazarı, Şarkıcı, Söz Yazarı
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Ayşe Özyılmazel Kimdir? Ayşe Özyılmazel, köşe yazarı, şarkıcı ve söz yazarıdır.

Ayşe Özyılmazel Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Ayşe Özyılmazel, 24 Ekim 1979 günü sanatçı Neco ve Oya Germen’in kızı olarak İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Zeynep Özyılmazel, Leyla Özyılmazel ve Ali Nejat Özyılmazel adında kardeşleri var.

Ayşe Özyılmazel Eğitimi

Lise eğitimini 1997 yılında İstek Semiha Şakir Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Sinema Bölümü’nde tamamladı ve 2001 yılında mezun oldu.

Ayşe Özyılmazel Kariyeri

2001 yılında, ilk kitabı olan “Sana Bi’şey Olmasın”ı aynı yıl piyasaya sürdü. İstanbul Gelişim Orkestrası’nda kısa bir süre çalıştıktan sonra Sabah gazetesinde köşe yazarlığına başladı. Evlilik süreci olarak 1 Temmuz 2011’de reklamcı Ali Taran ile Bodrum’da Semiramis Pekkan’ın villasında düğün gerçekleştirdi. Ancak, bu birliktelikleri 28 Nisan 2012’de sona erdi.

21 Aralık 2009’da kendi adını taşıyan ilk albümü piyasaya sürdü. Bu albümde Yalın, Mert Ekren, Teoman, Tufan Taş, Nurkan Renda gibi birçok ünlü isim yer aldı ve albümün fotoğraflarını ablası Zeynep Özyılmazel çekti.

Sanatçının müzik kariyerindeki ilk video klibi, Hakan Yonat tarafından çekildi ve sözleri sanatçıya, müziği ise aynı zamanda albümünün prodüktörlüğünü yapan Mert Ekren’e ait olan “Enerji” adlı şarkıya yapıldı.

2011 yılında 2. albümü “Sıfır Makyaj”ı yayınladı. Aynı yıl Murat Boz’un “Kalamam Arkadaş” şarkısının sözlerini yazdı ve Mert Ekren ile birlikte besteledi, şarkı büyük ilgi gördü. 2 Temmuz 2012 tarihinde Star TV’de “Alişan ile Ayşe” isimli bir programda sunuculuk yaptı. Yine 2012 yılı içerisinde ilk single çalışması olan “Su Gibi Gel” adlı şarkısını dizleyicileri ile buluşturdu. 2013 yılında “Kalpten Düşme” adlı kitabını çıkardı.

Ayşe Özyılmazel, Şubat 2014’te “Nefis” adlı teklisini yayınladı. Aynı yıl, babası Neco’nun 1982 Eurovision Şarkı Yarışması’nda seslendirdiği “Hani” şarkısını babasıyla birlikte yeniden seslendirip kliplendirdi. Bu klip, Gülşen Aybaba’nın yönettiği ve Ersay Üner’in düzenlediği bir çalışma oldu ve klipte kendisine babası Neco ve kardeşi Leyla Özyılmazel eşlik etti. 2015 yılında “Roket”, 2020 yılında ise “Geri Dönülmüyor” adlı teklilerini dinleyicilerle buluşturdu.

Özyılmazel, Masterchef Türkiye jüri üyelerinden olan Somer Sivrioğlu ile olan birlikteliğini sosyal medya hesaplarından sevenleri ile paylaştı.

Ayşe Özyılmazel Kitapları

  • 2013 – Kalpten Düşme
  • 2011 – Eski Aşklar Yeni Aşklar
  • 2006 – Sana Bi’şey Olmasın

Albümleri

  • 2008 – Uzay Heparı – Sonsuza
  • 2009 – Ayşe Özyılmazel
  • 2011 – Sıfır Makyaj
  • 2015 – Roket

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu