Yerli Erkek Ünlüler

Ali Taran Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ali Taran
Tam adı: Ali Taran
Doğum tarihi: 1952
Doğum yeri: Kocaeli / Türkiye
Boyu: 1.74 m
Ailesi: Bedia Taran- Selahattin Taran
Eşi: Selma Ann Desmond, Ayşe Özyılmazel (2011-2012), Beyza Karaoğlan (2016-…)
Çocuk (ları): Kuzey Taran
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 1970’den Günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Ali Taran kimdir? Ali TaranAyşe Özyılmazel’in “Geçmişinden Kurtulamazsın” yazan bir köşe yazarına cevap vermesi sonucu gündeme gelmiştir. Ali Taran’ın eski eşi Ayşe Özyılmazel, gazete haberine tepki göstermiştir. Ayşe Özyılmazel, kadınların aşağılandığını, erkeklerin elinin kiri olduğunu kınadığını belirtmiştir.

Ali Taran Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde dünyaya geldi. Annesi Bedia Taran, babası Selahattin Taran’dır. Üniversiteyi Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü’nde okumuştur. Ancak eğitimini tamamlamış, okulu yarıda bırakarak  1970 senesinde reklamlıcılığa başlamıştır. Metin yazarlığını ve kreatif direktör olarak birçok ajansta çalışmalar yürüten Ali Taran, çok konuşulan reklamlara da imzasını atmıştır.

Bu reklamlar arasında; Capri sun, Derby, Tadelle, Yapı Kredi, Filli Boya, Türk Telekom, Telsim, İxir, Fındık, Mavi Jeans Genç Arko Traş Kolonyası  gibi birçok proje yer alır. 2002 senesinde Genç Parti’nin seçim kampanyasında çalıştı.

Arko traş kolonyası markasını kendi çıkarttı. Annesi ve babası öğretmen olan Taran, 2009 yılında sinemaya da soyundu. “No Ofsayt” isimli bir sinema filmi çıkarttı. filmin senaryosu ise kendine aittir.

2009 senesinde Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına jüri olarak çalıştı. Jüri koltuğunda kendisi ile birlikte Acun Ilıcalı ve Hülya Avşar da vardı. Yetenek Sizsiniz Türkiye’deki kariyeri 2 sene sürdü. Ancak Selma Ann Desmond ile evliliğini bitirip 18 gün sonra Ayşe Özyılmazel ile düğün yapması Acun Ilıcalı tarafından hoş karşılanmamış olacak ki, Ali Taran’ın jürideki görevine son verdi. Hatta Acun Ilıcalı sadece iş hayatındaki değil, özel hayatındaki ilişkisini de kesmiş oldu.

Ali Taran ve  Selma Ann Desmond 21 senelik evliydi. Aynı zamanda bu evliliğinden 2 tane çocuğu vardı. Fakat Selma Ann Desmond 2011 tarihinde kanser sebebiyle hayata gözlerini yumdu.

Selma Ann Desmond’un ardından Ayşe Özyılmazel ile evlendi. Bu evliliği ise 1 yıl sürdü. 2012 senesinde Ayşe Özyılmazel ile yollarını ayırdı.

Ali Taran Creative Workshop / ATCW isimli reklam ajansına 23 yılını adadı. 2016 senesinde üçüncü evliliğini Beyza Karaoğlan ile yaptı.

2016 yılında yeniden TV 8’de “Yetenek Sizsiniz Türkiye“nin jüri koltuğuna oturdu. Bu defa Eser Yenenler ve Seda Bakan ile jürilik görevi yaptı. 2017 senesinde ise yeniden Acun Ilıcalı ve Hülya Avşar ile birlikte Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin jürisi olarak çalıştı.

Videoları

Fotoğrafları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu