Yerli Erkek Ünlüler

Taner Ölmez Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Taner Olmez Kimdir Fotograflari 2

Tam adı: Taner Ölmez
Doğum tarihi: 9 Ağustos 1986
Doğum yeri: Tunceli / Türkiye
Boyu: 1,79 m
Burcu : Aslan
Ailesi: Taylan Özgür Ölmez
Sevgilisi: Ece Çeşmioğlu
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2009’dan bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Taner Ölmez, son günlerin popüler dizisi olan Mucize Doktor ‘da Ali Vefa karakteriyle gönüllere hızlıca işledi. Daha öncede Müslüm filminde, Müslüm Gürses’in kardeşini Ahmet Akbaş‘ı canlandırmıştı.Peki, Taner Ölmez Kimdir? 

Taner Ölmez, 9 Ağustos 1986 yılında Tunceli’de dünyaya gelmiştir. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Öğrencilik yıllarında profesyonel anlamda bir çok dizi ve reklam filmlerinde oynamaya başlamıştı bile. Kariyerine de öğrencilik zamanında başlamış oldu. Özellikle de İstanbul’un altınları adlı dizideki performansıyla,bütün dikkatleri üstüne çekmişti.

Asıl tanınırlığı, Kayıp Şehir adlı diziyle oldu. Ama bu diziye kadar bir çok yapımda rol aldı. Kül ve Ateş,kapalı Çarşı,Tatar Ramazan gibi dizilerde rol almıştı.

İlginizi çekebilir: Taylan Özgür Ölmez Kimdir?

Yine en çok izlenen dizilerden biri olan ve 2013 yılı ile 2015 yılı arasında 2 sezon devam eden, Medcezir adlı dizide Mert Serez adlı karaktere hayat verdi. Bu dizi yabancı dizi olan The O.C. dizisinin uyarlamasıydı. Türkiye’de de oldukça Medcezir beğenildi.

Tiyatro oyunculuğuyla da başarılı olmaya kendini adamış olan Taner Ölmez, 2014 yılında Katil Joe adlı tiyatro oyununda sergilediği performans ile dillerden düşmedi. Aynı zamanda buradaki performansı ona Afife Jale Tiyatro Ödülünü kazandırdı.

Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide 2016 yılında, Genç Osman ‘a hayat vermiştir.

Taner Ölmez tiyatro,film ve dizi oyunculuğunun yanı sıra, reklam filmlerinde de rol oynuyor. Başlıca, Piyale Pigafest,Ülker Sunny,Ülker Albeni gibi markaların reklam filmlerinde yer aldı.

2019 yılının Eylül ayında FOX TV’de yayınlanmaya başlayan ve kısa sürede popülerleşen Mucize Doktor adlı dizide baş rol olarak Ali Vefa’yı oynadı.

Ölmez, oyunculuk anlamında kariyerini iyi noktalara doğru götürmeye devam ediyor. Hep de iyi projelerde görüyor ve iyi işler çıkarıyor. Adından sıkça daha bahsedileceği belli.

Taner Ölmez’in Filmler ve Dizileri

 1. 2019- Mucize Doktor / Ali Vefa
 2. 2018- Dudullu Postası / Tayfur
 3. 2018- Müslüm / Ahmet Akbaş
 4. 2016- Muhteşem Yüzyıl Kösem / II. Osman
 5. 2013-2015- Medcezir / Mert Asım Serez
 6. 2013- Tatar Ramazan / Çoban Ahmet
 7. 2013- Çıplak Gerçek / Hazal’ın sevgilisi
 8. 2012- Kayıp Şehir / Sadık
 9. 2011- İstanbul’un Altınları / Mustafa
 10. 2009- Kül ve Ateş / Hayati
 11. 2009- Kapalı Çarşı / Gıyabettin

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu