Yerli Kadın Ünlüler

Şarkıcı Alya Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Şarkıcı Alya Kimdir?
Tam adı: Alya
Doğum tarihi: 13 Temmuz 1990
Doğum yeri:  İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,68 m
Burcu: Yengeç
Ailesi:  Gökhan, Banu
Sevgilisi/ Eşi :Yok
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2018 yılından bu yana
youtube musicApple Music'de dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Şarkıcı Alya Kimdir? Alya, Gücün varsa adlı şarkısıyla son zamanlarda adından sıkça bahsettiren isimdir. Türk oyuncu ve şarkıcıdır.

Alya, 13 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Gökhan  annesinin ise Banu’dur.

Alya Eğitimini, Mimar Sinan Üniversitesinde Konservatuvar bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Akedemik eğitiminin yanı sıra, klasik müzik üzerine flüt eğitimi almıştır.  Amerika Birleşik Devletinde İngilizce eğitimi almıştır. Los Angelas  Akademisinde ses mühendisliği ve prodüktörlüğü eğitimi almıştır. Akademik ve kariyeri üstüne birçok eğitimle kendini geliştiren bir sanatçıdır.

Amerika’da burs aldığı için bir süre orada yaşamış. Daha sonrasında kişisel sebeplerden dolayı İstanbul’a dönmüştür. Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamaları için şarkı söylemiş ve beste yapmıştır. Fanatik bir Galatasaray’lıdır.

Şuan ise kariyerine Türkiye’de devam ediyor. En son yaptığı Gücün varsa adlı parçasıyla, adından sıkça bahsettirmeye başarmıştır. Yotube’da bu şarkısına video klip yüklemiş. Müzik kanallarında da şarkısının klibi yayınlanmıştır. Aynı zamanda bu parçasıyla dinleyicilerden tam not aldığını da söyleyebiliriz. (Bu video klibi hemen aşağıdan videolar bölümümüzden izleyebilirsiniz.) Youtube üzerinde bu video klibini şuan itibariyle, 560 bin kişi tarafından izlenmiştir.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Pause Citys adlı derginin kapağı olmuş ve özel röportaj yapmıştır. Bu röportajında, Murat Dalkılıç ile çalışmasının olduğunu ve bitmiş olan 3 parçasının olduğunu söyledi.

Gelecek yıllarda aldığı müzik eğitimleri ve sesinin kalitesi sayesinde, adından sıkça bahsettirecek isimlerden biridir. Alya instagram hesabı yukarıdadır. Instagram ikonuna tıklayarak, instagram hesabına gidebilirsiniz. Aynı zamanda, Apple music ve Youtube Music ikonlarına tıklayarak, şarkılarını dinleyebilirsiniz. Sizin için seçtiğim videoları ve fotoğrafları da hemen aşağıdan bakabilirsiniz.

Alya’nın şarkıları

  • 2019- Gücün varsa

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu