Sağlıklı Yaşam

Ay Fazlarının Etkileri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Ay Fazlarının Etkileri Nelerdir? Sonsuz gökyüzünün en etkileyici varlıklarından biri olan ay, yüzyıllardır insanlığın ilgisini çekiyor. Ay’ın değişimlerinin insanlar üzerinde inkâr edilemez bir etkisi olduğu fark edilmiştir. Peki, Ay duygularımız ve hayatımızla neden bu kadar bağlantılı? Cevap, yerçekimi etkisiyle ilişkilidir.

Ay, okyanuslarda ve denizlerde değişen gelgitlere neden olan son derece güçlü bir çekim uygular. Yeni ay ve dolunay sırasında bu çekim en üst düzeye çıkar ve en yüksek ya da en düşük gelgitleri deneyimleriz. Bu bağlantı, Ay’ın su varlıklarındaki etkisi ile insanların %70’inin su ile oluşmasından kaynaklanmaktadır. Duygularımız, tıpkı bir gelgit gibi yükselir ve alçalır.

Bilim insanları, okyanus gelgitleri ve tuzlu su nedeniyle Dünya’nın manyetik alanındaki dalgalanmanın alfa beyin dalgası aktivitemizi etkilediğini söylemektedir. Araştırmalar, dolunay sırasında insanların %30’unun genelde olduğundan daha az derin uyku yaşadığını göstererek bu bağlantıyı desteklemektedir. Peki ay fazlarının etkileri nelerdir? Gelin biraz daha detaylara girelim…

ay fazlarinin etkileri 1

Ay Fazlarının Etkileri Nelerdir?

Yeni Ay

Ay’ın düşük ışık fazıyla birlikte, düşük enerji seviyeleriyle karşılaşabiliriz. Bu dönemde kendimizi yorgun ve içe dönük hissedebiliriz. Yeniay’ı sadece yeni bir başlangıç olarak değil, aynı zamanda bir geri çekilme zamanı olarak düşünmek, içsel gücümüzü bulmak için bu süreci kullanabiliriz.

Bu fazdan en iyi şekilde faydalanmak için, bir ateşin yanına oturabilir, tütsü gibi doğal ve rahatlatıcı bir şey yakabilir, enerjimizi temizlemesine izin verebiliriz. Ayrıca, kabarık çoraplar giyip temiz enerjiyle kendimize huzurlu bir atmosfer yaratarak, bir süreliğine e-postalara, mesajlara ve sorumluluklara ara vermek gibi iyilikler de yapabiliriz.

Yeniay zamanlarında, yeni başlangıçlarımız da desteklenir. Ay’ın büyüme evresinde, başlangıçlarımız büyüyüp olgunlaşabilir. Yeni bir adımı veya başlangıcı kristallerle enerjilendirmek, küçük bir ritüel ile niyete girmek, bu süreçte kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Hilal

Ay’ın aydınlatılmış kısmının arttığı bu evrede, Yeniay sonrası dinlenip enerjinizi topladıktan sonra, yeni ışıkla ilerlemeye hazır hale geliyorsunuz. Arzularınız, niyetleriniz ve umutlarınız, bu evre tarafından sembolize edilir.

En iyi faydayı elde etmek için, doğanın ve dünyanın derinliklerinden gelen kristallerle donatılmış konfor alanınızda sakin bir şekilde oturun, sevdiğiniz bir kokuyla bir mum yakın, ve hayatınızda kabul etmeye hazır olduğunuz bir sonraki dileğinizi görselleştirerek hayal edin. Bu anın içinde yaşayın ve şimdiden evrene, yolunuza çıkacağını düşündüğünüz ve bildiğiniz tüm güzellikler için sonsuz teşekkürlerinizi sunun.

İlk Dördün

Ay’ın yarısı aydınlıkken diğer yarısı karanlık olduğu bu evrede, ışık ve gölge arasındaki bu ilişki ve denge, niyetlerinizin gerçekleşme yolundaki engelleri temsil eder. Bu sürecin, kendinize duyduğunuz güvenin en önemli olduğu bir dönem olduğunu hatırlayın; çünkü evrenin, hayal gücünüzden çok daha büyük planları ve sürprizleri olabilir. Belirlediğiniz hedefe odaklanmak ve doğru kararlar almak için niyetinizi belirleyin ve günlük defterinizi düzenli olarak doldurun. Bu, en iyi faydayı elde etmek için atmanız gereken adımlardan sadece biridir.

Büyüyen Ay

Ay’ın aydınlatılmış kısmı, Dolunay’a doğru artarken, sabrınızın sınandığı bir süreçtir. İşlerin her zaman planladığınız gibi gitmeyeceğini kabul ederek, değişim hissine ve gücüne inanarak direnmemek için girilen bu süreci değerlendirmek önemlidir. Esnek olmanın ve akışta kalmanın güzelliğine ve doğuştan gelen bilgeliğinize inanmanız, bu dönemi daha olumlu bir şekilde geçirmenize yardımcı olabilir.

ay fazlarinin etkileri 2

Dolunay

Ay’ın tam parladığı Güneş, Dünya ve Ay’ın aynı hizada olduğu bu güçlü faz, zıt enerjilerin çekilmesine neden olarak gerginlik, yoğunlaşan duygular ve ekstra enerji hissiyatına yol açabilir. Ektiğiniz güzel niyetler ve amaçların, evrenle iş birliği içinde olması için inancınızı sürdürün. Bu dönemde Dolunay ritüeli gerçekleştirebilir, sadece destek almaya değil aynı zamanda vermeye odaklanabilir, kendi doğanızla olan bağınıza inanarak yeni ayda ektiğiniz tohumların gelişmesi için duyduğunuz şükranları açıkça ifade edebilirsiniz. Artan duygularınızdan korkmayın, onları şefkatle kucaklayın.

Küçülen Ay

Ay’ın ışığı giderek azaldıkça enerji seviyelerimiz yavaşlar ve şükran ile doygunluk hisleriyle yıkanırız. İki haftalık yoğun çalışmanın meyveleri artık belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Şimdi sevgi dolu hissetmenin zamanı geldi. Kendinize ve çevrenize bolca sarılın, çevreniz için güzellikler yapın. En yakın arkadaşınıza küçük bir hediye, sevgiliniz için bir bilet veya eşiniz ve aileniz için güzel bir yemek harika fikirler olabilir.

Bu alışverişin karşılıklı olduğu bir dünyada yaşadığımızı unutmayın. Aldığınızda vermek, bu süre zarfında fayda gördüğünüzü iletmek isteyeceğiniz bir doğal sonuçtur ve bu, döngünüzün vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Geri vermek, bu süre zarfının en büyük temasıdır ve sizin iyileşmenize büyük katkı sağlar.

Son Dördün

Artık Ay’ın sol yarısının şeklini görebildiğimiz bu evrede, ışığın solmasıyla birlikte duygusal serbest bırakma ve kurtulma hissiyatlarıyla karşılaşabiliriz. En iyi faydayı elde etmek için negatif duyguları – kızgınlık, pişmanlık, öfke – serbest bırakın ve artık size hizmet etmeyen her şeyi temizleyin. Hayatınız için gerekli olanlarla bir temiz sayfa açın. Gereksiz duygusal yükten kurtulmak için sosyal sorumluluk projelerine katılabilir ya da fiziksel aktivitelerde rol alabilirsiniz. Bu, duygusal hafiflik ve özgürlük için olumlu bir adım olacaktır.

ay fazlarinin etkileri 3

Balsamik

Ay’ın azalmış ışığıyla gördüğümüz dar bir şerit halindeki bu evrede, ışık neredeyse tamamen kaybolmuş durumda ve şimdi dinlenme ve iyileşme zamanı. En iyi faydayı elde etmek için kendinizi teslim edin, dinlenin ve iyileşin. Niyetleri sıfırlamakta hiçbir sakınca yoktur; evrene teslim olun ve bazı şeylerin kontrolünüz dışında olduğuna inanın.

Şu anda kristallerinizle bir araya gelme, yüksek enerjilerini bedeninize dahil etme ve saflığından yararlanma zamanıdır. Bu zorlu ve sevgi dolu süreçte, kendiniz için güzel bir cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz. Cildinizi uygun serumlar ve doğal taşlarla yapılan yüz masajlarıyla şımartarak, belirlediğiniz atmosferde zaman ve mekanı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Ay Fazlarının Etkileri İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu