Akıllı Telefonlar ve Tabletler

Apple Store Randevusu Alabilmenin 4 Püf Noktası

instagram takipçi hilesi

Apple Randevu Nasıl Alınır?

Dünyanın bir numaralı telefon markası olduğu her platformda belirtilen Apple kullanıcıları kadar henüz kullanamayanları da kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Steve Jobs’un uzun yıllar uğraşıp dünyanın bir numarası haline getirmiş olduğu markanın dünyanın dört bir köşesinde satış ve servis mağazaları yer almakta.

apple 7

Türkiye’de birçok noktada satış mağazası olsa da Apple Store servisi Türkiye genelinde yalnızca iki tane mevcut. Telefonlarını ya da ipadlerini servise götürmek isteyenlerin yapmaları gereken seçenekleri listelediğimiz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz…

apple 4

Türkiye’de Apple

Türkiye’de Apple Store servisleri 2018 yılında Türkiye’de de açıldı. Akasya Avm’lerinde ve Zorlu Center’da yer alan servisler Apple firmasına ait ürünler sattığı gibi hala garanti kapsamına giren telefonları da onarıyor.

Türkiye genelinde yalnızca iki tane bulunan servis mağazası, Apple Store mağazaları internet üzerinden yapılan randevu sistemi ile çalışmakta. Bu nedenle de Türkiye’deki Apple kullanıcılarının geneline yetişemiyor. Randevu verilmediği de oluyor çok geç sıralara da atılabiliyor. Öyleyse randevu alabilmenin püf noktaları nelerdir? Birkaç basit yöntemle sıranızı ve şansınızı arttırma ihtimaliniz oldukça yüksek.

1-)  Gece 12’de Randevu Almayı Deneyin

apple 2

Apple’ın randevu sistemi her gece saat 12’yi gösterdiğinde gelecek haftanın bir sonraki günü için randevu verebiliyor. Bu nedenle gece 12’de daha çok randevunun açıldığı anda denemek daha mantıklı gözüküyor. Unutmayın ki, sizlerle beraber birçok kişi aynı anda aynı yerden aynı şekilde randevu alabilmek için uğraş veriyor.

2-) Apple Store Akasya’yı Deneyin

apple 1

Apple Store Akasya’nın açılması ile birlikte burada bir fırsat elde edilebilir. Çünkü sistemde 2 mağaza arasında seçim yapılabiliyor ve Anadolu yakası Avrupa yakasına göre daha az talep görme olasılığına sahip. Fakat kesin konuşmamak en önemlisi.

3-)  Birkaç Kişi ile Birlikte Deneyin

apple 8

Yalnız başınıza denemektense birkaç yakın arkadaşınızla organize olup randevu almaya çalışmak şansınızı daha da artıracaktır. Elbette ki bu durum için güvendiğiniz arkadaşlarınızı görevlendirmeniz önemli olacaktır çünkü Apple kimliğinizin de bilgilerini paylaşmış olmanız gerekiyor. Bu nedenle de kime güvenip güvenmeyeceğinize dikkat etmeniz çok önemli.

4-) Yetkili Servislere Danışın

apple 1

Söz konusu servisler onay verdiği ve bizzat Apple tarafından seçilmiş olan, eğitilen, denetlenen ve sertifikalandırılan bayiler denilebilir. Apple’ın “yapabilirsin” dediği her konuda destek ermekle birlikte Apple Store’un yetişmekte zorlandığı noktalarda bizlere destek verebilmek için hazır konumdalar. Hangi konularda hangi seviyede destek verebildiği ise duruma göre değişkenlik gösterebiliyor.

Örnek olarak İphone 5 cihazlarının değişimini gerçekleştirebiliyor fakat kırık ekranları değiştirme konusuna girmiyorlar. Apple ekran değişimini şu an için kendisi gerçekleştirmekte. Fakat gelecek dönemlerde bu yetkiyi bütün yetkili servislerine vereceğini umuyoruz.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu