Yabancı Erkek Ünlüler

Antonio Bachour Kimdir?

instagram takipçi hilesi

antonio bachour kimdir 3
Tam adı
: Antonio Bachour
Doğum tarihi: ??. ??. 1975
Doğum yeri: Río Grande, Porto Riko
Boyu: 1.7 m
Mesleği: Pasta Şefi
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Antonio Bachour, dünyaca ünlü pasta şefidir.

Antonio Bachour Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Antonio Bachour, 1975 yılında Porto Rİko’da dünyaya gözlerini açtı. Çocukluğu ailesinin fırınında geçmiş ve bu deneyim onu pastacılığa olan ilgiye yönlendirmiştir.

Antonio Bachour Eğitimi

Üniversite eğitimini Johnson & Wales Üniversitesi Providence Kampüsü Valrhona Aşçılık Okulu’nda tamamladı.

Antonio Bachour Kariyeri

Porto Riko’da Sand Hotel and Casino ile Westin Rio Mar’da pasta şefi olarak geçirdiği ilk yıllarından sonra, 2000 yılında Amerika’ya adım atmış ve Talula’daki (NY Times Best New Restaurant) baş pasta şefi olarak Miami Beach’e yerleşmiştir. Kısa süre içinde İtalyan mutfağına olan ilgisini Devito South Beach ve Scarpetta gibi mekanlarda sürdürmüştür, hem New York’ta hem de Miami’de.

2007 yılında, Bachour’un uzmanlığı W South Beach Hotel’in açılış ekibi tarafından fark edilmiş ve bu otelin hamur işleri konusundaki sorumluluğu üstlenmiştir. Aynı yıl içinde, Amerika’daki “En İyi 10 Pasta Şefi”nden biri olarak seçilerek başarılarına bir yenisini eklemiştir.

Antonio Bachour, 2008 Uluslararası Şefler Kongresi Pasta Yarışması’nda finalist olmuş ve 2012 yılında Johnson and Wales Üniversitesi tarafından ABD’deki Fırıncılık ve Pastacılık Yenilikçisi Zest ödülüne layık görülmüştür. Şef Bachour, 2000 yılından bu yana dünya genelinde pastacılık dersleri veren öncülerden biri olmuştur.

Şef Bachour, 2011-2016 yılları arasında görev yaptığı St Regis Hotel’de Executive Pasta Şefi olarak çalışmış ve bu süre zarfında Jean George’un (3 * Michelin) tatlı programını yönetmiştir. Daha sonra, St Regis Otelleri’nin açılışında Kurumsal Pasta Şefi olarak terfi etmiştir.

Bachour’un son derece özgün ve yaratıcı tatlıları, So Good Magazine, Dulcypas, Saber y Sabor (İspanya), Starchefs (The Architecture of New York), Gourmet Magazine, Dessert Professional, Pastry Art & Design, National Culinary Review (Amerikan Mutfak Federasyonu Dergisi) gibi birçok prestijli yayında yer bulmuştur.

Şef Antonio Bachour, dünyanın önde gelen şefleri arasında yer alan Massimo Bottura, Joan Roca, Mauro Colagreco, Paolo Casagrande ve Alex Atala gibi isimlerle işbirliği yaparak, yaratıcı yemekleriyle dünya genelinde tanınmaktadır.

Bachour, 2018 ve 2022 yıllarında The Best Chef Award tarafından “Dünyanın En İyi Pasta Şefi” ödülüne layık görüldü. Ayrıca, Esquire Dergisi 2019 yılında Bachour’u “2019 Yılının Pasta Şefi” olarak ödüllendirmiştir. Şef Antonio Bachour’un Miami’de üç, Meksika’da ise iki adet Bistro Restoranı bulunmaktadır.

Antonio Bachour, 11 Kasım 2023 günü TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye programına konuk şef olarak katıldı.

Antonio Bachour Kitapları

  • Bachour
  • Bachour Simply Beautiful
  • Bachour Chocolate
  • Bachour The Baker
  • Bachour in Color
  • Bachour Gastro
  • Bachour Buffets

Videoları

 

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu