Bilim ve Teknoloji

Android Cihazları Hızlandırmak İçin 6 İpucu

instagram takipçi hilesi

Akıllı android cihazının eskisi kadar hızlı değilse , bazı noktalarda ya da uygulamalar arasında kasmaya başladıysa artık temizlik vaktinin geldiğinin belirtisidir. Bu içeriğimizde sunacağımız ipuçlarını denemelisiniz.

andorid hizlandirma 4

Android işletim sistemine sahip cihazlara neredeyse her gün farklı bir uygulama yüklüyoruz ve bir süre geçtikten sonra sıkılıyor ya da işimize yaramadığını düşünerek uygulamayı kaldırıyoruz. Fakat uygulamaların bırakmış olduğu kalıntı dosyalar ne yazık ki cihazda kalmaya devam ediyor. Bu yüzden köklü bir temizlik yapmanız gerekmektedir.

Son Güncellemeleri Takip Edin

andorid hizlandirma 1

Sistem güncellemeleri , daha stabil bir Android kullanımına sahip olmanız için gerekli olan hata ve eksikleri giderecek güncelleştirmeleri telefonunuza belirli zamanlar arasında yüklüyor. Kontrol etmek için ise ayarlar menüsünden Ayarlar , Cihaz Hakkında , Yazılım sekmesini uygulamalısınız. Bekleyen bir güncelleme var ise Wi-Fi internet erişiminizin olduğu bir yerde en kısa zaman içerisinde güncelleştirin.

Ana Ekranı Temizleyin

andorid hizlandirma 2

Canlı duvar kağıtlarının güzel durduğunu ve gözede hoş geldiğini düşünebilirsiniz , fakat canlı duvar kağıtları cihazınızı yavaşlatıyor. Çünkü oldukça fazla bellek tüketmekte. Canlı duvar kağıtlarınızı normal bir fotoğraf ile değiştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca ana ekranda yer alan uygulamalar da belleğinizi tüketmeye neden olacaktır.

Kullanmadığınız Uygulamaları Kaldırın

andorid hizlandirma 3

Biliyoruz biraz can sıkıcı bir yöntem ancak , cihazlarınız için çok önemli ve belkide yavaşlayan telefonunuz için en iyi yöntemlerden . Kullanmadığınız uygulamaları cihazından kaldırmak sadece depolama alanından yer açmaz , aynı zamanda da cihazınızda boşa tüketmiş olduğu RAM’inde rahatlamasına sebep olur .

Yardımcı Uygulamalardan Kurtulun

andorid hizlandirma 4

Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda siz farkında olmadan birçok gereksiz araç ve uygulamalar bulunmaktadır. Bu nedenle de onlarıda temizlediğinizden emin olmanız gerekmektedir. Google Play Store’de bulunan Duplicate Contacts & Utilities en basit uygulamadır.

Başlangıç Yöneticisi

andorid hizlandirma 5

Gereksiz önbellek dosyalarınızı temizledikten sonra yüklemiş olduğunuz temizleyici uygulamaları da kaldırmanız gerekmekte. Bu uygulamalarda arka planda yapmış oldukları işlerden kaynaklı pilinizin bitmesine sebep olabilir. Bu sebeple de Google Play Store’den Using Startup Manager isimli uygulamayı indirmelisiniz.

Using Startup Manager cihazınızda başlangıç anında arka planda çalışmakta olan programları görmenizi sağlar ve hiç bir işinize yaramayacak bazı uygumalarıda kapatmanıza yardımcı olabilir. Hem telefonunuzu yavaşlatmaktan kurtarır aynı zamanda da pil tasarrufu sağlar.

Bloatware’i Kaldırın

andorid hizlandirma 6

2 GB’tan fazla RAM’iniz varsa bloatter konusunda endişe yapmanıza gerek yok . Fakat daha düşük RAM’e sahipseniz mutlaka bunlar kurtulmanız gerekmekte. Bu işlem akıllı cihazınızda gözle görülür bir şekilde rahatlık sağlamaya yardımcı olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=OQmvdd-Ge6E

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu