Yeni Teknolojiler

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Giyilebilir teknoloji ürünleri hızla hayatımıza girerek kolaylık sağlıyor. Hangi ürünlerin giyilebilir teknoloji sayıldığından emin olmayanlardansanız, yalnız değilsiniz. Akıllı saatler, fitness bantları ve sanal gerçeklik gözlüklerinin bu parlak çağında, hayatımıza yeni giren bu cihazları ayırt etmek kolay değil.

Giyilebilir Teknoloji Nedir?

Adı size çok şey anlatıyor gibi gelebilir, ama hepsi bu kadar değil. Belki giyilebilir teknoloji tam olarak taktığınız şeydir, ancak gerçekten normal saatler demek istiyorsunuz, kulaklık değil.

Sizi bir internet bağlantısı veya Bluetooth üzerinden telefonunuza bağlayan akıllı sensörleri vardır. Bu nedenle aktif kalmanıza, kilo vermenize veya günlük hayatınızı düzenlemenize olanak tanır. Bir taşla iki, hatta üç hatta dört kuş vurmak için tasarlanmış giyilebilir teknoloji ürünleri aslında birçok farklı kategoride karşımıza çıkabiliyor.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

Akıllı Saatler

Giyilebilir teknoloji denilince akla ilk gelen akıllı saat oluyor. Bunda elbette Apple ve Samsung gibi akıllı telefon devlerinin payı büyük. Bileğinize taktığınız akıllı saat, hayatınıza açılan küçük bir penceredir. Bunlarla telefon görüşmelerini, mesajları, e-postaları ve sosyal medya hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

giyilebilir teknoloji urunleri nelerdir2

Akıllı Bileklikler

Akıllı bileklikler, biraz akıllı saatlere benzeyen giyilebilir teknoloji ürünleridir. Günlük hayatınızı kolaylaştırmak için bileğinize takıyorsunuz. Ayrıca şık bir görünüme sahip olup, inceliği ve canlı renk seçenekleri gözleri yormaz.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

2016 yılında öne çıkan teknolojiler sanal gerçeklik ve 360 ​​derece video oldu. Sanal gerçeklik gözlükleri, bu teknolojileri birleştirmenize izin veren bir üründür. Oculus Rift gibi yeni modeller sizi dış dünyayla tamamen bağlayabilir ve sizi sanal gerçekliğe kaptırabilir. Bu durumda, beyniniz tamamen farklı bir gerçeklikte olduğunu düşünüyor.

giyilebilir teknoloji urunleri nelerdir4

Fitness Bileklikleri

Fitness bileklikleri aslında bir çeşit akıllı bilekliktir ancak bunlar sadece fitness yapanlar içindir. Yukarıda bahsettiğimiz ürünler gibi ekranları yok. Bileğinize ve kemerinize takıyorsunuz ve size her gün kaç adım attığınız gibi bilgiler veriyorlar.

giyilebilir teknoloji urunleri nelerdir3

Akıllı Gözlükler

Google Glass ile birlikte duyduğumuz isim olan akıllı gözlükler, sanal gerçeklik gözlüklerinden daha önce piyasaya sürülen giyilebilir bir teknoloji ürünü ancak 2016 yılı itibari ile Sony ve Vuzix gibi markaların sanal gerçeklik değil, Artırılmış gerçeklik sunan bu alanda görüyoruz. günlük hayatınızı kolaylaştırın.

Akıllı Giyim

Akıllı giyim aslında büyük bir kategori. Bunlar, elektronik eklenerek daha ilginç hale getirilen giysilerden, sıradan görünen ancak ek özellikler içeren giysilere kadar uzanır. Gelecekte bu giysiler spor bileziklerinin sağladığı işlevleri de sağlayabilir.

Akıllı Takılar

Bazı markalar akıllı saat mantığını takılara da uygulamaya başladı. Bu mücevherler, akıllı saat ile normal mücevher arasında bir yerde bulunan teknolojik aletlerdir. Beklendiği gibi, bu ürünler şu anda kadınlar için tasarlanmıştır. İşlevleri, telefona erişilemediğinde kullanıcıya bir arama, mesaj veya e-postayı gizlice bildirmektir.

giyilebilir teknoloji urunleri nelerdir5

Giyilebilir Teknoloji İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu