Yabancı Erkek Ünlüler

Alexander Dreymon Kimdir?

instagram takipçi hilesi

alexander dreymon 22

Tam adı: Alexander Dreymon
Doğum tarihi: 7 Şubat 1983 
Doğum yeri: Alexander Doetsch / Almanya
Boyu: 1,78 m
Ailesi: 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2010’dan Günümüze
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Alexander Dreymon kimdir? Alexander Dreymon,  yılında Almanya Alexander Doetsch’da dünyaya geldi. Hayatının belirli dönemlerinde Amerika, Fransa ve İsviçre’de yaşadı.

Alaxander’ın oyunculuk konusundaki hayalleri çok erken yaşlarda başladı. Daha oyun çağındayken ileride oyuncu olacağını belli eden hamlelerde bulunması ailesinin gözünden kaçmadı.

Onun en büyük hayalleri arasında aktör olmak yer alır. Hayatı boyunca her zaman oyuncu olmak için çaba sarf etti. Bunun yanı sıra dövüş sanatlarına karşı ilgi duydu. Bir dönem Güney Dakota’da yaşadı. Güney Dakota’da yaşarken at binmeyi öğrendi. Paris’te eğitim aldıktan sonra, Londra Drama Merkezi’nde 3 yıl eğitim gördü.

Birçok televizyon dizisinde rol aldı. Ancak en çok bilinen oyunculuğu The Last Kingdom adlı tv dizisindeki rolüdür. 2015 yılından beri yayınlanmaya devam eden The Last Kingdom dizisinde başrol oyuncusu olarak rol aldı. Bu dizideki başarısının ardından birçok farklı dizide tanınmaya başladı.

İlginizi çekebilir: Tarihin En Acımasız Viking Kralı: Ivar Ragnarsson

Alexander Dreymon 3 dil bilmektedir. Bu diller İngilizce, Fransızca ve Almanca’dır. Gerçek adı Alexander Doetsch olmasına karşın, 2011 yılında Alexander Dreymon olarak soyadını değiştirdi.

Önemli rollerinden bir tanesi de American Horror Story’deki rolüdür. American Horror Story’nin 3. sezonunda “Luke” karakterini oynadı. Karizması ve başarılı oyunculuk kariyeri ile adından söz ettiren oyuncu, oynadığı karakterlere hayat vermeyi başarır. Kimi zaman bir savaşçı, kimi zaman komik bir adam olarak izleyenlerine oynadığı rolü hissettirir.

Çocukluğunda çok fazla dinamik olan Alexander, yaban hayatını koruma konusunda da çalışmalar yapar. Özellikle nesli tükenmekte olan hayvanla ile alakalı maddi ve manevi çalışmalar yürüterek, halkın bilinçlenmesini sağlamak için çalışır. Bu doğrultuda hem sosyal medya hesabında hem de çeşitli basın kuruluşlarında bilgilendirme yapar.

Alexander Dreymon seyahat etmeyi çok sever. Kendisine “Seyahat etmeyi en sevdiğiniz yer neresi” diye sorulduğunda çok seyahat ettiğini ama en çok Fransa’nın Güney’ini sevdiğini belirtir. Yaşamak istediği yer sorulduğunda ise Budapeşte cevabını verir.

Alexander Dreymon Filmleri

 1. 2011- Christopher ve Türleri – Caspar
 2. 2011 – Sotto il vestito niente – L’ultima sfilata [ it ] – Bruce
 3. 2011- Kim İzliyor Kim – Şekil değiştiren
 4. 2011- Direnç – Steiner
 5. 2014 -Kanlı Fidye – Yeremya
 6. 2015 -Zaman Testi – Steve
 7. 2016 -Şiir Okuma Çocuklar – Baba
 8. 2018 -Heartlock – Lee Haze
 9. 2020 -Ufuk Çizgisi – Jackson

Televizyon Dizileri

 • 2010- Ni reprise, ni échangée [ fr ] (Alexandre)
 • 2013 -Amerikan Korku Hikayesi: Coven (Luke Ramsey)
 • 2015- Bugün Son Krallık (Bebbanburg Uhtred)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu