Akıllı Telefonlar ve Tabletler

Akıllı Telefonunuzun Ömrünü Uzatacak 4 Basit Yöntem

instagram takipçi hilesi

Günümüz iletişim çağı olmasından kaynaklı olarak, gencinden yaşlısına herkes akıllı telefon kullanmakta. Fakat ne yazık ki akıllı telefonlar eskiden kullandığımız kadar sağlam olmamakla birlikte, aksine çok hassaslar. Eskilerden kullandığımız atsan kırılmaz, şarjı 5 gün dayanan telefonlar artık çok gerilerde kaldı. Bunun yanı sıra, fiyatı da cep yakan akıllı telefonlarımızın daha uzun ömürlü olmasını, en az 3 – 4 sene kullanabilmeyi hepimiz isteriz.

Bu yazımızda, işte bu kadar hassas bir o kadar da hayatımızın başlı başlına bir parçası haline gelen akıllı telefonlarımızı nasıl daha iyi kullanabilir ve böylece ömrünü uzatabiliriz, bunu inceleyeceğiz.

akilli telefon webeyn

Telefon % 100 Şarj Olduğunda Şarjdan Çıkarın

Birçok akıllı telefon kullanıcısı, telefonlarını şarja taktıktan saatler sonra bile şarjdan çıkarmamakta ve böylece hem telefonun hem de bataryanın ömrünü kısaltmaktadır. Fakat telefondan üst seviyede verim alabilmek için, telefon bataryası tam olarak dolana kadar şarjda kalmalı ve dolduktan sonra fazla bekletilmeden elektrikle bağlantısı kesilmelidir. Böylece telefonunuzu daha uzun yıllar kullanabilirsiniz.

telefon sarj etmekle ilgili 5 efsane h1458956652 cdafaf

Telefonu Ara Sıra Kapatarak Dinlendirin

Akıllı telefonlar uzun zamandır hayatımızda. Günlük yaşamda hemen herkesin elinden düşmeyen akıllı telefonlar internette gezinme, müzik dinleme, fotoğraf veya video çekme, sosyal medya hesaplarını kullanma, iletişim gibi birçok alanda bize destek oluyor. İşte bu nedenle sürekli telefonlarla haşır neşir durumdayız. Böylelikle ister istemez telefonlarımız yıpranıyor.

Telefonlarımızın şarjı bitecek olursa buna izin vermeden hemen şarja takıyoruz. Fakat telefonun bu kadar yoğun kullanımda dinlenmesini gerektiğini düşünmüyoruz bile. Telefondan daha uzun yıllar istifade etmek için onları arada sırada kapatarak dinlenmesine izin vermelisiniz. Bu yalnızca 30 dakika gibi kısa bir sürelik ara anlamına gelir. Bu hem sizin hem de telefon için iyi olacaktır.

tekno 1

Telefonunuzu Serin Yerde Muhafaza Edin

Telefonlarımız sürekli elimizden düşmediği için gün boyu zaten fazlasıyla ısınmaktalar. Bunun için telefonu kullanmadığınız zamanlarda serin ortamda tutarak telefondan daha fazla verim alabilir, ömrünü de uzatabilirsiniz.

Telefonunuzdaki Açık Uygulamaları Sık Sık Temizleyin

Telefonunuzda birden fazla uygulamayı açık tutmak, akıllı telefonunuzun beyninin karışmasına neden olarak ömrünü kısaltır Bunun için kullandığınız uygulamaları teker teker kullanıp ve işinizin bittiği uygulama ekranını kaldırarak telefondan daha fazla verim almanız mümkün.

3115299

Telefonunuzun Kaldıramayacağı Uygulamaları Yüklemeyin

Her telefonun belirli bir depolama kapasitesi vardır ve bunun tamamını kullanmak veya aşmak telefonunuzun işlemcisini yıpratarak çökmelere neden olabilir. Telefondan aldığınız verimi düşürür. Bu nedenle telefonunuzda en az 1 GB’lik boş alan bırakacak şekilde kullanmaya özen gösterin. Uygulamalarınızı telefonun belleği almıyorsa SD kart kullanarak kendinize yer açabilirsiniz.

Kaynak
Oneblog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu