Yerli Erkek Ünlüler

Ahmet Ağaoğlu

instagram takipçi hilesi

ahmet agaoglu 27

Tam adı: Ahmet Ali Ağaoğlu
Doğum tarihi: 1958
Doğum yeri: Trabzon/Türkiye
Ailesi: Nebahat Ağaoğlu (annesi)
Eşi: Beyza Ağaoğlu
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 90’lı yıllardan bu yana

imdb-logo

instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ahmet Ağaoğlu kimdir? Ahmet Ağaoğlu, 8 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen Trabzonspor Kulübü’nün 73. Genel Kurulu’nca Trabzonspor’un başkanı seçilmiştir.

Ahmet Ağaoğlu, 1958 yılında Trabzon‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Tam Ahmet Ali Ağaoğlu‘dur. 1971 yılında lise öğrenimi için İstanbul’a gelen Ağaoğlu, Kabataş Erkek Lisesi ile birlikte dört farklı lisede öğrenim görmüştür.  1979 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümü‘nden 3. kaptan olarak mezun olmuştur.

Ahmet Ağaoğlu, 6 yıl süresince uzun yol kaptanlığı yapan ve 1986 yılında gemi servis hizmetleri ve gemi acenteliği gibi hizmetler vermek adına kendi denizcilik şirketini kurmuştur. Günümüzde hala varlığını sürdüren şirket genel itibari ile gemi işletmeciliği yapmaktadır.

Ahmet Ağaoğlu 90’lı yıllardan itibaren golf sporu ile ilgilenmeye başlamıştır. 1996 yılında Klassis Golf Kulübü‘nde golf yaşamına start vermiş ve 2000 yılında Golf Federasyonu Başkanlığı‘na seçilmiştir. 2004 yılına dek söz konusu görevi sürdüren Ahmet Ağaoğlu, Golf Milli Takımı‘nın kurulması için yoğun çaba harcamıştır.

2004 yılında, Türkiye’nin Golf Turizminden 2,5 milyar dolar gelir elde etmesi hedefi ile “4 yılda 100 golf sahası” kampanyasının başlamasına öncü olmuştur. 2005 yılının sonunda bir kez daha Federasyon Başkanlığı’na seçilen Ağaoğlu döneminde Türk Golfü büyük başarılar elde etmiştir.

Ahmet Ağaoğlu’nun Golf Federasyonu Başkanı olduğu dönem içinde, 2005 yılı Akdeniz Oyunları’nda Erkek Milli Takımı ve Hamza Sayın Türkiye’ye söz konusu spor dalında ilk madalyalarını kazandırmışlardır.

Zaman ve Milliyet gazetelerinin geleneksel hale gelen “Yılın Sporcusu” anketlerinde “Yılın Spor Adamı” kategorisinde ödül sahibi olmuştur. Türk golfüne yapmış olduğu katkılar neticesinde Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi eli ile “Olimpiyat Meşalesi Ödülü” layık görülmüştür. 25 Şubat 2005 tarihinde özerk Golf Federasyonu’nun ilk başkanı seçilmiştir. 2006 yılında 53. Milliyet gazetesi “Yılın Sporcusu” anketinde “Yılın Spor Adamı” ödülünün sahibi olmuştur. 2006 yılında Cumhuriyet Gazetesi tarafından Türk Sporuna yapmış olduğu katkılarından ötürü “Spor Özel Ödülü” ne layık görülmüştür.

2008 yılında bir kez daha 4 yıllık süre ile Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığı‘na seçilmiştir.

1993 yılında Sadri Şener başkanlığındaki Trabzonspor yönetiminde yönetici olarak görev almıştır. Kulüpte, 2000-2002 yılları arasında Özkan Sümer döneminde başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Ahmet Ağaoğlu, Ali Ağaoğlu ile olan soyadı benzerliği ile ilgili ise “Kendisi ile hiçbir akrabalığım yoktur. Ancak sevdiğim bir arkadaşımdır.” yanıtını vermiştir.

Uzak yol gemi kaptanı olan ve iyi derecede İngilizce bilen Ağaoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahmet Ağaoğlu, 8 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen Trabzonspor Kulübü’nün 73. Genel Kurulu‘nda Trabzonspor başkanı seçilmiştir. Ahmet Ağaoğlu, bordo mavili kulübün 17. başkanı olarak görevi önceki başkan Muharrem Usta‘dan devralmıştır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=v2H5yinv71o

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu