Yerli Kadın Ünlüler

Zeynep Tunuslu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Zeynep Tunuslu
Tam adı: 
Zeynep Tunuslu
Doğum tarihi: 27 Mayıs 1962
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: İkizler
Ailesi: Mustafa Kemal Tunusluoğlu (Babası), Ayla Tunusluoğlu (Annesi), Ahmet Zekeriya Tunusluoğlu (Abisi)
Eşi: Uzay Hepari (1993), Ahmet Ağaoğlu (2001), Hüsnü Birman (2005)
Çocuk (ları): Uzay Kanat Hepari (1995)
Mesleği: Gazeteci, Tasarımcı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Zeynep Tunuslu Kimdir? Zeynep Tunuslu, gazeteci ve tasarımcıdır.

Zeynep Tunuslu, 27 Mayıs 1962 günü Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Babası emekli hava kurmay albay Mustafa Kemal Tunusluoğlu, annesi ise Ayla Tunusluoğlu’dur. 1966 senesinde dört yaşındayken babası Moskova’ya hava ataşesi olarak atandı ve Moskova’ya gitti. Babası Diyarbakır’a atandığında 1968’de de oraya gittiler. 1970 yılında Ankara’ya atandı.

İlkokula Ankara’da Maltepe İlköğretim Okulu’nda başlayan Tunuslu, babasının İzmir’de NATO karargahı olarak atanmasının ardından eğitimini İzmir Hakimiyeti Milliye İlköğretim Okulu’nda tamamladı. 1980 yılında TED Ankara Akademi sınavını geçti. Babası İstanbul’a atanınca yatılı okula gitti. Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili okumaya başladı. Ancak bir yıl sonra okulu bıraktı. 11 yaşında kendi elbiselerini dikti.

Üniversite hayatını bitirdikten sonra Milano’ya gitti. Milano’dan Türkiye’ye dönünce Tina adında bir Yahudi hanımla iş hayatına atıldı. Altı ay sonra bir defilede Mudo’nun sahibi Mustafa Tavilogoğlu ile tanıştı. Taviloğlu ile tanışması moda sektöründe ona yol açtı. İki yıl pencere dekoratörü olarak çalıştı. Daha sonra Mulla Öztürk‘ün yanına işe girdi.

O dönemde  Maslak’ta küçük bir yer kiralayarak ve kendi iş yerini açtı. 1986 yılında önce Osmanbey, İstanbul, ardından Ankara ve İzmir’de mağazalar açtı. 1996 yılına kadar mağaza sayısı 30’a yükseldi. 1996 yılında gazeteciliğe başladı. Doğan Grubu’nun Haber Extra dergisinde yazılar yazdı. 1995 yılında oğlu Kanat’a birinci yıl hediyesi olarak bir kitap yazdı.

1993 yılında Uzay Hepari ile dünya evine girdi. Uzay Hepari, evlendikten altı ay sonra bir motosiklet kazasında vefat etti. 1995 yılında dünyaya gelen Uzay Kanat Hepari adında bir oğlu vardır. 2001 yılında fotoğrafçı Ahmet Ağaoğlu ile ikinci evliliğini yaptı. Ancak 2001 yılında boşandı. Ağustos 2005’te iş adamı Hüsnü Birman ile üçüncü kez dünya evine girdi. Moda tasarımcısı, düğünlerinin kaptan tarafından açık denizde kıyıldığını ve evliliğinin geçersiz olduğunu belirtti.

Zeynep Tunuslu, 2011 senesinde Survivor Ünlü Gönüllüler isimli yarışma programında yarıştı. Diğer yarışmacılar arasında Asena Onur Çakmak, Ebru DestanNihat Doğan, Taner Tolga Tarlacı, Derya BüyükuncuÖzge Ulusoy ve Pascal Nouma gibi isimlerde yer aldı.

Zeynep Tunuslu Rol Adlığı Filmleri ve Dizileri

  1. 2008 – Memur Muzaffer (Kendisi) (TV Dizisi)
  2. 1989 – Medcezir Manzaraları (Ümit’in Hastası) (Sinema Filmi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu