Yerli Erkek Ünlüler

Süleyman Özışık Kimdir?

Süleyman Özışık Kimdir? Kaç Yaşında? Ölüm Tarihi?

instagram takipçi hilesi

Süleyman Özışık
Tam adı: Süleyman Özışık
Doğum tarihi:1 Mart 1971
Doğum yeri: Iğdır / Türkiye
Ölüm tarihi: 5 Ağustos 2023
Boyu: …
Burcu: Balık
Ailesi: Hadi Özışık (abisi)
Eşi: …
Çocuk (ları): …
Mesleği: Yazar, Gazeteci
Aktif Yılları: 1993-2023
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabitiktok

Hakkında

Süleyman Özışık Türk gazeteci ve yazardır. 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır ilinde dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda kendisi gibi gazeteci ve yazar olan Hadi Özışık’ın kardeşidir. Evli olduğu bilinen gazetecinin eşi ve çocukları hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Süleyman Özışık’ın Hayatı

Süleyman Özışık 1971 yılında Iğdır’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimine kadar olan süreci Kars’ta geçirdi. Çok küçük yaşlardan itibaren ailesine maddi destek sağlayabilmek için inşaat ve benzeri yerlerde çalıştı.

Lise öğrenimi Kars’ta tamamlayan ünlü gazeteci daha sonrasında benzer şekilde ailesine maddi destek sağlamak amacıyla İstanbul’a gitti. İstanbul’da bir süre çalışan bilindik gazeteci zorunlu askerlik görevini tamamlamak için askere gitti ve vatani görevini tamamladı.

Abisiyle benzer şekilde gazeteciliğe ilgi duyan ilk medya deneyimine Akşam Gazetesi’nde başladı. Burada yaklaşık 3 yıl olarak stajyer olarak çalıştı. Akşam Gazetesi’nin hemen ardından ise medya sektörünün ünlü isimleri arasında yer alan Milliyet Gazetesi’nde çalışma hayatına başladı.

Milliyet Gazetesi’nde 7 yıl boyunca aktif olarak gazetecilik yaptı. Ancak 2000 yılına gelindiğinde o dönemlerde patlak veren ekonomik kriz gerekçe gösterildi ve Milliyet Gazetesi’ndeki çalışma hayatına son verildi.

İşine son verilmesinin ardından abisi Hadi Özışık’la beraber Türkiye’nin ilk haber siteleri arasında yer alan ‘internethaber’ isimli haber sitesini kurdu. 2005 yılında benzer şekilde ‘sonhaber’ isimli bir haber sitesi daha kurdu. Site üzerinden kullanıcılara e-gazete hizmetleri sağladı.

2009 yılında ilk kurduğu interhaber sitesinin yayın grubuna tekrardan dönüş yaptı. 2013 yılına kadar buradaki görevini sürdürdükten sonra ayrılma kararı. Yayınladığı yazılar yüzbinler tarafından okundu. Birçok söyleşi ve konferansta gazeteci olarak yer aldı.

2015 yılına gelindiğinde ünlü gazeteci 7 Haziran 1 Kasım Kederden Zafere isimli kitabını yayınladı. Gazetecilik ve yazarlığının yanı sıra abisiyle birlikte YouTube kanalı üzerinden çeşitli yayınlar ve vidolar hazırladı.

Türkiye’nin ilk online haber sitesi kurucularından olan Süleyman Özışık hayatının son dönemlerinde kanser hastalığıyla mücadele etmekteydi. Uzun süren tedavilerin ardından 5 Ağustos 2023 tarihinde vefat etti. 52 yaşında vefat eden ünlü gazeteci kariyer hayatı boyunca çok fazla televizyon programına konuk ve konuşmacı olarak katıldı.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu