Yerli Erkek Ünlüler

Hadi Özışık

Hadi Özışık Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hadi ozisik 1
Tam adı: Hadi Özışık
Doğum tarihi: ??. ??. 1962
Doğum yeri: Tuzluca, Iğdır, Türkiye
Boyu: 
Burcu: 
Ailesi: Süleyman Özışık (Kardeşi)
Eşi: 
Çocuk (ları): Nazlı Özışık
Mesleği: Gazeteci
Aktif Yılları: 1982 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Hadi Özışık Kimdir? Hadi Özışık, İnternethaber Yayın Grubu‘nun Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Hadi Özışık, 1962 yılında Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Süleyman Özışık isminde kendisi gibi gazeteci olan bir kardeşi vardır.

Gazeteciliğe 1982 yılında Hüryurt Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaparak başlamıştır. Profesyonel kariyerine ise 1986 yılında Türkiye Gazetesi’nde adliye muhabirliği ile başladı. Ardından Bugün Gazetesi, Günaydın Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Meydan Gazetesi, Yeni Günaydın Gazetesi, Kanal 6, HBB Televizyonu, Tercüman Gazetesi, Sağduyu Gazetesi ve Star Gazetesi‘nde köşe yazarlığı, muhabirlik ve yöneticilik yapmıştır.

Bir dönem Best FM‘de “Konuşan Türkiye” isimli bir program yapmıştır. Daha sonra TGRT Haber ekranlarında “Basın Odası” isimli bir program sunmuştur. 28 Şubat darbesi süresinde Günaydın Gazetesi kapatılınca işsiz kalmıştır. İnternet ile de 1999 yılında tanışmıştır. 28 Şubat döneminde hakkında pek çok dava açılmıştır. Yaklaşık 3 yıl işsiz kalmıştır.

5 Mayıs 2000 tarihinde “İnternethaber.com” haber sitesini açtı. 2 kişi ile başladığı bu haber sitesi günümüzde yaklaşık olarak 100 kişiye ekmek kapısı olmuştur.  Ekofinans.com, Gazeteoku.com, Gazeteciler.com, İnternetspor.com, Elmaelma.com ve Memurhaber.com adlı sitelerinde sahibidir. 2005 yılında “İnternet Medyası Derneği” ni kurmuştur.

Özışık, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nde İnternet Gazeteciliği üzerine dersler vermektedir. Mesleki kariyeri boyunca pek çok ödüle layık görülmüştür. Kurmuş olduğu “İnternethaber.com”, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafında “Yılın İnternet Sitesi” ödülünü almıştır. Kızı Nazlı Özışık, İnternethaber.com sitesinde editör olarak görev yapmaktadır.

Sedat Peker ile yaşadığı olaylar sebebi ile bugünlerde sık sık gündeme gelen Özışık, TV100 ekranlarında “Sağlı Sollu” isimli bir programda yorumculuk yapmaktaydı. Yaşadığı olaylar sebebi ile programdan ayrıldı.

Hadi Özışık Kitapları

1998 – Kirli Sayfa

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu