Yerli Erkek Ünlüler

Sedat Peker Kimdir?

instagram takipçi hilesi

sedat peker 1
Tam adı: Sedat Peker
Doğum tarihi: 26 Haziran 1971
Doğum yeri: Sakarya, Türkiye
Boyu: 
Burcu: Yengeç
Ailesi: Meryem Peker (Annesi), Ahmet Peker (Babası), Vedat Peker, Atilla Peker(Kardeşleri)
Eşi: Özge Yılmaz (2008)
Çocuk (ları): Serdar Han Peker, Celal Han Peker, Boğaçhan Talha Peker, Filiz Lina Peker
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Sedat Peker Kimdir? Sedat Peker, reis lakaplı mafya babasıdır.

Sedat Peker, 26 Haziran 1971 tarihinde Sakarya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babasının adı Ahmet Peker, annesinin adı ise Meryem Peker‘dir. Atilla ve Vedat isimlerinde iki kardeşi vardır. Çocukluğu Almanya’da geçmiştir.

1990’larda Türk Mafyasının oluşumunda yer aldıkları iddia edildi. 1997 ve 1998 yıllarında çete kurmaktan yargılandı fakat savcılık tarafından suçsuz olduğu tespit edildi. Tehdit ile haraç alma, zorla alıkoyma, cinayete teşebbüs ve benzeri suçlardan yedi ay aranmıştır. 19 Ağustos 1998 tarihinde Romanya’nın Türkiye’ye teslim edileceği duyurulmuş ve Türkiye’ye getirilmiştir.

1998 yılının Eylül ayında, Peker ve yanındakiler hakkında dava açıldı ve 7,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldılar. 24 Mayıs 1999 tarihinde yani 8 ay 29 gün sonra  serbest bırakıldı. 12 Mart 2005’te İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kelebek Operasyonu” kapsamında tutuklandı. 31 Ocak 2007 tarihinde Kelebek operasyonları kapsamında İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı ve 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezası aldı.

Sedat Peker, ayrıca örgüt kurma, tehdit, işyerine ateş etme, yaralama, özgürlüğü kısıtlama, soygun ve sahte kimlik kullanmak suçlamalarıyla İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesi‘nde yargılandı. Ergenekon davasında silahlı terör örgütü kurmakla suçlandı ve 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Sonuç olarak mahkumiyet süresi bir yıl üç ay uzatıldı. Sedat Peker, 5 Ağustos 2013’de İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davası sonucunda 10 yıl hapis cezası almıştır.

Peker, Ergenekon davası nedeniyle Kandıra F tipi cezaevinde tutuluyordu. Fakat 10 Mart 2014 tarihinde mahkemeye verilen özel yetki dikkate alınarak yattığı günler göz önüne alınarak serbest bırakıldı. 2008 yılında cezaevinde avukatlık yapan Özge Yılmaz ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Serdar Han Peker, Boğaçhan Talha Peker, , Celal Han Peker ve Filiz Lina Peker isimlerinde 4 çocuğu dünyaya gelmiştir.

Sedat Peker, Erken Doğan Çocukları Yaşatma Derneği ve Kocaeli Spastik Engelliler Derneği gibi kuruluşlara yaptığı bağışlarla dikkatleri üzerine çekmiştir. 9 Mart 2015 tarihinde Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı (ZEREV) tarafından TİM Merkezi’nde düzenlenen Yılın En İyisi Ödül Töreni‘nde “En Hayırsever İş Adamı” ve “Yaşam Boyu Onur Ödülü” ne layık görülmüştür.

4 Nisan 2015’de Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği‘nin (MİSİAD) İzmir şubesinin açılış törenine onursal başkan olarak katıldı. 7 Ekim 2019’da Balkanlar’a yerleşmiştir. Ardından Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Üsküp’e yerleşmiştir. Daha sonra da Karadağ‘a gitmiştir. 18 Ocak 2021’de kısa süreli ikamet haklarını ihlal ettiği ve ikametgahını kötüye kullandığı için sınır dışı edilmiştir. Oradan da Kosova‘ya gitmiştir.

Sedat Peker, Youtube kanalında yayınladığı videolar ile gündeme tekrar geldi. Videoları bir seri gibi ve her bölüm 1 saatin üstünde yayınlanıyor. Her bölümde belli bir konunun devamı olarak gitse de, yeni gelişmeleri ve günceli takip ederek, kendisi hakkında gündeme gelen bir çok konuya da değiyor.

Videoları her bölümde dozajı arttırarak, birçok gündeme gelen olaylarla ilgili iddialarda bulunuyor. Dünyanın en büyük ve saygı duyulan internet içerikleri, film, video, dizi, program, müzik ve sanatçılarla ilgili veri tabanı olan IMDb’de ise Peker’in videoları 9.9 puan almış.

28.5.2021 : IMDb veri tabanında düzenleme yaptı. Videoların değerlendirmelerini sildi.

Sedat Peker Hakkında Yazılan Kitaplar

 1. Aynadaki Reis
 2. Babalar Koğuşu
 3. Jitem’i Ben Kurdum
 4. Kafkasyalı Kayıp Ülkenin, Kayıp İnsanları
 5. Kayıp Bozkurtlar
 6. Kirli Kramponlar
 7. Mafya İmparatorluğu
 8. Sedat Peker
 9. Sedat Peker Kimdir ?
 10. Son Babalar
 11. Derin Abiler

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu