Yabancı Erkek Ünlüler

Adolf Hitler Kimdir?

instagram takipçi hilesi

adolf hitler kimdir 1

Tam adı: Adolf Hitler
Doğum tarihi: 20 Nisan 1889
Doğum yeri: Braunau am Inn
Boyu: 1,75 m
Ailesi: Klara Hitler – Alois Hitler
Eşi: Eva Braun
Çocuk (ları): 
Mesleği: Alman Politikacı ve Demagog – Yirminci Yüzyılın En Ünlü Diktatörü
Aktif Yılları: 1914 – 1920
imdb-logo

youtube-chanel

Hakkında

Adolf Hitler kimdir? Adolf Hitler, 20 Nisan 1889 yılında Avusturya’da doğmuştur. 4 yaşındayken boğulmak üzereyken bir rahip onu kurtarmıştır.

Hitler, eğitim hayatı boyunca asla başarılı biri olamamıştır. Viyana Güzel Sanatlar Akademisi sınavına giren Adolf, bu sınavda da başarılı olamamıştır.

Ailesinin ekonomik açıdan sıkıntılı olduğu bir dönemde Yahudi olan aile doktoruna sahiptiler. Fakat bu aile doktoru Hitler ailesini ücretsiz olarak muayene ederdi. Hitler başa geçtiğinde nları koruma altına almış ve onlara “Asil Yahudi” unvanını vermiştir.

1912 senesinde Almanya’nın Münih şehrine taşınan Adolf Hitler, birinci dünya savaşından sonra orduya gönüllü olarak yazılmıştır. Savaş esnasında yaralanmasına rağmen İngiliz bir asker onu öldürmemiş, onun hayatını bağışlamıştır.

İlginizi çekebilir: Baba Vanga Kimdir? Baba Vanga Kehanetleri Nelerdir?

Keşke İngiliz asker kurtardığı kişinin Adolf Hitler olduğunu bilseydi. Almanların yenilgiye uğraması sebebi ile arkadaşları birleşerek Alman İşçi Partisi’ni kurmuşlardır. Partinin başına ise Hitler geçmiştir.

Alman İşçi Partisi’nin ismi ” Nasyonel Sosyalist Alman İşçi Partisi” olarak değiştirilmiştir. Bu partinin üyelerine “Nazi” denilirdi. Burada kararlar alan Adolf Hitler, hükümetin devrilmesi için girişimde bulunmuştur. Fakat, bu girişimde istediği başarıyı elde edememiştir. Ayrıca bu girişim onun hapse girmesine ve 10 ay boyunca hapiste kalmasına sebep olmuştur.

1930 senesinin Eylül ayında seçim yapılmıştır. Yapılan seçimlerde; Nasyonel Sosyalist Alman İşçi Partisi seçimi kazanarak başa geçmiştir. Adolf Hitler, hizmete başlaması ile birlikte Almanya’nın kalkınması için büyük hizmetlerde bulunmuştur. Bu hizmetler, Almanya’nın kalkınmasına ve zenginleşmesine sebep olmuştur.

1932 senesinde ise Adolf Hitler cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir. Bu seçimi kazanması Hitler’in başarılarına başarı katan bir gelişmedir. Çünkü Hitler, bu seçimden sonra siyasi partileri ortadan kaldırmış, ülkenin tek adamı olmuştur.

Hitler, Alman ordusunu gizlice silahlandırmıştır.Bu durum Avrupa’nın üstüne kara bulut gibi çökmesini sağlamıştır. İkinci dünya savaşını başlatması sonucu 65 milyon insan ölmüştür. Fakat, Adolf Hitler’in hatalı olduğu birçok konu vardır.

Bunlardan bir tanesi de Rusya’ya savaş açmasıdır. Alman askerleri arada kalmış ve savaşın gidişatı Alman lehine dönmüştür. Savaşın başarısızlıkla sonuçlanması nedeni ile yakalanacağını anlayan Hitler eşi ile birlikte intihar etmiştir. Rus ordusu tarafından teşhir edilmemek için cesedini yaktırmıştır.

Ölmeden önce ise 2 vasiyet vermiştir. Bunlardan birincisinde şu sözleri yazmıştır: Almanya bütün milletler için bir zehir gibi tehlikeli olan Yahudileri ve Bolşevizm’i kovalamaktan asla vazgeçmemelidir. Almanya’nın geleceğini tartışmasız bu olgu belirleyecektir. Bu söz ile birlikte Adolf Hitler, savaşa girişindeki haklılığını savunmuş, yenilgisinde Alman komutanlarını sorumlu tutmuştur.

Diğer vasiyetinde ise hayatı boyunca topladığı tüm sanat eserlerinin doğduğu şehirdeki bir müzeye bırakılmasını istemiştir. Adolf Hitler’in şahsi malları kendi isteği ile partiye, ortada pati kalmazsa da devlete bırakılmıştır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu