Gezi Rehberi

Abuja’da Görülmesi Gereken Yerler – Abuja Gezilecek Yerler

instagram takipçi hilesi

Afrika’nın en popüler seyahat noktaları arasında yer alan ve Nijerya’nın başkenti olan Abuja, ülkenin ekonomik, siyasi ve truzim merkezi olarak bilinmekte.

Nijerya, ülkesini ziyaret etmek isteyen Türk gezginlerinden vize talep etmiş olduğundan dolayı seyahat planlarınızı yapmadan önce vize işlemlerinizi tamamlamayı unutmamalısınız.

Yolu Nijerya’ya düşen gezginlerin en fazla ziyaret ettiği yerler arasında yer alan Abuja, etkileyici görünümü ile kenti süsleyen camiler, şehir parkları ve yeryüzü şekilleri ile ön planda. İşte Abuja’de görmeniz gereken turistik noktalardan bazıları.

Abuja’da Görülmesi Gereken Yerler

Abuja Ulusal Camii

abuja gezilecek yerler 2

Kent merkezinde yer alan ve bölgede bulunan Müslüman halkın en önemli ibadethanelerinden biri olan Abuja Ulusal Camii, ihtişamlı mimarisi ile ön planda. İslam tarihini anlatan eserlerin bulunduğu bir kütüphanesi ile kente gelen turistlerin en uğrak adreslerinden birisi.

Ulusal Hristiyan Merkezi

abuja gezilecek yerler 4

Neo-Gotik stili ilginç mimarisi ile ülkenin en önemli Hristiyan ibadet merkezlerinden birisi. Nijerya Milli Kilisesi adı ile de anılan bu dini yapıt, üzerinde etkileyici çizimlerin bulunduğu vitray camları ve süslü kemerleri ile de dikkat çekmekte.

Milenyum Park

abuja gezilecek yerler

Kentin en büyük yeşil alanlarından birisi olan Milenyum Park, Maitama bölgesinde yer almakta. Bahçe kısımlarında beyaz Roma travertenleri kullanılmış olan bu park, tropik kuşları, etkileyici manzaralar oluşturan ağaçları ve bitkileri ile kentte nefes alabileceğiniz enfes bir kaçış yeri.

Aso Kayaları

abuja gezilecek yerler 3

Kentin en önemli yeryüzü oluşumlarından birisi olan Aso Kayaları, görkemli görüntüsü ile Abuja’nın hemen hemen her yerinden görülebilmekte. Yaklaşık olarak dört yüz metre yüksekliğindeki bu devasa kayalık, hem kentin hem de ülkenin sembolü olarak nitelendirilmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu