İnternet ve Web

4 Adımda Neden Web Sitelerini Çoklu Dilli Yapmalıyız?

instagram takipçi hilesi

Günümüz dünyasında ticaretin büyük çoğunluğu sanal dünyaya doğru göç etmektedir. Akıllı telefonların her an yanı başımızda olması ve bilgiye ulaşabilmemizin verdiği kolaylık insan hayatını kalıcı olarak değiştirmiştir.

web site tercume

Firmaların teknolojiye ayak uydurmakta zorlandığı, baş döndürücü şekilde teknolojinin ilerleyişi ve bu süreçte firmaların adapte olma çabalarını izlemekteyiz. Öyle ki bir çok firma bu adaptasyon sürecinde iflas bayraklarını çekmiştir.

Örneğin Amazon dünya ticaretinde büyük öneme sahip Amerika Birleşik Devletlerinde köklü firmaların iş yapamaz hale gelmesini sağlamıştır. İnsanların alışveriş merkezlerine gitmelerini, alışveriş alışkanlıklarını kökten değiştirmiştir.

Amazon.com’un uyguladığı politika ile alışveriş merkezleri kapanmış, bunu fırsat bilen amazon bu alışveriş merkezlerini satın alarak depo olarak kullanmıştır. Dünyadaki bu durum ülkemimizde de benzer tabloları önümüze çıkartmıştır.

Büyük küçük hiç fark etmeksizin, sınırların yer almadığı sanal dünyada sizlerle yerini almak zorundasınız. Bunun için dijital pazarlamanın sizlere sunduğu bütün fırsatlardan yararlanmanız gerekiyor. Web sitesi yaptırmak için sadece birer başlangıçtır. Bütün dünyaya ulaşabilmek, sesinizi duyurabilmek için sitenizi farklı dillere, hedef kitlelerinize göre tercüme yaptırmalısınız.

1- Dünyaya Açılan Kapınızı Anlaşılır Hale Getirin!

web site tercume dunyaya acilan kapi

Web siteniz dünyaya açılan kapınızdır. Siz uyurken, çalışırken ya da tatil günlerinizde web siteleriniz her zaman açıktır. Dünyanın her hangi bir yerinden potansiyel müşterileriniz sizleri bularak iletişim kurmak isteyeceklerdir.

Web sitenizi sadece İngilizce değil başka dillere de tercüme yaparak müşterilerinize kendinizi daha etkin anlatayabilirsiniz.

Tercüme Store yetkilileri özellikle de Almanca tercüme alanında müşterilerinin çok iyi geri dönüşler verdiklerini belirttiler. Çeviri sektöründe uzun süredir yer alan Tercüme Store bir çok başarılı projeye imza attıklarını belirterek müşterilerinin web sitelerinde çevirilerinde ek olarak dijital pazarlama hizmetleri de sunmaktadır.

Bir çok çeviri projesinin ardından özellik lede ihracat yapan firmaların yıllık cirolarında ciddi bir gelir sağladıklarını anlattılar.

2- Aramalardan Potansiyel Müşterilerinize Erişin

web site tercume global potansiyel musteri

Google üzerinden yapan aramalar inanılmaz gibi gelse de ticaretin büyük bir kısmını oluşturmaktadır.Herhangi bir ürün  ya da hizmet alırken yorumlarını, incelemelerini ve özelliklerini detaylı olarak aramaktayız.

İnsanlara ulaşmanın uzun ve kaliteli yollarından birisi de web sitelerinizin google arama motorunda görünür halde olmasıdır. Bunun için de arama motoru optimizasyonu yapmalısınız.

Sadece kendi dilinizde sektörlerde değil başka dillerdeki alakalı kelimelere de odaklanırsanız dünya çapında potansiyel müşterinize ulaşırsınız. Örneğin tekstil alanında faaliyet gösteriyorsanız Rusça, Fransızca, Almanca gibi dillere tercümeler yaparsanız iyi bir optimizasyonla alakalı bütün kelimelerde sektörünüzde müşterilerinize ulaşırsınız.

3- Müşteri Güvenini Arttırın!

web site tercume guveni artirir

Müşterilerinizin sizlere olan güveni işinizin temelini oluşturmaktadır. Sitenize girdiklerinde ürün ya da hizmet özelliklerine dair yeterli düzeyde doğru bilgi sağlamıyorsanız maalefes müşterileriniz sizlere güvenmeyecektir.

Müşterilerinizle aranızda doğruı bir iletişim kanalı oluşturmak istiyorsanız sadece tercüme değil lokalizasyon işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Sitenize giren kullanıcılar lokalizasyon sayesinde sizi yabancı görmeyerek doğru bir iletişim kanalında olacaktır.

4- Geri Dönüşümlerini Arttırın!

web site tercume geri donusumler alinir

Common Sense Advisory anketine göre İngilizce okuyamayanların %87’si internetten alışveriş yapmamaktadır. Bunun için müşterilerinizin dillerinde anlayabilecekleri şekilde yayın yapmanız gerekmektedir.

Müşteri güvenini sağladıktan sonra web sitenizdeki geri dönüşümlerde dikey artışlar sağlayacaktır.

Müşterilerin kendi dillerinde ve aksanlarında yayın yapmanız içeriklerini daha anlaşılabilir hale getirecektir.

Son sözler;

Sonuç olarak web sitenizini küçük bir yatırımla tercüme yaptırmak sizlere her zaman pozitif geri dönüş sağlayacaktır.

Doğru bir tercüme ve lokalizasyon kanalları ile müşterilerinizle etkili bir iletişim ağı kuracaksınız. Aynı zamanda bunu görsel materyallere de taşımanız potansiyel müşterilerinizin sizlere olan güvenini arttıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu