İnternet ve Web

2016’nın En İyi Torrent Siteleri

instagram takipçi hilesi

İçinde bulunduğumuz 2016 yılında, en iyi Torrent sitelerini sizlere derlenmiş vaziyette sunuyoruz. Bu bilgiyi Shiftdelede.com’da yayınlandıktan sonra,sizlere bilgi olarak aktarmak istedik.

2016-nin-en-iyi-torrentleri-listesi

2016 yılının en iyi torrent sitelerinin arasında  KickAssTorrents ve The Pirate Bay büyük devler de yer almakta.En iyi torrent hangisi? gibi sorularınızı da cevaplamış oluyoruz. Ayrıca bu torrent siteleri hakkında da bilgi aktarıyor olacağız. Unutmadan tekrar hatırlatmak isteriz 2016 yılının en iyi torrent sitelerini listeleniyor.

Peer-to-Peer (P2P) şekilde dosya paylaşım yapılan torrent siteleri,kuşkusuz internet aleminin en popüler web siteleri arasında.

Dünya literatüründe torrent sitelerinin veya torrent üzerinden dosya indirme veya göndermenin yasa dışı olduğu kabul edilse de aslında P2P dosya paylaşımı tamamen legaldir. Buradaki püf nokta ise indirmiş veya paylaşıma açmış olduğunuz dosyanın herhangi bir telif hakkını ihlâl etmiyor olması gerek. Bu uyarımızı da yaptıktan sonra 2016’nın en iyi torrent sitelerinin bulunduğu listemizi sizlere açıklayalım;

1- KickAssTorrents

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-1

2008 yılında yayın hayatına başlayan KickAssTorrents (KAT), BitTorent protokolü üzerinden kullanıcılarına birçok farklı kategoride dosya paylaşımı sunan bir web sitesi.

Kurulduğundan bu yana birçok kez domain değişikliğine giden servis, şu anda Kat.ph uzantısıyla kullanıcılarına hizmet veriyor.

Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

2- The Pirate Bay

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-2

Torrent deyince şüphesiz akla gelen ilk isim The Pirate Bay olur.

2003’te kurulan ve yasal sorunlar yüzünden defalarca kapatılan; kurucularının bu uğurda hapis bile yatmak zorunda kaldığı web sitesi zor da olsa yoluna 2016’da en popüler torrent sitelerinden biri olarak devam ediyor.

Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

3- Extra Torrent

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-3

Günde milyonlarca trafik alan ve yükselen grafiği ile listemizin 3. sırasında yer alan Extra Torrent, EETV ve ETRG yayın grubu tarafında oldukça güçlü

→Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

4- TorrentZ

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-4

TorrentZ, diğer torrent sitelerinden farklı olarak BitTorent için bir arama motoru olarak görev yapıyor. Burada bir dosya arattığınızda, web sitesi size farklı torrent sitelerinde bulunan o dosyanın alternatiflerini listeliyor.

Siz de hangi torrent sitesini tercih ederseniz dosyanızı o web sitesi üzerinden indirebiliyorsunuz.

→Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

5- RARBG

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-5

RGB olarak da bilinen RARBG, 2008 yılında kurulan ve yine BitTorent protokünü kullanan bir web sitesi

→Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

6- 1337X

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-6

Genellikle trafiğini İngiltere’den alan 1337X, kullanıcı tabanlı bir torrent sitesi.

Sadece arayüzü ve o hafta hangi içeriklerin popüler olduğunu gösteren bölümleriyle 1337X, en popüler torrent sitelerinden bir diğeri.

Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

7- EZTV.AG

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-7

İlk olarak 2005’te bir TV torrent dağıtım grubu olarak yayın hayatına başlayan web sitesi, bugün de genel olarak TV içerikleri üzerinden yoluna devam ediyor.

Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

8- Torrent Hound

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-8

Saniyede 2 ziyaretçi istatistiğine sahip bir torrent sitesi olan Torrent Hound; film, oyun ve diğer içeriklerin eşit şekilde yer aldığı bir portal.

→Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

9- YTS.AG

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-9

Görsel tabanlı arayüzü ile dikkatleri çeken YTS.AG, Alexa sıralamasına göre dünya genelinde 740. sırada.

Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

10. Torrent Downloads

2016-nin-en-iyi-torrent-siteleri-10

Son yıllardaki yükselen grafiği ile listemize giren Torrent Downloads, KickAssTorrent’e benzeyen arayüzü ve her tür içeriğin bulabildiği bir web sitesi olarak dikkat çekiyor.

Buradan Erişim Sağlayabilirsiniz!

ilker Gültekin

MaksatBilgi'de yazılım işleri sorumlusuyum. Aynı zamanda Teknoloji , Webmaster , Teknik Servis Konularını İşleyen bütün konulara ben bakıyorum.

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu