Bilim ve Teknoloji

Twitter’da En Çok Konuşulanlar, 2016

instagram takipçi hilesi

2016 yılının bitimine az bir süre kala MaksatBilgi ekibi olarak; geçen sene gibi bu sene de geçirilen seneyle ilgili listeler oluşturmaya devam ediyoruz… Bu yazımızda 2016 yılında twitter’da en çok konuşulanlar a yer verdik.

twitterda encok konusulanlar 2016

2016‘ya veda ederken MaksatBilgi’de veda listeleri oluşturmaya devam ediyoruz. Etiketimiz ise #2016BöyleGeçti ‘dir.Bu etiketten bütün listelerimize ulaşabilirsiniz!

Karşınızda , 2016 yılında twitterda en çok konuşulan konuların listesi..

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi olan Twitter’da bu sene neler konuşuldu, en çok hangi konularda tweet atıldı hepsi bu yazımızda. İstatistiklere göre Twitter’da dakikada 347,222 adet tweet atılırken, 108 yeni kullanıcı siteye üye oluyor. 1,211,420 zaman tüneli görüntülenmesi alan sitede dakikada 2.407 $ gelir elde ediliyor.  Böylesine büyük bir sitede acaba biz ülke olarak bu yıl neleri konuştuk yada daha kapsamlı Dünya neleri konuştu şimdi onlara bakalım.

 

Twitter her sene olduğu gibi bu sene de 2016 yılının enlerini seçti. Bu verilere dayanarak Türkiye’de 2016 senesinde dakika başına atılan en çok tweet futbol müsakalarında oldu. Gelelim twitter’da en çok konuşulanlar listemize..

1- GALATASARAY – BEŞİKTAŞ SÜPER KUPA FİNAL MAÇI, 13.08.2016

twitter'da en çok konuşulanlar Galatasaray

Dakikada en çok tweet atılan ilk futbol maçı 13.08.2016 tarihinde oynanan Galatasaray – Beşiktaş Süper Kupa Finali oldu. Maç skoru 4-1 Galatasaray lehine sonuçlanırken, 20:37 dakikaları literatüre o dakikada en çok tweet atılan dakika olarak geçti.

2- TÜRKİYE – ÇEK CUMHURİYETİ MAÇI, 21.06.2016

twitter'da en çok konuşulanlar Türkiye

Dakikada en çok tweet atılan 2. futbol maçı da Türkiye – Çek Cumhuriyeti maçı oldu. 21 Haziran tarihinde oynanan bu maçta bütün ülke olarak hem maça kilitlenmişken, bir yandan da maç ile ilgili duygu düşüncelerimizi bu site üzerinden paylaşmışız.

3- GALATASARAY – FENERBAHÇE ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNAL MAÇI, 26.05.2016

twitter'da en çok konuşulanlar Galatasaray - Fenerbahçe

Dakikada en çok tweet atılan 3. futbol maçı da Galatasaray – Fenerbahçe maçı oldu. 26 Mayıs tarihinde oynanan bu maçta yine bir yandan maçı izlerken bir yandan da Twitter üzerinden bolca paylaşım yapmışız.

Gelelim twitter’da en çok konuşulanlar yazımızda TV programları, sanatçılar ve video klipler listemize.

En Çok Konuşulan TV Programları  Poyraz Karayel

 • Poyraz Karayel
 • Survivor
 • Beyaz Show
 • Game Of Thrones
 • O Ses Türkiye

 

En Çok Konuşulan Sanatçılar

Neşet Ertaş

 • Neşet Ertaş
 • Barış Manço
 • Aşık Veysel
 • Kazım Koyuncu
 • Müslüm Gürses

 

En Çok Konuşulan Videolar

 • Bu kategoride ilk sırayı yurt dışında kanalizasyona düşen yavrularının kurtarılmasını bekleyen anne ördek videosu alıyor.

https://youtu.be/z_7J6dW0upg

 

 • Koç Holding’in 10 Kasım için hazırladığı video klibi senenin en çok konuşulan 2. videosu oldu.

https://youtu.be/W5w6z7-8dcI

 

Bunlar Türkiye’nin Twitter’daki enleri. Peki Dünya genelinde bu sene Twitter’da en çok neler konuşuldu şimdi onları paylaşalım.

1- RİO2016

2- Election2016

3- PokemonGO

4- Euro2016

5- Oscars

6- Brexit

7- Blacklivesmatter

8- Trump

9- RIP

10- GameOfThrones

 

Dünya genelinde durum bu şekilde. Bakalım önümüzdeki sene hangi olayları konuşuyor olacağız. Bekleyip görelim 🙂

 

2016‘ya veda ederken MaksatBilgi’de veda listeleri oluşturmaya devam ediyoruz. Etiketimiz ise #2016BöyleGeçti ‘dir.Bu etiketten bütün listelerimize ulaşabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu