Film & Dizi Önerisi

Zübeyde Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Zübeyde filmi bir analar ve oğullar hikayesinin en çarpıcı anlatımıyla 13 Ekim‘de vizyona giriyor! Ve ”onurlu savaşçıların yürekli analarına” ithaf ediliyor.. Geçmişten günümüze dek ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında pek çok film ve dizi çekilmiş ve yayınlanmıştır.

O muhteşem dehanın çocukluk yıllarına da değinilmiş, ancak nasıl bir aileden geldiğine pek az kaynakta yer verilmiştir. Bir çocuğun gözlerindeki ışığı görüp ona yön veren de, can veren de hiç şüphesiz ki annedir. Peki bir milleti karanlıktan aydınlığa çıkaran bu lideri nasıl bir ana doğurmuş ve yüce Türk halkına adeta armağan etmiştir?

”Kahraman doğurulur mu, yoksa yetiştirilir mi?” sorusuna cevap niteliği taşıyan film, annesinin sarı paşasını ve onunla yaşadığı içsel döngüleri kimi zaman çok naif, kimi zaman da oldukça realist bir bakış açısıyla seyirciye aktarıyor. Tarih kitaplarında güzel yüzünü görüp ezberlediğimiz Zübeyde Hanım‘ı en gerçekçi, yalın ve annelik yönüyle bizlere yeniden tanıtıyor.

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında gösterime girmeye hazırlanan yapım, şimdiden merakla beklenenler arasındaki yerini almış durumda! Öyleyse biz de sizlere; Türk sinema tarihinde, ses getirecek olan bu anlamlı proje ile ilgili detayları aktaralım. İlgili videolara ise yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

Zübeyde Film Konusu ve Oyuncuları
Orijinal İsmi: Zübeyde
IMDb Puanı: – / 10
Yapım yılı: 2022
ilk vizyon tarihi: 13 Ekim 2023
Yaş Sınırı: Yaş sınırı yok
Yönetmeni: Cenk Yaz
Senarist: İlber Tekinsoy
Yapımcı: Nuri Yıldırım, Alper Tosun
Yapım Şirketi:
Başrol Oyuncuları: Alican Yücesoy, Aslıhan Güner, Devrim Nas
Türü: Dram, Tarih Biyografi
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: Sinema

Film Konusu Nedir?

Bir dönem düşünün ki; salgın hastalıklar, göçler, kıtlık, iç ve dış savaşlar, yokluk ve hayatta kalma mücadelesi ile geçiyor. Ve o dönemde yaşayan bir anne düşünün ki; 6 yavrusundan 4 tanesini ve çok sevip saydığı biricik eşini bu uğurda, bu zorlu yolda yitiriyor. Ancak tüm bu dramın ardında ; sarı paşası, maviş oğlu, Mustafa’sı kalıyor ki o da artık onun için yaşıyor!

zubeyde

Annelik iç güdüsü ile oğlunu tehlikelerden korumakla başlayan bu yolculuk, zamanla bir direnişe dönüşür. Çünkü Mustafa Kemal yaşı ilerledikçe tüm dünyayı kendine hayran bırakacak olan dehasıyla, ülke meselelerinde aktif rol almak ister ve bu yönde yaşından çok daha büyük adımlar atar. Annesinin bir yanı tarifsiz gurur hissiyatıyla dolup taşarken diğer yanı ise evladına bir şey olacağı endişesiyle yanıp tutuşur. Bu git-gellerin ve çatışmaların arasında evladı ve vatanı uğruna dirayetle mücadele eder.

Bizler burada hem millete örnek olacak bir evlat yetiştiren anayı hem de yürekli bir Anadolu kadınının vatanı için yaptıklarını izleyeceğiz esasında! Bugüne kadar duymadıklarımıza, görmediklerimize ve bilmediklerimize şahit olacağız. Ayrıca; her sahnesinde bir tutam hüzün ve çokça minnet duyguları barındıran bu hikayeyi, şanlı Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde izleme şansını yakalayacağız.

Zübeyde (Analar ve Oğullar) Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Henüz yayınlanmadan büyük bir heyecan, merak ve milli duygularla beklenen ve ilk bölümleri İzmir- Bergama’da çekilen yapım; cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız ekim ayında vizyona giriyor. 13 Ekim 2023 günü ilk gösterimiyle izleyici karşısına çıkacak olan bu muhteşem filmi kaçırmamanız öneriliyor!

zubeydee

Zübeyde (Analar ve Oğullar) Filminin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

Zübeyde (Analar ve Oğullar) Filmi İle İlgili Video ve Fragmanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu