Film & Dizi Önerisi

Son Akşam Yemeği Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Son Akşam Yemeği filmi 27 Ekim 2023 tarihinde Türkiye, Avrupa ve Azerbaycan’da eş zamanlı olarak vizyona girecek! Baş rollerini Onur Tuna ve Pelin Akil‘in paylaştığı film, cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla beyaz perdeye taşınan nadide bir yapıt! Mustafa Kemal Atatürk’ün ve yol arkadaşlarının verdiği eşsiz mücadeleyi, bu kez köşkün mutfak çalışanlarının gözünden anlatıyor. Sıra dışı konusu ve etkileyici anlatımıyla merak uyandıran yapım, tarihi mekanları ve milli coşkumuzu perçinleyecek müzikleri ile unutulmazlar arasında yerini almaya hazırlanıyor!

son

Orijinal İsmi: Son Akşam Yemeği
IMDb Puanı: – / 10
Yapım yılı: 2023
ilk vizyon tarihi: 27 Ekim 2023
Yaş Sınırı: Yaş Sınırı Yok
Yönetmeni: Levent Onan
Senarist: Ayla Hacıoğulları, Vilmer Özçınar
Yapımcı:
Yapım Şirketi: CineGenna Pictures
Başrol Oyuncuları: Pelin Akil Altan, Onur Tuna, Aslı Tandoğan
Türü: Dram, Tarih
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: Sinema

sonaksam

Filmin Konusu Nedir?

Cumhuriyetin ilanından bir gün önce 28 Ekim 1923 günü Çankaya Köşkü’nün mutfağında yaşananlar, konuşulanlar, kimi zaman coşku dolu anlar, kimi zaman ise hüzün kokan olaylar..!!  Köşkün üst katında ülkenin durumu, gidişatı, zaferler ve muhasır medeniyetler seviyesine doğru giden yolculuğu masaya yatırılıyor ve yeni bir yönetim şekline geçişin arifesine gelindiği konuşuluyordur.

Ertesi gün ise büyük gündür! Cumhuriyetin ilanı ile halk aydınlığa kavuşacaktır. Çankaya Köşkü’nün alt katındaki mutfak çalışanları; aşçısı, yamağı ve daha pek çok emektarı bu tarihi anların en yakın şahitleridir. Film ise; onların gözüyle, cumhuriyetin ilanından bir gün öncesini ve ilan edilene kadarki geçen 24 saati en dokunaklı haliyle ve bilinmeyen tüm detaylarıyla gözler önüne seriyor. Milli duyguların göz yaşına ve tebessüme karışacağı muhteşem bir yapım sizleri bekliyor!

sonaks

Son Akşam Yemeği Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Usta oyuncuları bir araya getiren ve sıra dışı bir cumhuriyet öyküsünü konu alan film 27 Ekim 2023 günü Türkiye, Avrupa ve Azerbaycan’da sinema severler ile buluşacak!

Filmin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

Son Akşam Yemeği Filmi İle İlgili Video ve Fragmanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu