Eğitim

Zoom Cloud Meetings Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

instagram takipçi hilesi

Zoom cloud meetings, pek çok insanın eve kapanması ile birlikte popüler bir hale gelen, insanların birbirleri ile sesli, görüntülü ve hem sesli hem de görüntülü olarak iletişim kurmalarını sağlayan bulut tabanlı bir hizmettir. 2020 yılı itibari ile dünyada önlenemez boyutlara ulaşan corona virüsü, pek çok kişiyi eve hapsetti.

Okulların tatil edilmesi ile de okullar, öğrencilerini derslerden uzak tutmamak için bu uygulamayı tercih etti. Artık pek çok okul öğrencileri ile derslerini zoom cloud meetings uygulaması üzerinden devam ettirmektedir. Sadece okullar için değil, evden çalışan insanlar içinde çok önemli bir yere sahiptir.

zoom cloud meetings 1

Zoom Cloud Meetings Uygulaması Nasıl İndirilir?

Zoom cloud meetings uygulamasına sahip olmak için ilk olarak yapmanız gereken https://zoom.us/ sitesine gitmek ve sağ üst köşede bulunan “Sign Up Free” butonuna tıklamak. Açılan pencereye e-mail adresinizi girmeniz gerekmektedir. E-mail adresinizi girdikten sonra, size bir e-posta doğrulama linki gelecektir.

Bu linke tıklayıp üyeliğinizi aktifleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonra ekranda yer alan “Download & Run Zoom” butonuna tıklayarak Zoom uygulamasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Zoom uygulamasını Android ve IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda da kullanabilirsiniz. Uygulamayı akıllı cep telefonunuza indirmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

GOOGLE PLAY STORE  

IOS

zoom cloud meetings 2

Zoom Meetings Nasıl Kullanılır?

Uygulamaya üye olup indirdikten sonra, programın ana ekranında yer alan “Online Ders Yapmak İçin Tıkla” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Eğer toplantıyı siz düzenlemek istiyorsanız “New Meeting” butonuna, eğer ki başka bir toplantıya katılmak istiyorsanız “Join” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bir toplantı planlamak için de “Meetings” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Eğer ki dersi ya da eğitimi başlatmak istiyorsanız “New Meetigs” butonuna tıklamalısınız. Bu butona tıkladıktan sonra size bir kod verilecektir. Bu kodu toplantıya ya da derse katılmasını istediğiniz kişilere verdikten sonra koda sahip olan kişiler dersinize veya toplantınıza dahil olacaktır. Koda sahip olan herkes toplantınıza ya da dersinize giriş yapabilir.

Zoom Uygulama Planları ve Fiyatları

  • Ücretsiz Plan: Her hangi bir ücret ödenmenize gerek yoktur. Bazı kısıtlamaları mevcuttur. Grup toplantıları yapmak için 40 dk süre sınırı vardır. Aynı anda bir toplantıya 100 kişi katılabilirsiniz.
  • Profesyonel Plan: Ücretsiz versiyonuna ek imkanlar sunar. Toplantı süre sınırı 24 saattir. Raporlama, zamanlayıcı atama, kullancı yönetimi ve 1 GB bulut depolama gibi hizmetler sunmaktadır. Aynı anda bir toplantıya 100 kişi katılabilirsiniz. Bu planın fiyatı aylık 14.99 $’dır.
  • Business Plan: Küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygundur. LTI özelliği, özel e-posta hizmeti, şirket markası ekleme, özel URL ve şirket içi dağıtım özelliği gibi ek imkanlar sunmaktadır. Aynı anda bir toplantıya 300 kişi katılabilirsiniz. Bu planın fiyatı aylık 19,99 $’dır.
  • Enterprise Plan: Daha büyük kuruluşlar için uygundur. Sınırsız bulut depolama sunar. Aynı anda bir toplantıya 500 kişi katılabilirsiniz. Bu planın fiyatı aylık 19.99 $‘dır.

zoom cloud meetings 3

Zoom Cloud Meetings ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=5T7ckz8UPYg

Kaynak
Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu