Kişisel Finans

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası kredi kartı almak için birden fazla seçenek vardır. Ziraat Bankası kredi kartına nasıl başvuru yapılır?

instagram takipçi hilesi

Bankacılık ile alakalı birçok ürün bulunmaktadır. Hayatı kolaylaştıran ürünlerinin ilk sırasında kredi kartı geliyor. Kredi kartı her kişinin kurtarıcısıdır. Bankalara gün içinde binlerce kredi kartı başvurusu gelmektedir. Ziraat Bankası Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı, günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir ödeme yöntemidir. Hesap kartlarından farklı olarak kredi kartlarının içinde belli bir tutarda para vardır. Önce harcanır sonra karta tekrar ödenir. Borçlanma çeşidi olarak da düşünülebilir. Limitli veya limitsiz olmak üzere türleri vardır. Limitler kişinin aylık gelirlerine bakılarak belirlenir.

kredi karti

Kredi Kartının Avantajları 

  • Kart sahiplerine puan, indirim gibi kullandıkça kazandıran avantajları vardır. 
  • Kart sahibi yanında nakit para taşımak zorunda değildir. Sadece bu kart ile alışveriş ve ödemelerini kolaylıkla yapabilmektedir.
  • Yapılan harcamalar taksitlendirilebilir. Bu seçenek kişinin bütçesini sıkmadığı için tercih edilme sebebidir.

Kredi kartı olmayan müşteri sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. 18 yaşını doldurmuş ve belirli bir gelire sahip olan müşteriler kredi kartı çıkarabilmektedir. Peki Ziraat Bankası’ndan kredi kartı çıkartmak isteyen müşterilerin izlemesi gereken yollar nelerdir?

Ziraat Bankası Başvuru Yolları

kart

Banka Şubesi

Günümüzde en garanti ve güvenli yol olarak banka şubelerinden kredi kartı almak daha çok tercih edilmektedir. Şubeye giderek kredi kartı almak istediğinizi söyleyin. Kredi kartı başvuru forma imzalandıktan sonra 7-15 gün içinde kartınız isteğe bağlı olarak adresinize ya da en yakın şubenize gelecektir. Yanınıza almanız gereken tek şey kimlik kartınızdır. Gelir düzeyine göre banka sizden bordro isteyebilir.

En Yakın ATM

Bu yöntemde banka kartınızın olması gerekir. Kartınızı ATM’ye sokarak menülerden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Banka kartını ATM’ye koyduktan sonra kredi kartı başvurusu kısmından kolayca işlemlerini yapabilirsiniz.

kartbasvurusu

SMS İle Başvuru

Şubeye gitmek istemeyen müşteriler için sunulan bir seçenektir. Telefonunuzdan SMS yoluyla COMBO yazdıktan sonra bir boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazarak 4757’ye SMS gönderebilirsiniz. (Örnek SMS gösterecek olursak: COMBO 11111112211 > 4757). SMS ile yapılan başvurulara onay gelirse müşteri şubeye gitmek zorundadır. Banka tarafından istenilen evraklar teslim edildikten sonra kredi kartı çıkar.

İnternet Yoluyla Başvuru

İnternet yoluyla kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler https://www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yaparak kartlarını isteyebilirler. 

Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinin 444 00 00 numaralı hattından sesli komut vererek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca her müşterinin müşteri temsilcisi bulunmaktadır. Müşteri temsilcileri aranarak kredi kartı işlemleri yapılabilir. Kredi puanları uygun bulunursa ve müşterinin herhangi bir gecikme borcu bulunmadığı sürece istediği tutarda limitle kredi kartı sahibi olabilir.

İlgili Videolar

Meltem Acar

1996 yılında İstanbul'da doğdum. Yabancı dil ve internet ile ilgilenmeyi seven bir öğretmenim :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu