Zengo Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2020 yılının Mart ayında vizyona giren Zengo, ülkemizde pandemi öncesi yayınlanan son filmlerinden birisidir. Yönetmen koltuğunda Şahan Gökbakar‘ın yer aldığı filmin, senaryosu Yasemin Sakallıoğlu tarafından yazılmıştır. Recep İvedik filmleriyle gişe rekorlarını elinde tutan Gökbakar’ın yönetmen ve yapımcılığını yaptığı Zengo filminin türü komedidir.

6 Mart 2020 tarihinde vizyona girmesinin hemen ardından ülkemizde de görülen korona virüsü sebebiyle pandemi ilan edilmesiyle gişede toplamda 9 hafta kalmış ve beklediğe başarıya ulaşamamıştır. İşte Zengo’nun konusu ve oyuncu kadrosuna dair tüm bilgiler!

zengo 5 685x820

Zengo Filminin Konusu

Film, ünlü bir modacı olmanın hayalini kuran genç bir kadının, kendisini dev rekabetin içinde bulma hikayesini konu almaktadır. Büyük hayalleri olan genç bir kadın olan Zerrin, mahallesinin kentsel dönüşüme girişiyle birlikte kendisini beklemediği bir anda lüks bir hayatın içerisinde bulmuştur. Zerrin, sonradan görme olarak tabir edilen insanların davranışlarının mizaha vurulmuş halinin somut örneğidir.

Eğlenceli kimliğiyle mahallesindeki yaşayan bütün kadınlara kendi tasarımlarını giydirmeye kararlıdır. Çocukluğunun hayali olan mesleği yapmaya başlayan Zerrin’in, hırs dolu moda dünyasında küçük yaştan beri rekabet ettiği Menkibe’nin tasarımlarını çaldığını öğrenerek deliye döner. Çaldığı tasarımlarla defile düzenleyen Menkibe’ye bunu ödetmek için, en yakın arkadaşı Fazilet’i yanına alarak kollarını intikam için sıyırıp maceraya atılırlar.

zengo

Zengo Filminin Oyuncu Kadrosu

Zengo’nun senaryosunu kaleme alan sosyal medyanın son yıllarda en sevilen komik isimlerinden biri olan Yasemin Sakallıoğlu, aynı zamanda filmin başrolünde yer almaktadır. Sonradan görme zenginliğe ulaşan bir kadın olan Zerrin karakterini kendine özgü bir tarzda oluşturarak can veren Sakallıoğlu, filmin büyük bir yükünü üstlenmektedir.

Yasemin Sakallıoğlu, sosyal medyada çektiği kısa videolarla büyük bir kitleyi kendisine çekmeyi başarabilen son dönemin yetenekli kadın oyuncuları arasında yer almaktadır. Çoğu kişi kendisini Atv’nin popüler dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz‘da canlandırdığı Lütfiye rolüyle tanımaktadır. Ekranlarda yer almaya başlamasıyla, sosyal medyada da aktif olması başarısını büyük kitlelere yaymasına zemin hazırlamıştır. Sakallıoğlu, kişisel hesaplarında da sürekli absürt komedi karakterler yaratarak kısa videolar paylaşmaktadır.

Filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise Dilşah Demir, Semih Varol, Ece İrtem ve Ünal Kantarcı‘dır.

zengo 3 685x456

Zengo filminin vizyona girmesinin ardından dünyada yayılarak ülkemizi de etkileyen pandemi sebebiyle gişede başarılı olamamıştır. Toplamda 9 hafta vizyonda kalan film, toplam 175.483 kişiyle gişe yapmıştır. Vizyondan kalkmasından birkaç ay sonra Zengo filmi, Netflix platformunda yayınlanmaya başlanmıştır. Siz de bu filmi gişede kaçıranlardansanız, internetten online platformlardan izleyebilirsiniz.

Filmin Fragmanı

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu