Hosting

Zehra Yılmaz

Google News

zehra yilmaz 14

Tam adı: Zehra Yılmaz
Doğum tarihi: 31 Temmuz 1994
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.68 m
Eşi: Cem Belevi (Erkek arkadaşı)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2010 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

İçindekiler:

Hakkında

Zehra Yılmaz kimdir? Zehra Yılmaz, 31 Temmuz 1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş Türk oyuncudur. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamlamıştır. Ailesinin desteği ve isteğiyle oyunculuk üzerine eğitim almaya başlamıştır.

İlk olarak Cüneyt Sayıl Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk üzerine eğitim görmüştür. Daha öncesinde Bugün Ne Giysem isimli moda yarışmasına katılan Yılmaz, ekranlardaki oyunculuk kariyerine 2016 yılında başlamıştır. İlk olarak Bodrum Masalı isimli sevilen yaz dizisinde Rana isimli karakteri canlandırarak adını duyuran Zehra Yılmaz, bir yıl sonra Kara Yazı isimli dizide oynamıştır.

Aynı yıl, 2017’de yayınlanmaya başlayan başrollerinde Berk Atan ve Almila Ada’nın yer aldığı Cennet’in Gözyaşları isimli dizinin kadrosunda yer almıştır. Melisa Soyer isimli karakteri canlandırdığı bu dizide geniş kitleler tarafından tanınmıştır.

2019 yılında yayınlanmaya başlayan Kimse Bilmez adındaki dizide Tuğçe karakterini canlandıran Yılmaz, dizinin final yapmasıyla kısa bir süre ekrana ara vermiştir.

Zehra Yılmaz, son olarak 2020 yılında yayınlanmaya başlayan Gençliğim Eyvah isimli diziyle ekranlarda yer almaktadır. Şarkıcı Cem Belevi ile üç yıldır sevgili olan güzel oyuncu, 31 Temmuz 2020 tarihinde doğum gününde aldığı evlilik teklifine evet diyerek nişanlanmıştır.

İlgili İçerikler

Dizileri

  1. 2016 – Bodrum Masalı
  2. 2017 – Kara Yazı
  3. 2017 – Cennetin Gözyaşları
  4. 2019 – Kimse Bilmez
  5. 2020 – Gençliğim Eyvah

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir