Kişisel Bakım

Yüz Yogası Nedir, Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Yüz yogası nedir?

Yüz Yogası yüze, gözlere ve saça odaklanan bir yoga türüdür. Uygulamanın belirli yüz kaslarını geliştirdiği söyleniyor. İnsanlar meditasyon yaparken yüzlerine belirli bir şekilde dokunmaya teşvik edilir, bu da artan güven ve şefkate yol açar. Yüz yogası uygulayıcıları genellikle aynı anda kaşları, yanakları veya çeneleri gibi bir veya iki yüz bölgesine odaklanır. Genel olarak, “estetik”, çeşitli yoga tekniklerini uygulayarak kişinin fiziksel olarak kendine bakmasının hem fiziksel hem de ruhsal faydalarını ifade eden bir şemsiye terim olarak kullanılır.

Yüz yogası uygulayıcıları genellikle amaçlarının ruh hallerini iyileştirmek için yüz ifadelerini daha olumlu hale getirmek olduğunu söylerler. Yöntem ayrıca insanları gözlerine özen göstermeye teşvik eder, böylece göz altı kuruluğu veya torbalanmalarının önüne geçer.

yüz yogası nedir

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz kaslarını çalıştırmanın birkaç yöntemi vardır, ancak tüm yüz yogası türleri genellikle uygulayıcıların ayna karşısında gülümsemelerini ve çeşitli yüz ifadeleri yapmalarını önerir. Bunun arkasındaki fikir, kasları çalıştırmak ve onları düzenli olarak eğitmektir. Bu, bir kişi veya durum için minnettarlık göstermek veya bir duyguyu belirtmek gibi birçok farklı şekilde ve birçok farklı nedenle yapılabilir. Bu tür bir uygulamanın, bir kişinin uygun ve tutarlı bir şekilde iletişim kurma yeteneğini geliştirdiği söylenir.

Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?

Bazı insanlar yüz yogasının veya herhangi bir yüz eğitiminin gözlere fayda sağlayabileceğini, kişinin görünümünü iyileştirebileceğini ve farkındalığı artırabileceğini söyledi. Yüz yogası ile ilgilenen kişiler, herhangi bir eğitim programına başlamadan önce doktorlarına ve dermatologlarına danışmalıdır. Bazı dermatologlar, belirli yüz kaslarını aşırı çalıştırmanın ciltte sarkma veya seğirmeye neden olabileceğini söylüyor. Ek olarak, günlük meditasyon yapanlar, uygulama ile ilişkili daha az nem olduğu için yaşlandıkça daha sert görünen bir cilt yaşayacaklardır.

yüz yogası

Yüz Yogasının Tarihçesi Nedir?

Yüz yogası, yüzlerce yıldır dünya çapında çeşitli kültürler tarafından uygulanmaktadır. Ancak, Batı kültüründe genellikle göz ardı edilir. Asya’da yüz yogası genellikle kendini geliştirme ve ruhsal gelişim için bir yöntem olarak kullanılır. Yüz yogası yapan birçok kişi, kişinin karakterlerini geliştirmesine ve kendi içlerinde daha fazla güç kazanmasına yardımcı olabileceğini söylüyor. Asya kültüründe yaygın bir inanç, birisi belirli bir pozu doğru bir şekilde uygularsa, hayatına iyi şans ve neşe çekeceğidir.

Yüz Yogası için Ne Giyilir?

Yüz yogası uygulayıcıları genellikle geleneksel Çin kıyafetleri olan “hongsi” gibi belirli giysiler giyerler. Yüz yogası yapanlar genellikle, özellikle Uzun Ömür Günü (Çin Yeni Yılı) sırasında pratik yapanlara, manevi faydalar sağlaması beklenen tören kıyafetleri giyerler. Birçok uygulayıcı meditasyon sırasında ipek göz maskeleri de takar. Maskenin herhangi bir gürültüyü engellediği ve insanları sessizce otururken yüz ifadelerine konsantre olmaya teşvik ettiği söyleniyor.

Yüz Yogası Nedir, Faydaları Nelerdir? ile ilgili videolar

Emine Gökçe

6 yıldır Türkçe ve İngilizce olarak profesyonel olarak makaleler yazıyorum. Yurt dışında bu işin ehli olan uzmanlardan SEO, Wordpress SEO, Seo Uyumlu makale ile ilgili eğitimler aldım. Bu eğitimleri ise harmanlayıp makalelerime aktardım. Boş zamanlarımda kitap okumayı, spor yapmayı seviyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu