Yaşam

Yüz Yogası İle Yüz Yağları Nasıl Giderilir?

instagram takipçi hilesi

yoga 9

Tombul yanaklarınız, göz çevrenizde kırışıklık ya da çift çeneniz varsa, estetik ameliyat için çok da aceleci olmayın. Yüz yogası bütün dertlerinizin dermanı olabilir. Kozmetik enjeksiyonların ve prosedürlerin aksine, yüz egzersizleri uzun ömürlü sonuçlar üreten, kasları güçlendiren ve dolaşımı iyileştiren hafif fakat etkili bir çözümdür.

Kırışıklıklarla mücadele etmenize yardımcı olan yüz yağlarını gideren 9 adımlı yüz yogası yazımızda…

1-) Çenenizi Şekillendirin

yoga 10

Avuçlarınızı çenenizin iki tarafında çene çizgisi boyunca konumlandırın. Başınızı dik tutarak çenenizi hafifçe yukarıya doğru itin ve boyun kaslarınız aracılığıyla bir direnç oluşturun. Birkaç saniye bekledikten sonra bırakın. Söz konusu işlemi 10-15 kere tekrar edin.

2-) Kan Dolaşımını Arttırmak

yoga 1

İki elinizle avuçlarınızı şakaklarınız boyunca konumlandırın ve gözlerinizi yumun. Alnınızın derisini yanlara doğru hafif hafif gerdirirken dilinizi de olabildiğince ileriye itin. Yavaş yavaş burnunuzdan  nefes alıp ağzınızdan verin ve bu işlemi 30 saniye kadar uygulayın.

3-) Yanaklarınızı Güçlendirin

yoga 2

Sağ elinizin herhangi 3 parmağını ağzınıza yerleştirin. Sol avucunuzu sol yanağınıza konumlandırın. Burnunuzdan derin nefes alın ve ağzınız kapalı iken yanaklarınıza içten hava üfleyin. Sol yanağınıza eliniz ile hafifçe bastırın. Birkaç saniye bekledikten sonra bırakın ve bu işlemi 10-12 kez tekrarlayın.

4-) Göz Kaslarınızı Gevşetin

yoga 3

Görseldeki gibi parmaklarınızı gözünüzün üzerine ve altına yerleştirin. Gözleriniz orta ve yüzük parmakları arasında olacak şekilde parmaklar kaşlara denk gelmeli ve baş parmaklarınız kulaklarınızın arkasında konumlanmalıdır. Kaşlarınızı da kaldırarak gözlerinizin altındaki parmakları aşağı yöne doğru çekerek gözlerinizi cildinizin çevresinde aşağı yukarı doğru 30 saniye boyunca hareket ettirin.

5-) Burnunuzu Keskinleştirin

yoga 4

Görseldekine benzer şekilde ellerinizi yumruk yaptıktan sonra işaret parmaklarınız burun deliklerinizin altında kalsın ve cildinizi hafif bir şekilde burnunuzun alt kısmına doğru 30 saniye boyunca gerdirin.

6-) Ağız Çevresindeki Kırışıklıklardan Kurtulun

yoga 5

Avuçlarınızı yanağınıza yerleştirin. Ağzınızı açtıktan sonra dilinizin ucunu damağınıza doğru çekin. Diliniz damağınıza baskı uygularken cildinizi ellerinizle 30-40 saniye boyunca nazikçe gerdirin.

7-) Çenenizi Sıkın

yoga 6

İşaret ve orta parmaklarınızı elmacık kemikleriniz üzerine konumlandırın. Ağzınızı hafifçe açarak alt dudağınızı içe doğru, dişlerinize doğru kıvırın.  Alt dudağınızın şeklini değiştirmeden, mümkün olabildiğince geniş bir şekilde gülümseyin. Çenenizde bir gerginlik hissi uyanana dek alt dudağınızı 30 saniye kadar içe doğru kıvırın.

😎 Alın Kırışıklıklarını Azaltmak

yoga 7

Avuçlarınızı şakaklarınızın üzerine yerleştirin. Alnınızın ve gözlerinizin altında bir gerginlik hissedene dek ellerinizi kafa derinize doğru 20-30 saniye kadar hafifçe itin.

 9-) Göz Kapaklarınızın Sarkmasını Önleyin

 

İki elinizin işaret, orta ve yüzük parmaklarınızın uç kısımlarını kaşlarınıza yerleştirin ve gözlerinizi yumun. Göz kapaklarınızda bir gerilme hissedinceye kadar kaşlarınızı 20-30 saniye kadar yukarıya doğru bastırın.

Yüz yogasının en uygun zamanı sabah saatleridir. Kaslarınızı uyandırmaya ve şişkinliği azaltmaya etkisi olacaktır.

Sonuçları düzenli takip edebilmek için yüz yoga rutinini 20 hafta süresince günde 30 dakika boyunca uygulamalısınız.

Yüz Yogası – Başlangıç Seviyesi Ders

Kaynak
mynet.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu