Yüsra Geyik Kimdir?

instagram takipçi hilesi

yusra geyik 10
Tam adı: Yüsra Geyik
Doğum tarihi: 21 Haziran 1990
Doğum yeri: Samsun / Türkiye
Boyu: 1.65 m
Ailesi: Kerim Geyik, Zeynep Geyik
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2003 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Yüsra Geyik kimdir? Yüsra Geyik, 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun’da dünyaya gelmiş Türk oyuncudur. Türkiye’nin en uzun soluklu dizisi olan Arka Sokaklar’daki Zeliş ( Zeliha Çoban) karakteriyle tanınmaktadır.

Eğitim hayatına doğduğu Samsun’da başlamıştır. Henüz 2. sınıfa giderken Geyik ailesi İstanbul’a taşınma kararı almıştır. Eğitimine Ataköy’deki 60.yıl Ataköy İlköğretim Okulu’nda devam etmiştir. 4. sınıfta okulunda açılan bir tiyatro kursuna kayıt olmasıyla oyunculuğa ilk adımı atmıştır. Sanat Tasarım Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Tiyatro eğitimlerine çok küçük yaşta başlayan Yüsra Geyik, oyunculuk üzerine birçok eğitim almıştır. Bu eğitimlerinden sonra çok sayıda oyunda sahne almıştır. İlk oyunu Horozum adındaki bir oyun olmuştur. Performansı beğenilince Bakırköylü Sanatçılar Derneği’nde sahne almaya başlamıştır. 2 yıl sonunda okulundan dolayı bırakmak zorunda kalmıştır.

14 yaşında Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaya başlamıştır. Televizyonlarda yer aldığı ilk proje 2003 yılında yayınlanan Hayat Bilgisi dizisi olmuştur. Hemen ardından Yabancı Damat dizisine konuk olmuştur. İki yıl Yumurcak Tv’de sunuculuk yaptıktan sonra 2006 yılında Arka Sokaklar dizisinin kadrosunda yer almıştır.

Arka Sokaklar dizisinde polis Hüsnü Çoban’ın kızı Zeliha Çoban nam-ı diğer Zeliş rolüyle adını duyurmayı başarmıştır. 14 yıldır ekranlarda aynı diziyle boy göstermektedir. Genç oyuncu Türk televizyon ekranlarında gözler önünde büyüyen sayılı çocuk oyunculardan birisi olmuştur.

Yer Aldığı Projeler

  1. 2006 – Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi)
  2. 2005 – Yumurcak TV (Sunucu) (TV Dizisi)
  3. 2005 – Afacanlar Kampı (Sunucu) (TV Dizisi)
  4. 2004 – Yabancı Damat (Melis) (TV Dizisi)
  5. 2003 – Hayat Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu