Yerli Kadın Ünlüler

Yüsra Geyik Kimdir?

instagram takipçi hilesi

yusra geyik 10
Tam adı: Yüsra Geyik
Doğum tarihi: 21 Haziran 1990
Doğum yeri: Samsun / Türkiye
Boyu: 1.65 m
Ailesi: Kerim Geyik, Zeynep Geyik
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2003 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Yüsra Geyik kimdir? Yüsra Geyik, 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun’da dünyaya gelmiş Türk oyuncudur. Türkiye’nin en uzun soluklu dizisi olan Arka Sokaklar’daki Zeliş ( Zeliha Çoban) karakteriyle tanınmaktadır.

Eğitim hayatına doğduğu Samsun’da başlamıştır. Henüz 2. sınıfa giderken Geyik ailesi İstanbul’a taşınma kararı almıştır. Eğitimine Ataköy’deki 60.yıl Ataköy İlköğretim Okulu’nda devam etmiştir. 4. sınıfta okulunda açılan bir tiyatro kursuna kayıt olmasıyla oyunculuğa ilk adımı atmıştır. Sanat Tasarım Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Tiyatro eğitimlerine çok küçük yaşta başlayan Yüsra Geyik, oyunculuk üzerine birçok eğitim almıştır. Bu eğitimlerinden sonra çok sayıda oyunda sahne almıştır. İlk oyunu Horozum adındaki bir oyun olmuştur. Performansı beğenilince Bakırköylü Sanatçılar Derneği’nde sahne almaya başlamıştır. 2 yıl sonunda okulundan dolayı bırakmak zorunda kalmıştır.

14 yaşında Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaya başlamıştır. Televizyonlarda yer aldığı ilk proje 2003 yılında yayınlanan Hayat Bilgisi dizisi olmuştur. Hemen ardından Yabancı Damat dizisine konuk olmuştur. İki yıl Yumurcak Tv’de sunuculuk yaptıktan sonra 2006 yılında Arka Sokaklar dizisinin kadrosunda yer almıştır.

Arka Sokaklar dizisinde polis Hüsnü Çoban’ın kızı Zeliha Çoban nam-ı diğer Zeliş rolüyle adını duyurmayı başarmıştır. 14 yıldır ekranlarda aynı diziyle boy göstermektedir. Genç oyuncu Türk televizyon ekranlarında gözler önünde büyüyen sayılı çocuk oyunculardan birisi olmuştur.

Yüsra Geyik Röportaj

 Oyunculuk serüvenine “Arka Sokaklar” dizisinde Zeliş karakteriyle başlayan Yüsra Geyik, mesleğe olan tutkusunu anlatırken, “Her şeyi, herkesi oynadığımı anlatırlar hep. Okulda da her türlü gösterinin bayrak tutanıydım.” diyor.

Genç yaşta başlamış olmanın avantajlarından bahseden Geyik, aynı zamanda profesyonel hayatın belirli bir yaşa gelinceye kadar beklenmesi gerektiğine inanıyor. “Çok erken hayat sorumluluğunu almak ileride başka türlü zorluklara sebebiyet veriyor.” şeklinde ekliyor.

“Ya başaramazsam” düşüncesiyle ilgili soruya ise gülerek yanıt veren Geyik, saf bir sevgi ve istekle oyunculuğa daldığını ve başarı beklentisinin olmadığını, sadece iyi hissedeceği bir yerde olmayı istediğini belirtiyor. Yüsra Geyik, “Hayat Bilgisi”, “Arka Sokaklar”, “Yabancı Damat”, “Camdaki Kız” gibi Türk televizyonlarının en çok izlenen yapımlarında rol almış. Farklı karakterleri canlandırmanın ve renkli roller üstlenmenin kendisi için büyük bir şans olduğunu vurguluyor.

Ayrıca, “Aile” dizisinde sevgi arayışında olan Yağmur karakterine hayat veriyor ve bu karakterin iç dünyasını sevgilisi Hakan Bonomo’nun başarıyla yansıttığını belirtiyor. Dizinin yüksek temposuna rağmen, Geyik, setteki çalışma ortamından oldukça memnun.

Usta ve deneyimli oyuncularla bir arada olmanın, karşılıklı oyunculuk deneyiminin paha biçilmez olduğunu dile getiriyor. Yağmur karakterinin cesur ve kararlı tavrına rağmen, gerçek hayatta aşk konusunda bu kadar gözü kararmadığını belirten Geyik, “Oluru var mı bir bakarım, kalbimi koşulsuz dinlemiyorum sanırım.” diyor.

Kendini veda etmekte zorlayan biri olduğunu söyleyen Geyik, hayatında yapılan her ayrılığın zor olduğuna değiniyor. Konfor alanından çıkmanın ve hayatı doyasıya yaşamanın, konforlu ama canlı bir his olduğunu düşündüğünü ifade ediyor. Pandemi döneminde öz şefkat kavramının önemine vurgu yapan Geyik, kendini dinlemeye ve anlamaya odaklandığını belirtiyor.

Aşkı “doping” olarak tanımlayan Geyik, aşık olduğunda canlandığını ve aşkın en büyük ihtiyaç olduğuna inandığını söylüyor. Geyik’in ilham aldığı bir oyuncu olmadığını belirten genç yetenek, herkesin hikayesinin benzersiz olduğuna inanıyor ve kendi yolunu çizmeye odaklanıyor. Yoğun dizi temposunun dışında, Geyik’in uyumaktan hoşlandığı ve güzel sofraları sevdiği ortaya çıkıyor.

Gelecek için hayallerinin çok olduğunu ifade eden Geyik, sahneye geri dönmek istediğini ve hikayesini anlatacağı işlere odaklandığını belirtiyor. Geyik, güne “Bugün ne işim vardı?” diye sorarak başladığını ve zaman zaman modu düşük olduğunda kendine sevgiyle yaklaştığını paylaşıyor.

Son olarak, ALEM Dergisi ile olan röportajında enerjisiyle herkesi neşelendiren Geyik, genellikle temel amacının eğlenmek olduğunu belirtiyor ve iyi vakit geçirmenin değerli olduğunu vurguluyor.

Yüsra Geyik’in enerjisi, tutkusu ve içtenliği, onu Türk televizyonunun parlayan yıldızlarından biri haline getiriyor. Oyunculuk serüvenindeki başarıları ve samimi tavırlarıyla, izleyicilerin gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Alem Dergisi / Ekim 2023

Yüsra Geyik Yer Aldığı Projeler

  1. 2006 – Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi)
  2. 2005 – Yumurcak TV (Sunucu) (TV Dizisi)
  3. 2005 – Afacanlar Kampı (Sunucu) (TV Dizisi)
  4. 2004 – Yabancı Damat (Melis) (TV Dizisi)
  5. 2003 – Hayat Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu