Yerli Kadın Ünlüler

Simge Sağın Kimdir?

instagram takipçi hilesi

simge-sagin-2016-foto-galeri-makyajsiz-1
Tam adı: Simge Sağın
Doğum tarihi: 8 Ağustos 1981
Doğum yeri: Şişli, İstanbul/Türkiye
Boyu: 1,58 m
Ailesi: Neriman Sağın
Mesleği: Şarkıcı, Söz Yazarı
Aktif Yılları: 2011’den bu yana
Resmi web sitesi: simgesagin.com.tr
imdb-logo youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
twitter-hesabi facebook-sayfasi instagram-hesabi youtube-chanel

Hakkında

Simge Sağın Kimdir? Geçenlerde düzenlenen Altın Kelebek Ödüllerinde, Gelecek Vadeden Yıldız ödülünü alan Simge Sağın‘ın biyografisini tıpkı kendisi gibi aynı ödülü alan ; Dilan Çiçek Deniz,Melisa Aslı Pamuk gibi biyografilerinin MaksatBilgi’de eş zamanlı olarak yazılmasını öngördük. Hala birçok yerli ve yabancı erkek veya kadın ünlülerin biyografileri var ama bizler en derli şekilde titizlikle hazırlamanın ve zamanın da buna bağlı olarak gecikmelerin olmasının normal karşılıyoruz.

Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 yılında, İstanbul’un Şişli İlçesinde dünyaya geldi. Tıpkı kendisi gibi Müzisyen bir babanın kızıdır. Bu anlamda da hem mesleği seçmede hem de müzikle iç içe yaşamasının da sebeplerinden biridir. Daha 12 yaşındayken, gitar çalmaya başlayan ve besteler üretmeye başlayan biri oluverdi. Daha sonrasında ise müzikle ilgili çalışmalarını, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden mezun olarak da tescilledi. Okulda Alaattin Yavaşça, Selahaddin İçli gibi pek çok müzisyenle çalışma fırsatı buldu.

İlk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında elde etmiş oldu. Daha sonrasında Gülşen‘e dört, Yaşar‘a iki ve Serdar Ortaç‘a 2 sene sahnede, vokalist olarak eşlik etti. Daha sonrasında, 2007 yılında başlayan başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen’in oynadığı “Annem” adlı dizi için Kıraç ile düet yaptı.Bu dizide çalan , “Annem” şarkısı 2010 yılında 818.316 dinlenmeyle dijital ortamda en çok dinlenen 20 şarkı arasına girerek 17. sırada yer almayı başardı. Simge ayrıca Süper FM’in jeneriği gibi pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasın da katkıda bulundu.

Daha sonrasında ise 2011 yılında Erdem Kınay prodüktörlüğünde “Yeni Çıktı” adlı ilk EP albümünü çıkardı. Bu Albüm “Kaya Müzik” etiketiyle yayımlandı. Alper Narman, Gökhan Şahin ve Erdem Kınay gibi isimlerin besteleri bu albümde de yer buldu. Albümün çıkış şarkısı olarak “Ödeme Vakti” seçildi. Bu şarkısının,Klip yönetmenliğini Sedat Doğan üstlendi. Ardından Albümün ikinci klibi “Başı Dertte” şarkısına çekildi.

2014 yılında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği “Bip Bip” adlı ikinci EP albümünü çıkardı. Albüm Doğan Music Company etiketiyle piyasaya sürüldü. Albümden “Bip Bip (Bayraşa Mix)” adlı şarkısına klip çekildi. Klip YouTube’da 30 milyon üzerinde izlenmeye ulaştı.

2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Riff Cohen’in “Dans Mon Quartier” şarkısının Türkçe sözlerle cover hali olan “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkardı. Tekli Doğan Music Company etiketiyle yayımlandı. Şarkı, Türkiye Resmî Listesi’nde 1 numaraya kadar yükselmeyi başardı. 29 Ocak 2016’da ikinci teklisi olan “Yankı”yı yayımladı. Şarkının söz ve müziği Sezen Aksu, Deniz Erten, Ersay Üner ve Simge tarafından hazırlandı. Şarkı Resmî Liste’de 2 numaraya kadar yükseldi.

Simge Sağın‘ın albümleri ve Teklileri (Epleri) aşağıdaki gibi tarihe göre sıralanmıştır.

Simge Sağın Albümleri ve EP’leri

 1. 2011- Yeni Çıktı (EP)
 2. 2014- Bip Bip (EP)
 3. 2015- Miş Miş (EP)
 4. 2016- Yankı (EP)
 5. 2016- Kamera (EP)
 6. 2017- Prens & Prenses (EP)
 7. 2017- Üzülmedin mi (EP)
 8. 2018- Ben bazen (Albüm)
 9. 2019- As bayrakları (EP)
 10. 2020- Ne zamandır (EP)
 11. 2021- Sevmek yüzünden  (EP)

Videoları

Simge – Yankı

Simge – Kamera

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleWikipediaYotubePinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu