PolitikaYerli Erkek Ünlüler

Yunus Elitaş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

yunus elitas kimdir 2
Tam adı: Yunus Elitaş
Doğum tarihi: ??. ??. 1982
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: Evli
Çocuk (ları): İki çocuğu var.
Mesleği: Bakan Yardımcısı
Aktif Yılları: 2003 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada

Hakkında

Yunus Elitaş Kimdir? Yunus Elitaş, bakan yardımcısıdır.

Yunus Elitaş, 1982 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Aslen Aksaray’ın Ağaçören ilçesindendir.

İlkokul ve ortaokul eğitimini Ankara’da bitirdi. Üniversite eğitimini Kırıkkale Üniversitesi İktisat Bölümü‘nde tamamladı ve 2003 yılında mezun oldu.

Bir süre vekil olarak öğretmenlik yaptı. Daha sonra 2004 senesinde Maliye Bakanlığı bünyesinde vergi denetmen yardımcısı olarak görev yaptı. 2007 yılında mesleki sınavını kazandı ve Muhasebat Genel Müdürlüğü‘nde stajyer muhasebat kontrolörü olarak görev aldı.

2010 senesinde muhasebat kontrolü olarak atanan Elitaş, 2013 ve 2015 seneleri arasında Maliye Bakanlığı‘nda İdari İşler ve Mali İşler Daire Başkanı Yardımcısı oldu. 2015 yılının Aralık ayı ve 2017 yılının Aralık ayı arasında ABD’nin Flo Rida eyaletinde yer alan University of South Florida‘da MBA (Master Business Administration / İşletme Yüksek Lisansı) yaptı.

Yunus Elitaş, 2018 yılının Şubat ayında Gelir İdaresi Grup Başkanlığı görevine başladı. 28 Şubat 2019 günü Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü‘ne atandı. Pek çok mesleki dergide kamu giderleri ve vergi konularında makaleler yazdı. Aynı zamanda gider mevzuatı ile ilgili meslek içi eğitimi ve sertifika programlarında eğitmen olarak görev yaptı.

15 Aralık 2021 günü Resmi Gazete‘de yayımlanan kararnameye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati‘nin yardımcısı olarak atandı. Diğer Bakan yardımcısı ise Mahmut Gürcan oldu.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Eliştaş, evlidir. Bu evliliğinden iki çocuğu dünyaya geldi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu