Yücel Arzen Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Yücel Arzen
Tam adı:
Yücel Arzen
Doğum tarihi: ??. ??. 1970
Doğum yeri: Adana, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Müzisyen, Piyanist
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Yücel Arzen Kimdir? Yücel Arzen, müzisyen ve piyanisttir.

Yücel Arzen, 1970 senesinde Adana’da dünyaya gözlerini açtı.

1988 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı‘na girmeyi başardı. Nida Tüfekçi ve Yücel Paşmakçı ile Türk Halk Müziği, Erol Sayan, Faris Akarsu ve Can Çoker ile piyano, Nurten Erberk ve Selahaddin İçli ile Türk Musıkisi Fayruz Tüzün ve Jirayır Arslanyan ile armoni-kontrpuan dersleri aldı. 1994 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halk Müziği Ana Bilim Dalı‘nda yüksek lisans eğitimini bitirdi.

Pek çok ünlü isim ile birlikte çalışan Arzen, sekiz sene boyunca İbrahim Sadri ve Onur Akın‘a piyano çaldı.  150’ye yakın şarkıdan oluşan bestelerini Cem Karaca, Bülent Ersoy, Kıraç, Haluk Levent, Sertab Erener, Ahmet Özhan, Funda Arar, Mahsun Kırmızıgül ve Alişan seslendirdi. Yücel Arzen’in Kimse Bilmez, Mehmet Akif, Erzurum, Bir On Şarkı gibi albümleri vardır

2001 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından hazırlanan “Şiir Şehri İstanbul”un müziklerini besteledi. Çalışmaları Fatih Akın’ın “Duvara Karşı” filminde, İstanbul Hatırası ve Ömer Vargı”nın “İnşaat” isimli filminde yer aldı.

Ünlü yönetmen Atıf Yılmaz’ın Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Güllü” isimli  oyunundan uyarlanan müzikal başta olmak üzere birçok oyunun ve çocuk oyununun müziklerini yaptı. T.C.D.D’nin 2007’de çıkan “İstasyon Şefi Eliyle” isimli albümün müziklerini yaptı.

2008 senesinde Devrim Gürenç ile Yarim Yarim, İki Alyans ve Yalancı Bahar’ın eserlerinin yer aldığı “Bir Aşk On Şarkı” isimli albümünü çıkardı. Alişan’ın yorumladığı “Ah Le Yar” şarkısı da Arzen’e aittir.

Yücel Arzen, 18 Mayıs 2022 günü Star TV ekranlarında yayınlanan “İbo Show” programına konu olarak katıldı. Diğer konuklar arasında Burak Bulut, Kurtuluş Kuş, Coşkun Sabah, Muazzey Ersoy, Hüseyin Tatlı ve Şafak Sezer yer aldı.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=D8OQl110S7Q

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu