İnternet ve WebSosyal Medya

Youtube Trend Videolara Girmek İçin 10 İpucu

instagram takipçi hilesi

Günümüzde birçok kişinin günlük olarak en fazla kullandığı sosyal platformlardan biri olan Youtube’da nasıl daha fazla izlenilir? Youtube Trend Videolara Girmek İçin 10 İpucu ? adlı yazımı paylaşacağım.

Youtube Trend Videolar:

Youtube bilindiği üzere çeşitli video ve içeriklerin yüklendiği geniş çaplı bir sosyal platformdur. Bu gibi geniş bir platformda fenomen olmak isteyen kişilerin öğrenmek ve uygulamak istedikleri konuların başında Trend videolara nasıl girilir ya da nasıl yüklenilen içerikler daha fazla izlenmesi sağlanır gibi merak edilen bazı başlıklar geliyor.

Youtube Trend Videolara Girmek İçin 10 İpucu

Youtube’da geniş kitlelerin sizin yüklediğiniz içerikleri çok fazla izlemesi ya da çok beğenmesi sonucunda Trend videolara giriş sağlanır. Trend videolara girmek içerik üreticileri tarafından büyük bir öneme sahiptir. Şimdi gelin Trend videolara girmek için ne gibi yollar denenmeli yakından bakalım.

Google Önerileri:

Bu konu hakkında pek fazla bir bilgi bulunmuyor ancak Google resmi destek sayfasından da takip edilebileceği üzere kullanıcılarına önerebileceği belli başlı yollar var. Buraya linkini bırakıyorum https://support.google.com/youtube/answer/7239739?hl=tr

Öncelikle Youtube videonuz geniş bir kitleye hitap etmeli. Örneğin; günlük hayatta en fazla araştırılan merak edilen konular hakkında içerik hazırlayan ve paylaşan içerik üreticilerinin her zaman bir adım önde olduğu Google tarafından belirtiliyor. Video’nun anlaşılabilir ve her kesim tarafından izlenebiliyor olması da bir önemli konu. Youtube’da zaman geçiren kişiler bu videoyu rahatlıkla izleyebiliyor olmalı. Eski, anlaşılmayan, sıkıcı, izleyen kişiyi kandıran videolar olmamalıdır.

Youtube, daha fazla izlenen içeriklere öncelik tanır mesela fazla izlenen bir videoyu daha fazla sıklıkla göstermeye ya da ön plana çıkarmaya çalışır. O yüzden hedefiniz videonuzu nasıl daha üst sıralara çıkarabilirim olmalı.

youtube 2

Youtube Trend Videolara Girmek İçin Neler Yapılmalı:

Paylaşılan videonun ulaştığı kitle sayısı ve izlenme sayısı son derece önemli. Paylaşılan videonun ilk günlerindeki görüntülenme sayısı trend videolara girme konusunda tüyolardan biridir. Paylaşımdan sonra ki 1 hafta izlenme ne kadar ise trend videolara girme şansı da o kadar fazladır. Fazla izlenen ve paylaşılan içeriklerin Youtube dışı başka bir yer de paylaşılarak daha fazla kişiye ulaşabiliyor olması size avantaj sağlayabilir.

Video’nun yeni bilgiler ile dolu olması ya da uzun fakat sıkıcı bilgiler içermemesi de trend videolara girmek için denenebilir yollardandır.

Google’ın paylaştığı bilgiler doğrultusunda fazla izlenen bir videonun az izlenen bir videoya göre listede daha alt sıralarda alması da muhtemel. Çünkü Youtube paylaşılan içeriklerin incelenmesi ve sitede görünebilirliği açsından çok hassas. Kullanıcıların güvenliği için elinden gelenin en iyisini vermeyi amaçlıyor mesela izlenilen videonun hangi kullanıcılar tarafından izlendiği ve hangi yaş grubuna hitap ettiğini sürekli olarak inceliyor. Kötü söz içeren ve toplum ahlakını bozucu içeriklerin filtre ortamından geçirilerek sitede bulundurulmasına önem veriyor.

youtube 1

Youtube trend videolar listesinin her 10 dk da güncelleniyor oluşu trend videolara girmeyi daha da kolay kılıyor. Bir gün popüler olmayan bir videonun diğer bir gün popüler ya da trend olması da mümkün.

Genellikle günlük yaşam dan haber, spor, müzik ya da çok izlenen filmlerin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler Kullanıcıların beğendiği ve size daha fazla popülerlik getirebilecek içerikler arasında. Genel hatları ile sizlere Trend videolara nasıl girilebilir bunlardan bahsettim. Aşağıda bu konu hakkında Youtube da paylaşılan videolara da bakabilirsiniz.

Youtube Trend Videolara Girmek İçin 10 İpucu ? İle İlgili Videolar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu