BeşiktaşFutbolMaksatSporYerli Erkek Ünlüler

Yıldırım Demirören Kimdir?

instagram takipçi hilesi

yildirim 15

Tam adı: Yıldırım Demirören
Doğum tarihi: 06.10.1964
Doğum yeri: İstanbul / Tükiye
Burcu: Terazi
Ailesi: Tülin Demirören (Annesi), Erdoğan Demirören (Babası), Meltem Demirören Oktay (Kardeşi), Tayfun Demirören (Kardeşi)
Eşi: Revna Demirören
Çocukları: Yelda Demirören, Emre Cemal Demirören, Erdoğan Demirören
Mesleği: İş Adamı, Yönetici
Aktif Yılları: 2004 yılından bu yana.

Hakkında

Yıldırım Demirören, 6 Ekim 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi Tülin Demirören, babası ise iş adamı Erdoğan Demirören’dir. Tayfun ve Meltem adında iki kardeşi vardır. İlk, orta ve lise öğrenimlerini sonrasında Leysen Amerikan Okulu’ndan mezun olarak öğrenimini tamamlamıştır.

İş adamı olan babası Erdoğan Demirören’in yaşam tarzını benimseyen Yıldırım Demirören, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde yöneticilik dahil birçok görevde bulundu. 30 Mayıs 2001 tarihinde ise kulübün başkanı Serdar Bilgili’nin istifasının sonrasın gerçekleştirilmiş olan olağanüstü genel kurulda Erol Kaynar ve Fikret Orman’a karşı rakip olarak başkanlığa adaylığını açıkladı. Seçimi Fikret Orman’ın 162 oy önünde bitirerek almış olduğu 3 bin 272 oy ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 42. Başkanı seçilmiştir.

Son olarak  kulübün kuruluşunun 100. yılına denk gelen 2002-2003 sezonunda Türkiye Birinci Futbol Ligi’nde şampiyon olan Beşiktaş, Yıldırım Demirören’in görevde bulunduğu süre zarfında şampiyonluk sevinci yaşayamamıştır.

İlginizi çekebilir: Serdal Adalı Kimdir?

2005 yılının Kasım ayında istifa kararı alan Yıldırım Demirören istifasından dönmüş fakat sıkıntılı süreçlerin devamı sonrasında 2006 yılının Şubat ayında ikinci kez istifa kararı almıştır. Kısa bir süre sonra ikinci kez istifa kararından dönmüştür.

Başkanlığı dönemi boyunca kulübün borçlarının oldukça yüksek miktarlara ulaşmasından sonra Demirören cebinden kulübe 20 milyon dolar verdiğini dile getirmiştir.

2010 yılındaki olağan kongrede yeniden başkanlığa seçilen Demirören, Murat Aksu ile girmiş olduğu yarışı önde bitirerek üst üste Beşiktaş Jimnastik Kulübünün başkanı olmuştur.

Yıldırım Demirören bununla beraber Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili, TABA, TUGİAD ve TÜSİAD üyesidir. En büyük hobilerinden biri golf oynamaktır.

Baba Demirören’in başında yer aldığı Demirören Şirketler Grubu’nun başkan vekilliği grevini sürdürmektedir. Demirören’e bağlı şirketler, Grup Şirketleri LPG, Demirören Enerji Ve Parsat, Demirören Ağır Sanayi, Dem-Al, Demirören Tüp A.Ş, Güneşgaz, Milgaz, Mutfakgaz, Likidgaz, Milangaz, inşaat ve eğitim, enerji, ağır sanayi, yedek parça ve otomotiv sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Yıldırım Demirören, 24 Temmuz 1991 tarihinde Revna Ulusoy ile görkemli bir düğün töreni ile dünya evine girdiler. Yelda Demirören, Erdoğan Demirören adında ikizleri ve Emre Cemal adında bir erkek çocuğu daha vardır.

Mehmet Ali Aydınlar’dan sonra TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) başkanlığına aday olarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkanlığından ayrılmıştır.  Yıldırım Demirören 26 Şubat 2012 yılında Türkiye Futbol Federasyonu’nun 41. başkanı olarak göreve başlamıştır.

25 Haziran 2015 yılında gerçekleşen TFF Olağan Seçimli Genel Kuruluna tek aday olarak seçime giren Yıldırım Demirören bir kez daha TFF başkanlığına seçilmiştir.

Yıldırım Demirören, 28 Şubat 2019 tarihinde İDDAA ve Misli.com’un ihalesini Demirören Holding’in kazanmasından ötürü TFF başkanlığından istifa etmiştir.

Videoları

En iyi oyuncu Tarık çamdal

Fotoğrafları

Kaynak
biyografi.infogoogle

Bir yorum

  1. nedim şeneri işten atmamanın beslemenin bedelini çok ağır ödetecem sana yıldırım demirören!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu