Kişisel Bakım

Yeni Moda Güzellik Terimlerinden Bi’haber Kalmayın!

instagram takipçi hilesi

Güzellik terimlerinin de modası mı olur canım demeyin, oluyor. Birkaç sene önce duyduğumuzda bize hiçbir şey ifade etmeyecek terimler şu an hayatımızın tam da ortasında. Makyaj ve saç paletlerinin ne işe yaradığını ya da güzellik gurularının neden bahsettiğini biraz anlamak istiyorsanız bu terimlere bir göz atın deriz.

Yeni Moda Güzellik Terimlerinden Bi’haber Kalmayın!

Boy beat makyajı

Güzellik dünyasından kusurları kapatmak için makyaj yapma olayını silen boy beat makyajı, kapatıcılar yerine olan kusurlarını daha da açığa çıkarmayı amaçlıyor. Mesela çilleriniz mi var daha da belirgin hale getiriyorsunuz. Bronzer kullanımını maksimuma fondöten ve kapatıcı gibi malzemeleri minimuma çekiyorsunuz ve yeni bir tarza doğru yol alıyorsunuz.

Boy beat makyaj

No makeup makeup

Ben makyaj yapayım ama yokmuş gibi görünsün, diyenleri böyle alalım. Normal makyajdan daha çok emek isteyen ve daha çok ürün kullandıran bu makyaj türü sizi sanki makyajsız gibi gösterecek. Amaç şunu söylettirebilmek: Makyajsız bile çok güzel oğlum. Yine de siz abartmadan yok denecek kadar az malzemeyle yapmaya çalışın.

No makeup makeup

Correcting

Artık cildindeki kusurları ten rengine uygun fondötenle kapatmak zorunda değilsin Cildindeki kusurların renklerinin zıt renklerinin kapatıcılarıyla cilt tonunuzu nötürleme yöntemi. Mesela göz altı morlukları için turuncu kapatıcı, yüzünüzdeki kızarıklıklar için yeşil kapatıcı kullanabilirsiniz.

correcting

Strobing

En yeni konturlama tekniği olarak da bilinen strobing, aydınlatıcınızı yüzünüzün çıkık morluklarına uygulayarak daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Klasik konturlama teknikleri makyajınızı kalıp gibi gösterebilir, ama strobing asla!

Strobing

Shading

Yüzünüzü gölgelendirme tekniği ile makyaj yapmak. Yüzünüzdeki çıkıntılar için aydınlatıcı kullanıp diğer bölgeleri gölgede bırakmak için koyu tonlar kullanabilirsiniz.

Shading

Tightlining

Gözlerinizin içine kalem çekme işlemidir. Böylece daha büyük görünen gözlere sahip olabilirsiniz.

Tightlining

Hollywood liner

Üst kirpiklerin aralarını ve diplerini sık bir şekilde içten boyayarak gözlere sanki eyeliner çekilmiş etkisi vermek. Eyeliner çekmiyorsunuz ama çekilmiş gibi olsun da istiyorsunuz hani.

hollywood liner

Hollywood yanağı

Ağız içerisinde yaklaşık 1 cm kesikle çene kemiğinin üzerindeki yağ dokusu çıkartılıyor ve bir çöküntü meydana getiriliyor. Böylece elmacık kemikleriniz de daha belirgin hale geliyor. Ameliyatla yapılan bu işlemi çoğu kişi konturla yapıyor.

yanak

Bob Saç Kesimi

Çene hizasında kesilen küt saç modeli. Yok ben o kadar kısa kullanamam derseniz de köprücük kemiğinizin hizasında saçlarınızı düz kestirerek lob saç kesimini deneyebilirsiniz.

bob

Bronde saç

Blonde ve Brunette yani, sarı ve kumral tonlarının karışımından elde edilen Bronde saç rengi, saçını boyatmaya karar vermiş ama hangi renge boyatacağına karar vermemiş olanlar için son derece ideal görünüyor.

Bronde saç

Ombre

Saçlarınızın uçlarına doğru saç renginizi farklılaştırılması tekniği. Eriyen ombre, ters ombre, fire ombre, renkli ombre, küllü gri ombre, rose gold ombre gibi çeşitleri de bulunmaktadır.

ombre

Sombre

Saçlarınızın üst kısımlarının daha açık renklerde olup alt kısımlara doğru koyulaştırılması işlemi.

Sombre

Clean eating

Son dönemin en yaygın beslenme modası olan clean eating, hazır paketlenmiş ve işlenmiş gıdalar yerine doğal ve organik ürünler tercih etme.

Clean eating

Kaynak
pepapp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu