No-Makeup Makeup Nedir? Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Biz kadınlar makyaja her zaman meraklı olmuşuzdur. Kozmetik ürünleri bizi her zaman cezbetmiştir. Fakat son zamanlarda trend olan bir makyaj türü var ki herkesi etkisi altına almış durumda. No-Makeup Makeup. Evet biliyoruz dediğinizi duyar gibiyiz.

Makyajı severiz fakat her zaman ağır ve yoğun makyajla dolaşmak cildimize zarar verir. Aynı zamanda her makyaj çeşidi de her ortama uymaz. Herşeyin olduğu gibi makyajın da abartıdan uzak olanı her daim en güzelidir aslında.

No-Makeup Makeup Nedir?

no makeup makeup

Makyaj görünme makyajına No-Makeup Makeup diyoruz. Çok kolay gibi görünen bu makyaj türü aslında hiç de kolay değildir. Eğer bu trende uyacaksınız öncelikle doğal, pürüzsüz ve bir o kadar da canlı görünmelisiniz. Ayna karşısında saatlerce vakit harcamadan afilli bir şehir kadını gibi görünmenizi sağlayacak bu makyaj nasıl yapılır gelin hep birlikte inceleyelim.

1.Adım

cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra fondoten uygulayın

Öncelikle cildinizi temizleyip nemlendirmeniz gerekiyor. Sonrasında cilt tipinize uygun ince bir bb krem ya da fondöten uyguluyoruz. Bunu yaparken bütün yüzümüzü fondötenle kapatmıyoruz. Örneğin burun, alın ve çenemize birer damla sürüp sonra bütün cildimize paylaştırıyoruz.

2.Adım

ten renginize uygun kapatıcı uygulayın

Ten renginize uygun bir kapatıcıyla göz altlarımızı kapatıyoruz. Bu adımın makyajsız görünmek için en önemli adım olduğunu unutmuyoruz. Bembeyaz bir göz altı kapatıcısının doğallıktan uzak olduğu herkesçe bilindiği için buna göre davranmanız gerekmekte.

Göz altı kapatıcısını uyguladıktan sonra günün ilerleyen saatlerce kapatıcının gözaltı kırışıklıklarının içine dolmaması için üzerinden ince bir pudrayla geçebilirsiniz. Aynı şekilde burun, alın ve çene bölgenize de pudra uygulayabilirsiniz.

3.Adım

doğal tonlarda allık uygulayın

Elmacık kemiklerinizi öne çıkarmak için doğal bir allık uygulayın. Krem allıklar istediğimiz doğal görüntüyü elde edebilmemiz için idealdir. Burada önemli olan nokta allığı iyi dağıtabilmektir.

4.Adım

kaşlarınızı tarayıp boşlukları doldurun

Şimdi sıra kaşlarımızda. Bakımlı görünmek için kaşlarımızı ihmal etmemeliyiz. Öncelikle kaşlarımızı taramalı, eğer aralarda boşluklar kalıyorsa kaş rengimize uygun kaş farları ya da kaş maskarasıyla boşlukları doldurmalıyız.

5.Adım

doğal tonlarda far uygulayın

  1. adım far uygulaması. Fakat far sürüp sürmemek isteğinize bağlı. Eğer isterseniz doğal tonlarda bir far seçip ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz.

6.Adım

kirpiklerinizi kıvırıp rimel uygulayın

Bu adımda kirpiklerimizi kıvırıp rimelimizi uyguluyoruz. Eğer açık tenliyseniz kahverengi tonları tercih edebilirsiniz.

7.Adım

no make up için doğal rujlar uygulayın 2

Yedinci ve son adım olarak ruj uygulamasına geldik. Doğal tonlarda nemlendirici bir ruj ya da dudak parlatıcısıyla makyajınız tamam demektir.

İşte No-Makeup Makeup nasıl yapılır artık biliyorsunuz. Uygulayıp uygulamamak sizin elinizde. Eğer hem makyaj seviyor hem de doğallıktan yanaysanız bu trend tam size göre.

https://www.youtube.com/watch?v=QUGfFWgoGwM

 

 

 

 

Kaynak
iyihisset

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu