MaksatModa

Yazlık Kombin Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

instagram takipçi hilesi

Yazlık kombin denince akla; rengarenk, ışıl ışıl ve mevsimin ruhunu yansıtan kıyafet seçenekleri gelmektedir. Giyim, kadın-erkek, genç-yaşlı herkesin hayatında önemli bir yere sahiptir. Güzel, kaliteli, uyumlu ve zamana ayak uyduracak tarzlarda tercihler yapmak, hem psikolojik hem de sosyal anlamda bize kendimizi çok daha iyi hissettirmektedir.

yazlık kombin seçimi nasıl yapılır

Her geçen gün ilerleyen teknoloji, moda alanında da kendisini hissettirmektedir. Farklı renk, stil ve kombin seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yaz mevsiminde zamanımızın büyük bir bölümünü dışarıda, açık alanlarda ve sosyal ortamlarda geçirmekteyiz. Bu nedenle giyimimize biraz daha fazla özen göstermek isteriz.

Elbette moda; kişinin kendi stilini yaratmasıdır. Dergi kapaklarından, televizyon programlarından, defilelerden ya da butiklerden çeşitli fikirler ediniyor olsak da, tarzımızı oluştururken çoğunlukla kalbimizin sesini dinleriz. O bize en doğru yolu gösterip, en isabetli seçimleri yaptıracaktır! Şüphesiz ki; kıyafetlerimiz ile ilgili seçimlerimiz; ruhumuzu, kişiliğimizi, zevklerimizi ve bizi bir bütün olarak yansıtacaktır! Öyleyse çeşitli yazlık kombin önerileri ile karşınızdayız…

Yazlık Kombin Tercihlerimizi Belirlemede Rol Oynayan Faktörler

  • Ruh Halimizi ve Kişiliğimizi Yansıtması: Üzerimizde taşıdığımız giysiler, girdiğimiz ortamlarda karşı tarafa bizim genel tavrımızla ilgili bir takım ipuçları vermektedir. Bu nedenle tercihlerimizi yaparken kendimizi çok iyi tanımalı ve o kombini üzerimizde sahici bir biçimde taşıyabileceğimize inanmalıyız.
  • Şıklık: Elbette şık olmak için giyiniriz. Göze hitap etmek, estetik görünümümüze katkıda bulunmak ve aynaya baktığımızda bunu hissediyor olmak önemlidir. Şıklık pek çok sosyal alanda da ilgi çekici olmak için ilk kuraldır!
  • Kalite: Giydiğimiz giysilerin şıklığı kadar, kumaşı, dikişleri ve niteliği de önem taşır. Kaliteli kıyafetler uzun süre aynı canlılığı ve ihtişamı koruyabilirler. Üstelik yıpranmaya karşı da oldukça dayanıklıdırlar.
  • Rahatlık: İçinde kendimizi rahat, huzurlu, bedenimize uygun ve özgüvenli hissedeceğimiz yazlık kombinler tercih sebebi olmalı! Böylece o kıyafeti taşırken; kendinden emin bir duruş sergileyerek, bütünleşmek çok daha kolaylaşacaktır.

rahat

  • Renk Uyumu: Renkler bir kıyafetin ana unsurudur. Dolayısıyla; oluşturulan kombinlerde kullanılan renklerin bütünlük içinde olması, göz yormaması ve estetik algı yaratması, aranan özellikler arasında olmalıdır.
  • Ortama Uygun Kombinler Olması: Her ortamda aynı tarz giysiler tercih etmemiz mümkün değildir. Örneğin; plajda oluşturacağımız bir kombin ile, restoranda bir akşam yemeği sırasında giyeceğimiz kıyafetlerin tarzı oldukça farklıdır. Yapılacak seçimlerde mekan uyumuna özen gösterilmesi gerekir.

Yazlık Kombinler İle İlgili Fikirler

Crop bluz + Şort: Bu kombini isterseniz bir çarşı gezmesinde, isterseniz de canlı müziğe giderken kullanabilirsiniz. Çok amaçlı olmasının yanı sıra rahatlığı ve şıklığı da birleştiren bir ikiliden söz ediyoruz!

crop

Kot etek + Askılı body: Uzun yıllardır modası geçmeyen bir kombinasyondur ve hemen hemen her yaş grubuna hitap edebilmektedir.

kot

Kısa tayt + Oversize tişört: Rahat, salaş ama oldukça modern bir tarz! Tatiliniz boyunca sıklıkla kullanabileceğiniz bir kombinasyon!

tayt

Triko Elbise: Gündüz yapacağınız turlarda, akşam yemeklerinde veya yine müzikli mekanlarda rahatlıkla giyebileceğiniz ve hem spor hem de topuklu ayakkabı ile kombinleyeceğiniz bir parça!

triko

Keten gömlek + Şort-etek: Hem şık, hem kaliteli, hem de yaz mevsiminin özgür ruhunu yansıtan bir tarz olabilir!

keten

Deri Etek + Saten Gömlek: Özellikle akşam ve gece programlarınızda şıklığın adresi olabilecek bir ikili!

deri

Şortlu Tulum: Tek parçada bütüncül bir tarz yakalayabilir, pek çok mekanda rahatlığın ve kalitenin tadını çıkarabilirsiniz.

tulum

Yazlık Kombinler İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu