Yaşam

Yaz Mevsiminin Geldiğini Belirten Şeyler!

instagram takipçi hilesi

Yaz mevsimi gelmek üzere.. İçimizi ısıtan güneş, yavaş yavaş yüzünü gösteriyor. Duygu durumumuz değişip güzelleşirken bir yandan da tatil planları yapmaya başlıyoruz. Haziran, temmuz ve ağustos aylarını kapsayan bu güzel mevsimde vazgeçilmezlerimiz ve klasiklerimiz de var elbet..!

Son cemrenin de suya düşmesiyle birlikte, sisli puslu havaların yerini aydınlık günler almaya başlıyor. Kış boyunca kapalı mekanlarda kalmış olmak hepimiz için belli bir süre sonra sıkıcı bir hal alıyor. Açık alanlarda olacağımız günleri belki de bu nedenle iple çekiyor olabiliriz.

Yaz Mevsiminin Geldiğini Belirten Şeyler!

Peki yazın geldiğini gösteren özellikler, mevsimin kendine has güzellikleri neler? İşte bu yazımızda sizlere, yaza dair gelenekselleşmiş bazı şeyleri aktaracağız. Modunuzu yükseltecek pek çok durumdan da söz ediyor olacağız. Konuya ilişkin görsellere ve videolara yazımız boyunca ulaşabilirsiniz.

Yaz Mevsiminin Geldiğini Belirten Şeyler!

Yaz Meyveleri

Karpuz, çilek, kiraz, erik ve daha bunun gibi pek çok meyve..! Kış boyunca özlediğimiz bu tatlardan oluşmuş bir tabağa, hangimiz hayır diyebiliriz ki..! Hepsi hem birer şifa deposu hem de yakıcı güneşin ortasında içimizi serinleten, birbirinden güzel lezzetler. Tüm bunları pazar tezgahlarında görüyor olmak ise bizlere yazın geldiğini müjdeler nitelikte..!

İnce Kıyafetler

Gardrobumuzu açtığımızda gördüğümüz kalın kazakların, montların, atkı ve berelerin yerini incecik tiril tiril elbiseler aldığında, adeta yaza merhaba dediğimizi hissediyoruz. Tüm kış boyunca üst üste giyinmekten sıkılmadık mı..! Yaz mevsiminde ise üzerimize bir tişört, altımıza bir şort çekip dilediğimiz yere gidebiliyor olmanın rahatlığını yaşıyoruz.

yazmevsimiacikalan

Açık Alanlarda Geçirilen Sürenin Uzaması

Güneş yüzünü gösterdi ve rüzgar bile artık tatlı tatlı esmeye başladı.. Öyleyse dış mekanlarda oturmanın, dost meclislerini bahçeye taşımanın, uzun yaz gecelerinde okey partileri yapmanın da zamanı geldi..! Çünkü, bol bol oksijen aldığımız ve içimizi açan alanlarda, çok daha sosyal olabileceğimiz bir mevsimdir kendileri..! Öyle ki piknik sezonunu açmak için de en doğru zamandır diyebiliriz.

Deniz, Kum ve Güneş

Kızgın kumlardan serin sulara atlamak tabirini yaşadığımız mevsim, hiç şüphesiz ki yaz mevsimi..! Bütün sezonun stresini attığımız, suyun ferahlığında tazelendiğimiz, güneşin tenimizi ısıttığı, her yerin cıvıl cıvıl olduğu aylar.. Islak saçlarımızla yediğimiz közde mısırın tadını hiç bir şeye değişmeyiz belki de.. Parmak arası terliklerimizle kumlarda dans edercesine yaptığımız sahil yürüyüşlerini de unutmadık elbette. Canlı müzik eğlencesiyle, nefis balık kokuları arasında eteklerimiz uçuşarak yaptığımız tekne turlarına ne demeli peki.. Hepsi de birbirinden keyifli değil mi?

yazmevsimiyayla

Yayla Sevenlerin Sezonu

Her ne kadar deniz tatilinden söz etsek de, bol oksijenli yayla tatili tutkunlarını da es geçmiyoruz! Yemyeşil ağaçların, cıvıl cıvıl kuşların ve rengarenk çiçeklerin arasında, şehrin gürültüsünden ve kalabalığından çok çok uzakta, muhteşem bir manzara eşliğinde yapılan mangallar, ağırlanan misafirler ve içilen kahveler..! Ah kış boyu her biri de gözümüzde tüttüler..!

Dondurma Tezgahlarının Dolması

Evet artık dondurmaya kış aylarında da ulaşabiliyoruz. Ancak hiç şüphesiz ki; yaz mevsiminde aldığımız tadı kesinlikle alamıyoruz. İncik boncuk stantlarını gezerken elimizde dondurma külahı ile kendimizi ılık rüzgara bıraktığımız yaz akşamlarından söz ediyoruz. Çilekli, vanilyalı, muzlu, bademli, cevizli ve daha pek çok aromaya sahip o muhteşem dondurmalar hem enerjimizi tazeleyip motivasyonumuzu yükseltiyor, hem de içimizi serinletiyor.

İlginizi Çekebilir: Dondurmanın Faydaları Nelerdir?

yazmevsimidugun

Havuz Başı ve Kır Düğünü Konseptleri

Yaz mevsimi en çok da birbirine kavuşmayı hayal eden ve planlarını bunun üzerine kuran genç çiftleri sevindiriyor. Çünkü yaz demek aslında bir yandan da düğün sezonunun açılması demek! Tüm hazırlıklarını yapan ve davetlileriyle birlikte bu en özel günlerini kusursuzca yaşamayı arzulayan gelin ve damat için havuz başı veya kır düğünü konseptleri, sıkça öneriliyor. E tabi bu da ancak yazın mümkün olabiliyor.

Yazlık Şarkıların Her Yerde Çalınması

Özellikle Serdar Ortaç, Demet Akalın, Sinan Akçıl, Gülşen, Bengü ve Hande Yener gibi ünlü simaların, yaz mevsimine özel olarak çıkartmış olduğu parçaları; başta sahil kenarları olmak üzere, her gittiğimiz mekanda dinlemek. Ve tabi ki belli bir zaman sonra da bunların adeta dilimize pelesenk olması. Hatta o yaza damga vuran şarkı ya da bu yazın hit şarkısı gibi tabirlerin de sık sık duyulması..!

Yaz Mevsiminin Geldiğini Belirten Şeyler İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu