Kişisel Bakım

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

instagram takipçi hilesi

yaşlandıkça kırışıklıklar artar

Yaş ilerledikçe cildimizde yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar artar. Boyun kırışıklığı ise en çok kırışan ve yaşlandığımızı gösteren bölgemizdir. Bu nedenle boynumuza gereken özeni göstermemiz gerekmektedir. Aksi taktirde yüzümüz ne kadar bakımlı olursa olsun boynumuzdaki kırışıklıklar yaşımızı ele verecektir.

Kırışıklıklar konusunda düzenli olarak yapacağınız mesajlar ya da kullanacağınız çeşitli kremler bu durumun önüne geçebilmektedir. Kozmetik dünyasında da bu konuda önemli gelişmeler olmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte piyasaya daha fazla ürün sürülmektedir.

kırışıklıklar nasıl önlenir

Kendi yapacağınız bakımlar dışında çeşitli estetik dokunuşlarla da kırışıklıklarınızdan kurtulmanız mümkün. Tabi bu işlemleri doğru yerde doğru kişilere yaptırmanız oldukça önemli. Evet hepimiz yaşlanacağız fakat nasıl yaşlandığımız önemli. Elimizdeki imkanları kullanarak yaşlanma belirtilerimizi azaltıp daha genç ve güzel görünmek varken neden farklı bir görüntü oluşsun ki?

Boyun kırışıklıklarını önlemek için evde kendi imkanlarımızla neler yapabiliriz birlikte bakalım.

Yaş İlerledikçe Vücudumuzda Kırışıklıklar Meydana Gelir.

boyun kırışıklıkları

Yaşımız ilerledikçe bazı şeyler kaçınılmaz oluyor. Daha çok yoruluyoruz, daha az hareket ediyoruz. Daha kolay hasta oluyoruz. Yaş aldıkça başımıza gelen en önemli ve en rahatsız edici durumlardan biri de kırışıklıklarımız. Çünkü yaşımızı ele verirler ve olduğumuzdan daha yaşlı da görünebiliriz.

boyun en çok kırışan bölgemizdir

Yaşlandıkça ilk kırışıklık görülen bölgeler boyun ve gerdanımızdır. Yaşlanma belirtileri en çok bu bölgelerde görülür. Zaman içinde giderek kırışan ve sarkan boyun bölgenizi düzenli yapacağınız bakımlarla kırışmasını engelleyebilirsiniz. Düzenli olarak yapmanız önemli çünkü aksi taktirde istediğiniz faydayı göremezsiniz.

Doğal krem ve bakım kürleri uygulayarak da kırışıklıkları önlemeye destek olabilirsiniz. Boyun bölgesinin kırışmasının en büyük nedeni kuruluktur. Bu yüzden yüzünüze uyguladığınız nemlendirici kremleri boynunuza da uygulamanız gerekir.

Boyun Kırışıklığı Nasıl Geçer?

boyun kırışıklıkları nasıl geçer

  • Günlük hayatınızda özellikle bilgisayar başında çalışırken ya da televizyon seyrederken bu cihazlara karşı mesafenizi doğru ayarlamanız gerekir. Çünkü bu cihazların başındayken boynunuz az da olsa eğimli bir şekilde duruyorsa bu durum size kırışıklık olarak geri dönebilir. Bu nedenle mümkün olduğunda her daim dik durmaya özen göstermelisiniz.
  • Kullandığınız cilt nemlendirici krem ya da bakım kürlerini sadece yüzünüze ya da farklı bölgeler için değil aynı zamanda boyun bölgeniz için de uygulamasınız. Çünkü boyun kuru kaldığı durumlarda kırışıklık oluşma riski artar.
  • Banyo yaparken boynunuza soğuk-sıcak duş uygulamak da boynunuzda oluşacak kırışıklıkların önüne geçebilir. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde faydasını göreceğiniz etkili bir uygulamadır.
  • Egzersizler bütün vücudumuz için nasıl büyük önem taşıyorsa boynumuz için de aynı durum geçerlidir. Egzersiz yaptığınız sırada vücudunuzun tüm bölgeleri gibi boynunuz da hareketlenmeye başlar. Ve bu da kırışıklıkların önlenmesinde önemli rol oynar.

 

 

Kaynak
kadinmi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu