Alışveriş Rehberi

Yaz Aylarına Uygun 7 Kadın Parfümü Önerileri

instagram takipçi hilesi

Misler gibi kokmak kadınların en sevdiği şeylerdendir. Fakat özellikle yaz aylarında kriterlere uygun kadın parfümü bulmak oldukça zordur. Temiz, hafif ve güzel kokular bulmak isteyen kadınlar için detaylı bir araştırma yaptık. Siz de yazımızın tamamını okuyarak kendinize en çok yakışacağını düşündüğünüz kadın parfümü önerileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca daha önce yazdığımız afrodizyak etkili kadın parfümlerini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

1. Kadın Parfümü Önerileri: Givenchy l’Interdit

Yaz Aylarına Uygun 7 Kadın Parfümü Önerileri

Givenchy, parfümleri ile kendine hayran bırakır. Her kadına uygun bir kokunun bulunduğu marka, hem kış hem de yaz aylarına uygun seçenekler sunar.

Givenchy l’Interdit hakkında araştırma yaptığımızda kokunun afrodizyak etkili olduğu görülür. Çiçek kokularıyla ilgi çeken parfüm, hem soft hem de kalıcıdır. Parfümün yaz için uygun olduğunu söyledik. Fakat kış aylarına da uyum sağlayan etkileyici bir seçenektir.

Parfümün üst notalarında; beyaz çiçek buketi ve portakal çiçeği bulunur. Yasemin ve sümbülteberin orta notada yer aldığı kokunun alt notalarında ise paçuli ve vetiver vardır. Parfümün inceleme videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

2. Cerruti 1881

Yaz Aylarına Uygun 7 Kadın Parfümü Önerileri

Çiçeksi kokuları seviyorsanız, özgürlüğünüze düşkünseniz ve zarafetinizle ön plana çıkan bir kadınsanız Cerruti 1881 tam da size göre bir seçenektir. Parfüme bergamot, mimoza, frezya ve menekşe üst notalarda eşlik eder.

Orta notalarında yasemin, gül ağacı, portakal çiçeği, sardunya ve papatyanın yer aldığı parfüm, fresh notalarıyla beğeni kazanır. Son olarak parfümün alt notaları hakkında bilgi verelim. Musk, amber ve sandal ağacı yaz akşamlarında ılık bir esinti hissetmek isteyen kişilere hitap etmeyi başarır.

3. Kadın Parfümü Önerileri: Lacoste Touch Of Pink

Yaz Aylarına Uygun 7 Kadın Parfümü Önerileri

Eğer hafif ve çekici parfümlerden hoşlanıyorsanız Lacoste Touch Of Pink doğru seçenektir. Kadınsılığın ve cazibenin ön plana çıktığı kokunun üst notalarında kişniş yaprağı, kakule ve portakal yer alır. Parfümün gece kullanılmasını önermiyoruz. Gündüz kullanımına uygun olan koku, kalıcılık konusunda da beğeni kazanır.

4. Versace Dylan Turquoise

Yaz Aylarına Uygun 7 Kadın Parfümü Önerileri

Ferah, taze ve farklı kokulardan hoşlanan kişilerin tercihi olan parfüm; çekici olmasıyla da beğeni kazanır. Kadınları ilk sıktığı andan itibaren etkisi altına alan parfüm, şişe tasarımıyla koleksiyoncuların ilgisini çeker. Fakat kullanan kişilerin kalıcılık konusunda şikayetçi olduğunu belirtelim. Gün içinde parfümü tazelemeniz gerekir.

5. Kadın Parfümü Önerileri: Calvin Klein Euphoria

Yaz Aylarına Uygun 7 Kadın Parfümü Önerileri

Kalıcı, farklı ve kadınsı bir koku olan Euphoria, yaz akşamları için daha uygundur. Parfümü tanımlarken pudramsı ya da kremsi demek uygundur. Özellikle sıradan kokulardan hoşlanmayan kişiler bu eşsiz parfüm ile aradıklarına kolayca sahip olurlar.

6. Gucci Bloom Gocce di Fiori Eau de Toilette

Yaz Aylarına Uygun 7 Kadın Parfümü Önerileri

Şişesiyle bile yaz aylarını anımsatan koku, hafif olmasıyla beğeni kazanır. Yaz aylarında temizliği, saflığı ve ferahlığı hissetmek isteyen kişiler Gucci Bloom ile kriterlerini kolaylıkla bulur. Fakat bu parfümde de kalıcılığın düşük olduğunu belirtelim.

7. Kadın Parfümü Önerileri: Coco Chanel Coco Mademoiselle

Yaz Aylarına Uygun 7 Kadın Parfümü Önerileri

Elbette Chanel denildiğinde tüm akan sular durur. Bir koklayanın bir daha koklamak istediği parfüm, imza niteliği taşıyabilecek kadar benzersiz bir seçenektir. Parfümün özgür ruhlu kadınlara hitap ettiğini belirtelim. Ferahlığı ile temiz bir koku olan Coco Chanel Coco Mademoiselle çekiciliği ile adından söz ettirir.

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu